Blog

Pożyczka przy umowie zlecenie i umowie o dzieło

Studenci, osoby dopiero zdobywające doświadczenie zawodowe, wolni strzelcy – graficy, copywriterzy, tłumacze czy programiści. Co ich łączy? Większość z nich zawiera z pracodawcą umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Taka forma umowy cywilnoprawnej może nieść, wbrew pozorom, korzyści dla obu stron – zatrudniony może zarabiać realnie więcej niż w przypadku tej samej stawki rozliczeniowej w umowie o pracę, a pracodawca nie musi natomiast odprowadzać wszystkich składek za pracownika. Umowy tego rodzaju często są jednak niemile widziane przez kredytodawców.

Pożyczka na rok w wonga.com

Nie chcesz brać pożyczki w banku, ale jednocześnie wolisz spłacić zobowiązanie dopiero po kilku miesiącach lub po roku? W wonga.com jest to możliwe – Klient może wziąć pożyczkę ratalną na okres nawet 60 miesięcy. Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z tej możliwości i jakie są jej zalety?

Pożyczki pozabankowe są zazwyczaj kojarzone z zobowiązaniami krótkoterminowymi. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być – wonga.com oferuje swoim Klientom możliwość wzięcia pożyczki ratalnej na okres dłuższy niż kilka miesięcy; maksymalny okres spłaty w tym wypadku wynosi 60 miesięcy. Co warto wiedzieć o tej formie zobowiązania?

Historia kredytowa – czym jest i od czego zależy?

Każdy bank i część firm udzielających pożyczek weryfikuje historię kredytową potencjalnego Klienta przed ewentualną decyzją o przyznaniu mu pożyczki. Jednak nie każda osoba taką historię posiada – w tej sytuacji są osoby, które wcześniej nie zaciągały żadnych zobowiązań finansowych. Co to jest historia kredytowa? Od czego zależy i dlaczego warto ją budować?

Pozytywna historia kredytowa to niejednokrotnie przepustka do otrzymania kredytu lub pożyczki. Instytucje finansowe, zajmujące się pożyczaniem pieniędzy są znacznie przychylniej nastawione do osób, które zaciągały już zobowiązania finansowe i spłacały je w wyznaczonym terminie. Oznacza to z kolei, że budowanie historii kredytowej jest uzależnione od korzystania z oferty kredytów i pożyczek.

Bezpieczna pożyczka – jak bezpiecznie pożyczać pieniądze?

Wiele osób obawia się zaciągania zobowiązań. Jest to spowodowane wieloma czynnikami – niektórzy, na przykład, boją się nieuczciwych firm, które oferują usługi na pozornie korzystnych warunkach, a w rzeczywistości zastawiają finansowe pułapki. Bezpieczne pożyczanie pieniędzy – nie tylko w banku – jest jednak jak najbardziej możliwe; wystarczy jedynie pamiętać o kilku najważniejszych zasadach...

Zaciąganie zobowiązań finansowych wciąż kojarzy się negatywnie. Coraz więcej osób przekonuje się jednak, że skorzystanie z drobnej pożyczki może okazać się niezwykle pomocne. Bezpieczne pożyczanie jest możliwe nie tylko w banku – wystarczy wybrać firmę, która w jasny i przejrzysty sposób opisuje swoją ofertę. Dodatkowo pożyczka online jest znacznie szybsza, a procedury, które jej towarzyszą – znacznie mniej skomplikowane niż w przypadku tradycyjnej pożyczki w banku. O czym warto pamiętać, by zaciąganie zobowiązań było bezpieczne?

Pożyczka, ale nie od rodziny

Czasami pożyczka jest jedynym wyjściem z trudnej sytuacji – zazwyczaj zwracamy się wtedy w pierwszej kolejności do najbliższych nam osób – rodziny i przyjaciół. Nie zawsze jest to jednak najlepsze rozwiązanie; warto wziąć pod uwagę fakt, że nasi bliscy nie za każdym razem będą w stanie nam pomóc. Co możemy wtedy zrobić?

Mimo, że rodzinę darzymy szczególnym zaufaniem, nie zawsze musimy zwracać się do niej o pomoc finansową, zwłaszcza jeśli chodzi jedynie o drobne wydatki. Dotyczy to przede wszystkim młodych ludzi, którzy na ogół boją się podejmowania samodzielnych zobowiązań. Okazuje się jednak, że skorzystanie z oferty pożyczki pozabankowej może być dużo lepszym rozwiązaniem.

Zadbaj o swoją historię kredytową

Większość osób, które decydują się na zaciągnięcie określonego zobowiązania finansowego (pożyczka finansowa, kredyt, zakup ratalny) muszą przejść najpierw proces weryfikacyjny dotyczący danych zawartych w BIK i rejestrach biur informacji gospodarczej. Chodzi o sprawdzenie tzw. historii kredytowej, którą weryfikuje znaczna część instytucji oferujących usługi finansowe. Czym ona jest i na co może mieć wpływ?

Pozytywna historia kredytowa jest niezwykle ważna w momencie, gdy chcemy zaciągnąć określone zobowiązanie finansowe – niezależnie czy chodzi o bank (np. kredyt hipoteczny), czy też instytucję pozabankową (taką jak na przykład wonga.com). Jeśli do tej pory nie mieliśmy problemów ze spłacaniem wcześniejszych zobowiązań (lub po prostu ich nie podejmowaliśmy), prawdopodobnie bez żadnych problemów przejdziemy wymagany proces weryfikacyjny.

Mała pożyczka na wakacje

Kto z nas nie chciałby spełnić swojego marzenia o wyjeździe w wymarzone miejsce? Dla niektórych idealna wycieczka to wyprawa w góry, dla innych – podróż nad egzotyczne morze. Niezależnie od tego, gdzie chcielibyśmy spędzić wakacje, potrzebne nam są do tego odpowiednie środki finansowe. Co jednak, jeśli do sfinansowania wymarzonego wyjazdu brakuje nam pewnej kwoty pieniędzy? Warto w takim wypadku rozważyć wzięcie niewielkiej pożyczki.

Wielu osobom pożyczka kojarzy się z niepotrzebnym zobowiązaniem. Czy tak jest faktycznie? Czasami drobna kwota (najczęściej rzędu kilkuset złotych) może pomóc w realizacji marzeń – nie tylko swoich, ale także rodziny. Tak jest niewątpliwie w przypadku pożyczki na wakacje; należy przede wszystkim pamiętać, że niewielkie zobowiązanie nie obciąży zbyt mocno domowego budżetu, a umożliwi wyjazd w wymarzone miejsce.

Karta kredytowa czy pożyczka gotówkowa?

Czasami może dojść do sytuacji, w której potrzebujemy dodatkowych środków finansowych. Część osób korzysta wtedy z karty kredytowej – jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że nie wymaga posiadania pieniędzy na koncie bankowym. Posługiwanie się kartą kredytową może mieć jednak także swoje minusy, a ciekawą alternatywą może okazać się w tej sytuacji pożyczka online.

Niemal każdy choć raz potrzebował dodatkowego zastrzyku gotówki – na przykład wtedy, gdy pod koniec miesiąca pojawiła się oferta wyprzedaży produktu, który od dawna chcieliśmy zakupić. W takiej sytuacji można oczywiście posłużyć się kartą kredytową, jednak warto zastanowić się, czy nie istnieje korzystniejsze rozwiązanie, takie jak chociażby wzięcie pożyczki online. Co warto wiedzieć o obu tych sposobach na pozyskanie dodatkowych środków?