Pożyczka na samochód

Samochód to dla wielu osób podstawowy środek transportu, szczególnie w sytuacji, gdy często podróżują lub pracują w innym mieście. Korzystanie z komunikacji miejskiej lub pociągów może być nie tylko uciążliwe, ale w niektórych wypadkach – wręcz niemożliwe. Co jednak zrobić, gdy auto ulegnie awarii, a domowy budżet nie jest na tyle duży, by poradzić sobie z dodatkowymi wydatkami?

Na awarię samochodu trudno się przygotować; może to spotkać każdego w zupełnie przypadkowym momencie. Z tego względu trudno uwzględniać taki wydatek w budżecie, szczególnie, że naprawa auta może kosztować czasami nawet kilka tysięcy. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto pomyśleć o pożyczce, bo to zdecydowanie najszybszy sposób na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych.

Awaria samochodu

Wiele osób nie potrafi, lub wręcz nie może, z dnia na dzień przestać korzystać z samochodu. Jest to ich podstawowy środek transportu do pracy, w drodze na zakupy czy do rodziny, która mieszka w innym mieście. Każda awaria, nawet najdrobniejsza, to ogromny problem – samochód trzeba wtedy najczęściej oddać do mechanika i zapłacić nie tylko za obsługę, ale także za ewentualną wymianę części. Gorzej, jeśli problem jest na tyle poważny, że reperacja samochodu może potrwać nawet kilka dni; koszt jest wtedy jeszcze wyższy, a dana osoba zostaje pozbawiona środka transportu. Usługi oferowane przez mechaników nie należą niestety do najtańszych, co może w bolesny sposób odbić się na domowym budżecie i zniweczyć inne, zaplanowane już wcześniej wydatki. Co zrobić w tak niespodziewanej sytuacji? Najbezpieczniejszym wyjściem może okazać się zaciągnięcie pożyczki - dzięki temu można uniknąć wysokich, jednorazowych wydatków i rozłożyć je na mniejsze lub spłacić w całości w późniejszym czasie. Pożyczkę na dobrych warunkach oferuje wonga.com – specjalnie dla swoich Klientów stworzyła możliwość skorzystania z pożyczki ratalnej. Co ważne, nowa usługa jest dostępna także dla osób, które nie były wcześniej Klientami firmy.

Co zrobić, żeby otrzymać pożyczkę?

To wbrew pozorom bardzo proste – w przypadku wonga.com wystarczy wypełnić prosty wniosek z podstawowymi danymi osobowymi i przesłać go drogą elektroniczną. Wyznaczony konsultant zweryfikuje dane zawarte w formularzu, a także sprawdzi historię kredytową Klienta przeglądając rejestry pochodzące z BIK i biur gospodarczych. Po pozytywnej weryfikacji na konto Klienta zostaje przelana wskazana wcześniej kwota.

Pożyczka krótkoterminowa: kiedy awaria jest niewielka

W większości przypadków awarie nie są zbyt poważne – chodzi zazwyczaj o alternator, reflektory, kierunkowskazy, wentylator chłodnicy czy dmuchawę. Część usterek jesteśmy w stanie usunąć sami, ale musimy za to kupić części wymienne; z kolei w przypadku innych, trzeba oddać samochód do stacji diagnostycznej. Ostateczny koszt naprawy nie jest na ogół zbyt duży, ale mimo to może zabraknąć pieniędzy na natychmiastowe uregulowanie należności. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o pożyczce krótkoterminowej – w wonga.com czas na spłatę całkowitego zobowiązania wynosi 60 dni. To komfortowe rozwiązanie, jeśli awaria była niewielka – koszt pierwszej pożyczki to jedyne 10 zł, a kolejna pensja prawdopodobnie rozwiąże problem spłaty. Kwota, którą można uzyskać w ramach pożyczki krótkoterminowej za pierwszym razem to 1500 zł – wystarczająco, by pokryć koszty drobnej usterki auta.

Pożyczka ratalna: najlepsze wyjście w przypadku większych sum

Niestety, czasami awarie okazują się dużo poważniejsze. Mowa chociażby o usterkach mechanicznych silnika czy awarii skrzyni biegów. W takim przypadku naprawa będzie już znacznie kosztowniejsza. Większość osób marzy w tym momencie o szybkim zastrzyku większej ilości gotówki, którą będą mogli oddać dopiero za kilka miesięcy. Wonga.com wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw oferując pożyczkę ratalną – w jej ramach można pożyczyć 20 000 zł nawet na 60 miesięcy. Co bardzo ważne, oferta dotyczy również nowych Klientów firmy – mogą z niej skorzystać także osoby, które wcześniej nie korzystały z oferty wonga.com.

Jakie są koszty pożyczki ratalnej? Można to łatwo sprawdzić; wystarczy wejść na stronę firmy, ustawić odpowiednio suwaki odpowiadające za wysokość kwoty i czas spłaty, a następnie sprawdzić wynik, który pojawi się poniżej. Modyfikując położenie suwaków, Klient może sprawdzić, która opcja będzie dla niego najkorzystniejsza.

Co zrobić, gdy brakuje środków na naprawę samochodu?
  • Awaria samochodu to dla niektórych osób poważna przeszkoda; bez auta nie są w stanie dotrzeć do pracy, na zakupy, nie mogą także odwieźć dzieci do przedszkola czy szkoły. W wielu wypadkach komunikacja miejska czy podróż koleją nie wchodzą w grę. Co wtedy zrobić? Warto rozważyć pożyczenie potrzebnej kwoty. Wonga.com oferuje dla swoich Klientów dwa rodzaje pożyczek na przejrzystych, korzystnych zasadach.
  • Pożyczka krótkoterminowa to świetne rozwiązanie w przypadku drobnej awarii, której koszt powinien wynieść maksymalnie kilkaset złotych. W wonga.com Klient może jednorazowo pożyczyć do 1500 zł za pierwszym razem na okres 60 dni – co oznacza, że następna pensja powinna pozwolić na spłatę zobowiązania.
  • Innym rozwiązaniem jest pożyczka ratalna. Każdy Klient może otrzymać w jej ramach nawet 20 000 zł na okres 60 miesięcy. To dobre wyjście, gdy okazuje się, że awaria jest znacznie poważniejsza niż początkowo sądzono. Kwota pożyczki powinna pozwolić na pokrycie całości kosztów związanych z wizytą u mechanika, a długi okres spłaty umożliwi pełen zwrot zobowiązania bez zbędnych wyrzeczeń.
  • Pożyczkę można uzyskać drogą elektroniczną – wypełniając wniosek i następnie przesyłając go do konsultanta. Pozytywna weryfikacja danych skutkuje przelaniem na konto Klienta odpowiedniej sumy pieniędzy.

Październik, 2016