Blog

Pożyczka pozabankowa – na co zwrócić uwagę w tego rodzaju pożyczce?

Pożyczka pozabankowa online może być szybkim, wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, jeśli pilnie potrzebujesz dodatkowych środków. Często nie jest jednak najtańszą opcją i nie służy do finansowania długoterminowego. Zanim zdecydujesz się na pożyczkę pozabankową, dokładnie sprawdź jej całkowity koszt i postaw na firmę, która prezentuje go w sposób czytelny i przejrzysty.

Czy żyrant może wycofać się z poręczenia i kiedy nie musi spłacać poświadczonego, a nie spłacanego kredytu?

Żyrant gwarantuje spłatę pożyczki lub kredytu za inną osobę. Zanim udzieli poręczenia musi sprawdzić, jak nie dopuścić do spłacania cudzego długu.

Przedawnienie roszczenia majątkowego – co oznacza i po jakim czasie „dług się przedawnia”?

Przedawnienie roszczenia majątkowego pozwala uniknąć zapłaty zaległości, ale nie rozwiązuje wszystkich problemów. Wyjaśniamy, jak ono właściwie działa i czym skutkuje.

Pożyczka na dowód a bezpieczeństwo danych osobowych

Pożyczka na dowód to sposób na łatwy i szybki zastrzyk gotówki. Ale czy jest ona również bezpieczna? Wyjaśniamy, jak pożyczyć pieniądze bez ryzyka.

Pożyczka od 18 lat, czyli w jakim wieku można wziąć pożyczkę?

Pożyczka od 18 lat jest dostępna tylko w części banków i firm pożyczkowych. Sprawdź, gdzie i od jakiego wieku możesz łatwo pożyczyć pieniądze.

Rodzaje pożyczek i kredytów

Będąc w potrzebie finansowej, masz do dyspozycji różne rodzaje pożyczek i kredytów. Sprawdź, jakie są opcje finansowania i która będzie najlepsza.

Od czego zależy koszt kredytu i pożyczki?

Przed pożyczeniem pieniędzy w instytucji finansowej koniecznie należy sprawdzić, jaki będzie całkowity koszt kredytu lub pożyczki. Pytanie tylko, jak to właściwie zrobić? Co wpływa na łączne koszty zobowiązania?

Zajęcie komornicze – na czym polega i jak działa?

Niespłacanie kredytu, pożyczki lub innego zobowiązania może doprowadzić w końcu do zajęcia komorniczego. Wyjaśniamy, na czym ono polega i jak działa.

Wcześniejsza spłata pożyczki, czy to się opłaca?

W przypadku kredytu konsumenckiego wcześniejszej spłaty pożyczki można dokonać na dowolnym etapie trwania umowy z pożyczkodawcą. Wydaje się to opłacalne, bo przecież pozwala zapomnieć o zadłużeniu i obniżyć związane z nim koszty. Ale czy aby na pewno tak jest? Podpowiadamy, kiedy i czy w ogóle warto uregulować zobowiązanie przed czasem.

Przedawnienie długu – co oznacza i po jakim czasie dług się przedawnia?

Część dłużników jest przekonana, że jeśli wierzyciel przez odpowiednio długi czas nie upomni się o zapłatę, nastąpi przedawnienie długu i tym samym jego unieważnienie. Ale czy na pewno tak jest? Wyjaśniamy, na czym polega instytucja przedawnienia, a także podpowiadamy, po jakim czasie można zgodnie z prawem uchylić się od spełnienia roszczenia.

Decyzja o skorzystaniu z kredytu, pożyczki, czy też innego produktu finansowego lub niefinansowego, jest podejmowana w określonych warunkach ekonomicznych. Niestety z różnych względów sytuacja finansowa może ulec z czasem pogorszeniu, utrudniając terminowe regulowanie rat lub innych opłat. W takim wypadku można spodziewać się, że wierzyciel prędzej czy później zgłosi się po zapłatę. Jeśli jednak ani on, ani firma windykacyjna nie podejmą działań prowadzących do ściągnięcia należności, może w końcu nastąpić przedawnienie długu.