Jak wygląda spłata pożyczki w Wonga

Last updated 04/20/2023 - 11:36

Spłata pożyczki ratalnej w Wonga następuje w miesięcznych ratach zgodnie z harmonogramem, który zostanie przesłany na Twój adres poczty elektronicznej wraz z Potwierdzeniem Wypłaty, gdy otrzymasz pozytywną decyzję o udzieleniu pożyczki.

W przypadku wyboru pożyczki krótkoterminowej, termin spłaty pożyczki będzie wskazany w Potwierdzeniu Wypłaty pożyczki. Wyślemy go natychmiast na Twój adres email po wydaniu pozytywnej decyzji o udzieleniu pożyczki.

W jaki sposób spłacić pożyczkę w Wonga

Spłaty pożyczki w Wonga możesz dokonać na dwa sposoby.

Po zalogowaniu na swoje konto na stronie www.wonga.pl, kliknij przycisk „Spłać”.

 1. Jeżeli posiadasz pożyczkę ratalną, wybierz jaką część zobowiązania chcesz spłacić:
  • aktualną ratę
  • inną kwotę.
    
 2. Jeżeli posiadasz pożyczkę krótkoterminową, spłać całe zobowiązanie.
 3. Pożyczkę w Wonga możesz spłacić też zwykłym przelewem:
  • z dowolnego rachunku bankowego
  • dokonując określonej wpłaty w Urzędzie Pocztowym lub w banku

W tytule przelewu podaj swoje imię i nazwisko, a jako odbiorcę wpisz po prostu Wonga.

Jeżeli przy dokonaniu płatności będzie wymagane wpisanie całego adresu należy podać:

Wonga.pl Sp. z o.o.

ul. Żaryna 2B, bud. D

02-593 Warszawa

Zalecamy, aby przelew tradycyjny wykonać co najmniej 2 dni robocze przed terminem spłaty, aby Twoja wpłata została zaksięgowana w terminie.

Pamiętaj, że każdy Klient posiada indywidualne konto do spłaty. Znajdziesz je w potwierdzeniu wypłaty wysyłanym na Twój adres email za każdym razem po uzyskaniu pozytywnej decyzji i wypłacie środków. Jeśli skasowałeś przez przypadek wiadomość mailową - nie martw się - dane do spłaty możesz również uzyskać podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem Biura Obsługi Klienta. Będziemy je mogli wysłać także wiadomością SMS na Twój numer telefonu.

Pamiętaj również, że przelewy międzybankowe księgowane są tylko w dni robocze zgodnie z sesjami Elixir.

Czy mogę spłacić pożyczkę wcześniej

Jeśli chcesz spłacić pożyczkę przed ustalonym terminem, niezbędne będzie ustalenie salda do spłaty na dzień, w którym pożyczka miałaby zostać spłacona. 

Ze względu na fakt, że saldo aktualizuje się codziennie, a jako datę księgowania uznaje się datę wpływu środków, zalecamy dokonanie spłaty za pomocą przelewu internetowego dostępnego w sekcji „Moje konto” serwisu – opcja „Spłać”.

W przypadku przelewu tradycyjnego środki zaksięgują się zgodnie z sesjami Elixir, może to zająć maksymalnie jeden dzień roboczy. Ze względu na opóźnienia w księgowaniu może wystąpić niezgodność salda, czyli niedopłata, a wtedy pożyczka nie zostanie zamknięta.

Jeśli planujesz spłatę przed terminem, w jakimś konkretnym dniu, skontaktuj się z nami telefonicznie w celu ustalenia kwoty do spłaty.

Informacje o tym jaki będzie dokładny koszt pożyczki spłaconej w całości przed terminem znajdują się także w formularzu informacyjnym wysyłanym przed podjęciem ostatecznej decyzji o skorzystaniu z pożyczki oraz w potwierdzeniu wypłaty.

Spłać pożyczkę

Termin spłaty mojej pożyczki przypada w niedzielę

Jeżeli termin spłaty raty lub termin spłaty pożyczki krótkoterminowej przypada na niedzielę albo inny dzień ustawowo wolny od pracy, będziesz zobowiązany do dokonania spłaty najpóźniej w tym dniu. Pamiętaj jednak, że termin płatności raty lub spłaty całej pożyczki nie ulega przedłużeniu do dnia roboczego przypadającego po tym dniu.

Dlatego zalecamy zawsze dokonywanie spłaty pożyczki za pomocą przelewu internetowego dostępnego w sekcji „Moje konto” naszego serwisu – opcja „Spłać”. Przelew wykonany w ten sposób trafi na nasze konto maksymalnie w ciągu kilkunastu minut.

Jeżeli możesz wykonać jedynie przelew tradycyjny, postaraj się zrobić to dzień lub 2 dni wcześniej. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoja spłata dotrze do nas na czas.

Spłata pożyczki po terminie

Zależy nam na Twojej dobrej historii kredytowej, jak również na dobrej współpracy z Tobą. Pamiętaj, że nieterminowe uregulowanie zadłużenia wiąże się z naliczaniem ustawowych odsetek karnych.

Opóźniona spłata może mieć również negatywny wpływ na Twój profil kredytowy w Biurze Informacji Kredytowej, jak również spowodować obniżenie wskaźników decydujących o zdolności kredytowej w Wonga.

Dlatego sugerujemy, żebyś spłacał pożyczkę zgodnie z ustalonym terminem spłaty.

Pamiętaj, że każda zaciągnięta i spłacona na czas pożyczka (lub rata pożyczki) sprawia, że przez potencjalnych pożyczkodawców postrzegany jesteś jako wiarygodny Klient – w ten sposób budujesz pozytywną historię kredytową.