Kobiety i nowe technologie

Badania European Schoolnet (EUN) informują, że kobiety chętnie uczą się informatyki
i przejawiają talent w dziedzinach ścisłych. Mimo to aż mniej niż połowa uczennic zamierza podjąć studia w tym kierunku. Z czego to wynika? Być może jest to efekt stereotypowego myślenia, którego jawnym zaprzeczeniem są przykłady kobiet, zajmujących kluczowe pozycje w firmach technologicznych – Susan Sandberg z FB, Virginii Romettyz IBM czy pracująca w oferującej szybkie pożyczki firmie wonga.com Sylwia Drejer- Cichucka, zajmująca się rozwojem produktu.

W Polsce jedynie 10 proc. specjalistów IT to kobiety, pomimo badań, które jasno wskazują, że stopień wiedzy i umiejętności reprezentowany przez mężczyzn i kobiety jest podobny. Polskie uczennice pozostają pod silnym wpływem dawnych wzorców - według badań EUN 50 proc. z nich przyznaje, że kobiety z najbliższego kręgu rodzinnego mają największy wpływ na wybór kierunku studiów i ścieżki kariery.

 
 

Mężczyźni i kobiety w sieci

Ile, jak i na co wydajemy pieniądze w internecie?

Internetowe zakupy cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Do sieci przyciągają nas przede wszystkim niskie ceny, a także wygoda i duży wybór produktów, które oferują e-sklepy. Zakupy online są dużo szybsze, możemy zrobić je z domu lub
z pracy. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni polubili wirtualny shopping.

 
 

Phising – jak chronić się przed cyberprzestępcami

Phising jest narzędziem cyberprzestępców wykorzystywanym do przechwytywania osobistych informacji, takich jak numer konta bankowego, adres czy dane firmowe. Zazwyczaj atak tego typu polega na podszywaniu się przestępcy pod oryginalne strony lub e-maile firm (banków, sklepów internetowych itp.), zaś celem ataków phishera są najczęściej banki i portale aukcyjne.

Przejęte dane służą hakerom do popełniania oszustw i przestępstw finansowych. Najczęstszymi formami phisingu są ataki na strony WWW, emaile i połączenia telefoniczne. Warto dodać, że stosowanie podstawowej etykiety bezpieczeństwa IT minimalizuje ryzyko zagrożenia daną formą cyfrowego oszustwa.

Strony wyłudzające dane

 
 

Prymus czy sportowiec? Jedno i drugie jest możliwe

Dzieci często niechętnie uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego, wymyślając mniej lub bardziej wiarygodne wymówki. Zamiast ruchu na świeżym powietrzu wybierają godziny spędzone przed ekranem komputera. W efekcie stają się mniej sprawne nie tylko ruchowo, lecz także intelektualnie.

Jak dowodzą badania profesora Arthura Kramera z Instytutu Beckmana (Uniwersytet Illinois) osoby regularnie uprawiające sport mają lepiej rozwiniętą strukturę mózgu. Dotyczy to szczególnie trzech obszarów: płata czołowego, skroniowego i ciemieniowego – najważniejszych, jeśli chodzi o sprawną pracę umysłu i przetwarzanie informacji. Miłośnicy aktywnego trybu życia bez względu na wiek charakteryzują się zdecydowanie lepszą pamięcią i zdolnością do koncentracji niż ich zasiedziali rówieśnicy. Szczególnie dzieci potrzebują ruchu, by właściwie się rozwijać.

 
 

Zamiast czekać całą dobę na przelew, zasilasz konto w 15 minut

Jedną z barier, na które natrafiamy, korzystając z usług finansowych, są przelewy.
A konkretnie: długi czas ich realizacji. Oczekiwanie na to, aż środki wpłyną na nasze konto, może być bardzo uciążliwe, szczególnie gdy potrzebujemy ich natychmiast. Wonga.com, firma oferująca pożyczki w internecie, znalazła na to rozwiązanie.
Polacy są przyzwyczajeni do szelestu banknotów, jednak z roku na rok coraz chętniej korzystają z operacji bezgotówkowych. Podstawową usługą tego typu jest przelew.

 
 

Newcastle United pokonał faworyta do tytułu mistrzowskiego

Na otwarcie dziesiątej kolejki angielskiej Premier League gospodarz – Chelsea Londyn – poniósł porażkę z drużyną Newcastle United. Drużynę „Srok”, którą wspiera firma wonga.com oferująca pożyczki online, zwycięstwo na własnym terenie cieszy tym bardziej, że wygrała ona ze zdecydowanym faworytem.

Drużyna Chelsea plasuje się na drugim miejscu tabeli i jest jednym z głównych pretendentów do tytułu mistrzowskiego, Newcastle United zaś zajmuje bezpieczną dziewiątą pozycję i wciąż może włączyć się do walki o lokatę gwarantującą udział w europejskich pucharach.

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod znakiem zaciętej walki, jednak brakowało w niej klarownych sytuacji strzeleckich. Najlepszą okazję na zdobycie bramki mieli goście, którzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego byli bliscy strzelenia gola i pokonania bramkarza Newcastle United.

 
 

Kodowanie – sztuka twórczego myślenia

Żyjemy w XXI wieku, kiedy wszystko zależy już od technologii, a nadal niewiele osób potrafi czytać kod czy programować. Świat potrzebuje bystrych i zdolnych programistów. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że naukę kodowania należy rozpocząć już w szkole podstawowej, podobnie jak w przypadku czytania i pisania!

 
 

Kim są Mira, Włada i Miecio? Kilka słów o reklamie wonga.com

Mira i Włada to dwie staruszki, Miecio jest ich rówieśnikiem, który czasem jeździ na deskorolce, a czasem tańczy breakdance. Włada, Mira i Miecio mają swoich brytyjskich odpowiedników, którymi są Betty, Joyce i Earl. Czas poznać trzy kukiełki, które reklamują wonga.com – firmę oferującą pożyczki przez internet.

Troje bohaterów reklam wonga.com po raz pierwszy zobaczyliśmy wiosną tego roku, gdy firma rozpoczęła działalność na polskim rynku. Mira i Włada to dwie starsze panie, które zawsze mają coś do powiedzenia na temat Miecia. On z kolei daje im ku temu powody – mimo że liczy już sporo wiosen, zachowuje się jak młodzieniaszek. Jazda na desce czy breakdance nie są bowiem typowymi rozrywkami dla osób w słusznym wieku, których skronie zdobi niejeden siwy włos.

 
 
Syndicate content
Chcę zostać klientem wonga.com
Jestem już klientem wonga.com