Pożyczki dla rolników - kto może złożyć wniosek o finansowanie?

Prowadzenie gospodarstwa, tak samo, jak każdy inny rodzaj działalności – wymaga ciągłego inwestowania i rozwoju. W tym celu konieczne jest pozyskanie środków finansowych, które to umożliwią. Jednym z takich rozwiązań są pożyczki dla rolników. Kto może z nich skorzystać i kiedy warto po nie sięgnąć? 

Według ubiegłorocznych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce w sektorze rolnym pracuje obecnie ponad 2,3 mln osób[1]. Grunty wykorzystywane w gospodarce rolnej zajmują znaczną część powierzchni kraju[2].

W ostatnich latach dziedzina ta uległa znacznej profesjonalizacji – gospodarstwa rolne funkcjonują dziś niczym przedsiębiorstwa. Rolnicy również rozumieją zależność pomiędzy inwestowaniem a osiąganiem określonych rezultatów. Na polskich polach nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania nie stanowią już rzadkości. Wiele działań wymaga jednak finansowego wsparcia. Jednym z nich jest tzw. pożyczka dla rolników.

Pożyczka dla rolnika – na czym polega?

Rolnicy to wyjątkowa grupa odbiorców prowadzących działalność o specyficznym charakterze. W ich przypadku dochody mają sezonowy charakter. Co więcej, zależą od wielu zmiennych czynników, jak np. pogody w danym roku lub cen produktów w skupach.

Pożyczka dla rolników nie różni się zasadniczo od zwykłej pożyczki. To forma finansowania mająca umożliwić realizację planów związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Umożliwia m.in. inwestowanie w sprzęt rolniczy, zakup ziemi, zwierząt hodowlanych, nawozów i środków ochrony roślin.

Kto może skorzystać z pożyczki?

Oferta pożyczek gotówkowych to rozwiązanie, z którego może skorzystać wiele osób – także rolników. Warunki uzyskania finansowania są określane na podstawie indywidualnych możliwości każdego pożyczkobiorcy. Istnieje jednak kilka podstawowych wymogów, które musi spełnić każdy. Oprócz bycia pełnoletnim, pożyczkobiorca musi mieć:

  • polskie obywatelstwo, 
  • zdolność do czynności prawnych, 
  • dochody umożliwiające zwrot pożyczonego zobowiązania,  
  • indywidualny rachunek bankowy w banku działającym w Polsce.

Dodatkowo w przypadku pożyczki podczas składania wniosku niezbędne będzie posiadanie ważnego dowodu osobistego oraz aktywnego numeru telefonu zarejestrowanego u operatora działającego na terenie Polski.

Czy rolnicy mogą uzyskać pożyczkę w Wonga? Jak najbardziej! Wśród źródeł dochodu akceptowanych przez pożyczkodawcę znajdują się także gospodarstwa rolne.

Pożyczka na rozwój gospodarstwa – jak ją uzyskać? 

Niezbędne wydatki związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego możesz pokryć dzięki pożyczce online. Proces składania wniosku nie jest skomplikowany i trwa zaledwie kilkanaście minut. Odpowiedni formularz możesz złożyć za pośrednictwem internetu na stronie www.wonga.pl. Korzystając z kalkulatora pożyczkowego, możesz określić warunki finansowania odpowiadające Twoim potrzebom. Następnie zarejestruj się lub zaloguj na stronie pożyczkodawcy.

Potwierdzenie informacji zawartych we wniosku odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

W procesie weryfikacji tożsamości sprawdzamy, czy informacje zawarte we wniosku zgadzają się z danymi właściciela rachunku bankowego. W tym celu poprosimy Cię o jednorazowe logowanie do Twojego systemu bankowości elektronicznej lub wykonanie przelewu na kwotę 10 gr, który zwrócimy po kilku dniach na Twoje konto.

Po przesłaniu niezbędnych danych uzyskasz informację o decyzji w sprawie Twojego wniosku pożyczkowego.. Pieniądze zostaną przesłane w momencie zaakceptowania umowy. Czas otrzymania środków zależy natomiast od godzin księgowania przelewów w wybranych bankach.

Pożyczka dla rolnika – ile możesz pożyczyć?

Pożyczka na rozwój gospodarstwa rolnego to produkt oferowany przez wiele banków i instytucji finansowych. W zależności od wybranej oferty pożyczkodawca może uzyskać od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W przypadku pożyczek online wysokość finansowania można swobodnie dostosowywać za pośrednictwem kalkulatora pożyczkowego. Rozwiązanie pozwala dopasować kwotę oraz okres trwania umowy do możliwości pożyczkodawcy.

Jaka jest maksymalna kwota pożyczki w Wonga? Możesz uzyskać finansowanie do kwoty 20 tys. zł. Czas spłaty można rozłożyć – od 30 dni do 48 miesięcy (lub 60 miesięcy w przypadku stałych klientów).

Na co można wziąć pożyczkę dla rolników?  

Jedną z największych zalet pożyczek gotówkowych jest fakt, że nie ograniczają one użytkownika pod względem przeznaczenia pieniędzy. Środki możesz inwestować dowolnie – według Twoich potrzeb. Pieniądze uzyskane w ramach pożyczki dla rolników możesz zainwestować jedynie wydatki związane z prowadzeniem działalności rolnej. Pożyczka online daje pod tym względem więcej swobody – przedsiębiorca może samodzielnie zdecydować o tym, jaki obszar działalności należy w tym momencie zasilić.

Dużą zaletą pożyczek online jest także ich dostępność. Finansowanie możesz uzyskać szybko – bez konieczności wychodzenia z domu. Dzięki minimum formalności proces wypełniania wniosku jest nieskomplikowany. Taki stopień wygody pozwala w pełni skoncentrować się na prowadzonej działalności – bez zbędnych dokumentów i zaświadczeń.

Październik 2022

________

[1] Rocznik Statystyczny Rolnictwa 2021     

[2] Znaczenie rolnictwa w gospodarce Polski 

*Powyższa oferta jest aktualna w momencie pisania artykułu. Z racji tego, że cały czas staramy się ją udoskonalać, mogła ulec zmianie, dlatego wejdź na oficjalną stronę Wonga i bądź z nami na bieżąco!