Pożyczka na umowę zlecenie i umowę o dzieło

Studenci, osoby zdobywające doświadczenie zawodowe, freelancerzy. Co ich łączy? Większość z nich pracuje na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Taka forma umowy cywilnoprawnej może nieść, wbrew pozorom, korzyści dla obu stron. Zatrudniony może zarabiać realnie więcej niż w przypadku tej samej stawki rozliczeniowej w umowie o pracę. Z kolei pracodawca nie musi odprowadzać wszystkich składek za pracownika. Jednak umowy tego rodzaju często nie są mile widziane przez kredytodawców. Gdzie zatem znaleźć pożyczkę na umowę zlecenie? Na wonga.com!

Pożyczka pieniędzy a rodzaj umowy – czy ma znaczenie?

Umowa zlecenie i umowa o dzieło to jedne z dwóch rodzajów najczęściej zawieranych umów, zwłaszcza z młodymi pracownikami. Czasami są one stosunkowo korzystne, jednak warto pamiętać, że kredytodawcy zupełnie inaczej postrzegają ten rodzaj umów cywilnoprawnych. Osoby zatrudnione na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, mają często problem ze znalezieniem banku lub firmy, które udzieliłyby im pożyczki.

Dlaczego zarówno umowa zlecenie jak i umowa o dzieło są tak mało atrakcyjne z punktu widzenia kredytodawców? Po pierwsze, zazwyczaj dochody osiągane przez osoby zatrudnione w ramach takich umów nie są zbyt wysokie. Pracodawcy wybierają ten rodzaj umowy najczęściej wtedy, gdy przyjmują do firmy nowego pracownika, który będzie wykonywać pracę niewymagającą specjalistycznej wiedzy.

Zdarzają się oczywiście wyjątki! Niektórzy freelancerzy, czyli osoby współpracujące jednocześnie z wieloma firmami, osiągają wysokie dochody nawet w ramach umowy o dzieło. Dotyczy to osób posiadających specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Najczęściej jednak freelancer ostatecznie zakłada po jakimś czasie własną działalność gospodarczą.

Inną cechą wspólną umowy zlecenia i umowy o dzieło jest niepewność osoby zatrudnionej, co do jej dalszej przyszłości. Znacznie łatwiej, z punktu widzenia pracodawcy, zerwać taki rodzaj umowy. Dotyczy to zwłaszcza umowy o dzieło. Nawet jeśli freelancer regularnie współpracuje z jakąś firmą, nigdy nie wie, czy otrzyma kolejne zlecenie. To wszystko sprawia, że kredytodawcy nie są pewni, czy osobę zatrudnioną w ramach takiej umowy będzie stać na spłatę zaciągniętego zobowiązania.

Pożyczka na umowę zlecenie w wonga.com

Rozwiązaniem dla takich osób może być wzięcie pożyczki przez Internet na wonga.com. Pożyczka pozabankowa zazwyczaj nie wymaga od klienta przedstawienia do wglądu dokumentów związanych z formą zatrudnienia. Formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. Oznacza to, że pożyczkę na wonga.com mogą wziąć także osoby zatrudnione na umowę zlecenie i umowę o dzieło.

Odpowiedzialna pożyczka z wonga.com

Wonga podchodzi do sprawy zarobków inaczej niż większość firm. Uznaje, że odpowiedzialny klient zdecyduje się na zaciągnięcie zobowiązania tylko w momencie, gdy będzie go stać na jego spłatę. Dodatkowo, doskonale rozumie, że osoby zatrudnione na umowę zlecenie czy umowę o dzieło, wcale nie muszą zarabiać mało.

To doskonała wiadomość zwłaszcza dla freelancerów pracujących w ramach umowy o dzieło. Najczęściej właśnie oni mają problem z uzyskaniem pożyczki, mimo, że nierzadko ich zarobki są wysokie. Dzięki temu nie muszą szukać banku lub firmy, które będą skłonne udzielić im kredytu lub pożyczki, nawet na niewielką kwotę.

Proste zasady pożyczki na umowę zlecenie w wonga.com

Po pierwsze, osoba ubiegająca się o pożyczkę na umowę zlecenie w wonga.com z reguły nie musi (poza wyjątkowymi sytuacjami) okazywać żadnych dokumentów – wystarczy, że wypełni formularz umieszczony na stronie internetowej firmy. Wonga potwierdzi dane osobowe potencjalnego Klienta, a także zweryfikuje informacje na jego temat w BIK i biurach informacji gospodarczej. To w zupełności wystarcza do tego, by podjąć decyzję o ewentualnym przyznaniu pożyczki.

Jakie dane będą konieczne przy składaniu wniosku pożyczkowego? Wystarczą:

  • dowód osobisty;
  • numer konta bankowego;
  • adres e-mail;
  • numer telefonu komórkowego – będzie on niezbędny do weryfikacji.

Kalkulator pożyczkowy – jak z niego korzystać?

Wonga oferuje swoim Klientom dwa rodzaje pożyczek – ratalną i krótkoterminową. Pożyczka ratalna może być przyznana nawet na 60 miesięcy, z kolei okres spłaty pożyczki krótkoterminowej wynosi do 60 dni. W przypadku pożyczki ratalnej Klient może uzyskać do 20 000 zł, natomiast jeśli zdecyduje się na pożyczkę krótkoterminową, może otrzymać do 2500 zł (lub do 1500 zł w przypadku pierwszej pożyczki).

Cały proces składania wniosku przebiega szybko – wszystko dzięki kalkulatorowi pożyczkowemu dostępnemu na stronie. Jak to działa?

Wystarczy wejść na stronę wonga.com. Na monitorze pojawią się dwa suwaki – pierwszy określa wysokość pożyczki, drugi – termin spłaty.

Koszt pożyczki ratalnej jest uzależniony od jej wysokości i wybranego czasu zwrotu. Dzięki suwakom można szybko i łatwo dopasować ofertę do swoich potrzeb i możliwości. Po określeniu interesującej nas kwoty pod spodem pojawią się szczegółowe informacje dotyczące sugerowanej wysokości rat oraz całkowitych kosztów.

Warto zaznaczyć, że koszt pożyczki krótkoterminowej (przy pierwszym korzystaniu z usługi) wynosi jedynie 10 zł*. Zatem jeśli będziesz się zastanawiał, gdzie udać się po pożyczkę – wybierz wonga.com.  

(Ta oferta Wonga jest aktualna w momencie pisania artykułu, jednak warto podkreślić, że cały czas jest udoskonalana, więc może ulec zmianie. Zachęcamy Cię więc do sprawdzenia aktualnej oferty z na stronie głównej wonga.com.) 

* Pożyczka do 60 dni jest pożyczką krótkoterminową spłacaną jednorazowo. Koszt 10 zł dotyczy tylko nowych Klientów. Reprezentatywny przykład dla pierwszej Pożyczki Krótkoterminowej: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,21%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 400 zł, całkowita kwota do zapłaty 410 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 10 zł (w tym: prowizja 10 zł, odsetki 0 zł), okres kredytowania 60 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 17 października 2016 na reprezentatywnym przykładzie. W przypadku nowych Klientów wysokość pożyczki do 60 dni ustalana jest indywidualnie w oparciu o ocenę zdolności kredytowej Klienta.

Listopad, 2017