Pożyczka ratalna – co to jest? Wyjaśniamy

Wielu osobom pożyczki pozabankowe na raty kojarzą się z dużą ilością formalności i długim oczekiwaniem na ostateczną decyzję. Okazuje się, że wcale nie musi tak być! Wonga oferuje pożyczki ratalne, gdzie cały proces przebiega online. Wystarczy, że pomyślnie przejdziesz weryfikację, a pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet tego samego dnia. Czym jest pożyczka pozabankowa i czy jej zdobycie faktycznie jest takie proste? Przekonaj się!

Pożyczka pozabankowa – co to jest?

Co to jest pożyczka ratalna i jak funkcjonuje? W ostatnich latach zyskuje ona na popularności – przede wszystkim dlatego, że szybkie pożyczki online to bardzo wygodna forma na zdobycie dodatkowych środków. By móc cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi, wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu.

System ratalny to rozwiązanie znane przede wszystkich z banków i innych instytucji finansowych. Teraz pojawiła się rozsądna alternatywa, która będzie świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób ceniących sobie czas i wygodę. Ratalne pożyczki pozabankowe, które udostępnia wonga.com, to możliwość otrzymania szybkiego zastrzyku gotówki na przejrzystych warunkach. Sam możesz zdecydować, jaką kwotę pożyczyć oraz na jak długo. Masz możliwość uzyskania do 20 000 zł na okres do 48 miesięcy.

(Ta oferta jest aktualna w momencie pisania artykułu, jednak warto podkreślić, że cały czas staramy się ją udoskonalić, dlatego może ulec zmianie. Zachęcamy Cię więc do sprawdzenia aktualnej oferty z na stronie głównej wonga.com.)

Koszty wygodnej pożyczki online 

Wiesz już, co to jest pożyczka ratalna – pojawia się więc pytanie, jakie koszty za sobą niesie? Koszt uzyskania pożyczki ratalnej zależy od wybranej kwoty, a także od czasu spłaty. Można go sprawdzić przy pomocy suwaków, które znajdują się na głównej stronie wonga.com.

Jak to działa? Wystarczy określić wysokość pożyczki oraz liczbę rat w specjalnym kalkulatorze dostępnym na stronie. Pod suwakami automatycznie pojawi się szacowany koszt zobowiązania oraz proponowana wysokość raty. To bardzo wygodne i przejrzyste rozwiązanie. Znajomość kosztów pozwala na odpowiedzialne zaplanowanie spłaty zobowiązania.

Wstępna oferta jest później analizowana pod kątem informacji zawartych we wniosku pożyczkowym. Ostateczne warunki zostaną przedstawione w formularzu informacyjnym, przed podpisaniem umowy.

Co zrobić, żeby otrzymać pożyczkę ratalną w Wonga?

Proces przyznawania pożyczki przebiega bardzo sprawnie. Wystarczy, że Klient wybierze opcję pożyczki ratalnej a następnie przejdzie do wypełniania wniosku online. Po jego wypełnieniu następuje weryfikacja tożsamości, a także sprawdzenie historii kredytowej Klienta w BIK oraz biurach informacji gospodarczych. Następnie zostaje podjęta decyzja o przyznaniu pożyczki.

W sytuacji pozytywnego przebiegu procesu zawierana jest umowa w formie elektronicznej lub papierowej. Pieniądze przyznane w ramach pożyczki zostają wysłane szybkim przelewem, dzięki czemu gotówka może znaleźć się na koncie nawet w 15 minut. Warto oczywiście pamiętać, że zależy to także od godzin pracy danego banku.

Bezpieczeństwo i rzetelność w Wonga

Troska o bezpieczeństwo Klientów to podstawa funkcjonowania instytucji finansowych w internecie. Weryfikacja podanych danych osobowych ma na celu zapewnienie ochrony poufnych informacji użytkownika, np. na wypadek gdyby ktoś inny chciał wziąć pożyczkę, posługując się cudzym dowodem osobistym.

Z kolei sprawdzanie historii kredytowej Klienta, świadczy o odpowiedzialnym podejściu firmy do każdej zawieranej transakcji. Dzięki tego rodzaju działaniom Wonga wzbudza zaufanie, a osoby, które skorzystały z usług firmy, bardzo często robią to ponownie. Wiedzą już, że wzięcie pożyczki nie musi wiązać się ze żmudnymi i długotrwałymi formalnościami.

Prosto i przejrzyście. Poznaj zasady Wonga

Niektóre osoby obawiają się korzystania z pożyczek pozabankowych. Dlaczego? Swój strach argumentują brakiem przejrzystości oferty lub złą komunikacją na linii Klient – firma. W Wonga jest inaczej! Wszystkie niezbędne informacje są przedstawione w sposób prosty i zrozumiały dla każdego.

W ofercie podany jest całkowity koszt pożyczki, dzięki czemu już na początku otrzymujesz wszystkie niezbędne informacje. Ponadto w kalkulatorze pożyczkowym uzyskasz także precyzyjne informacje na temat wysokości rat. Na każdym etapie składania wniosku informujemy o wszystkich kosztach, jakie wiążą się z zaciągnięciem pożyczki.

Pieniądze bez wychodzenia z domu

Proces składania wniosku oraz przyznawania pożyczki odbywa się online. To duże ułatwienie dla osób, które żyją w biegu i nie mają czasu na odwiedzanie stacjonarnych instytucji. Wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do Internetu, by załatwić wszelkie formalności. Wypełnianie wniosku trwa zaledwie kilka minut! Ponadto nie musisz dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów i zaświadczeń – niezbędny będzie jedynie dowód osobisty.

To także idealne rozwiązanie w momencie, gdy dodatkowa gotówka jest potrzebna jak najszybciej, np. podczas służbowego wyjazdu lub wycieczki z rodziną. Dzięki temu wiele osób może zaoszczędzić niepotrzebnego stresu sobie i bliskim. Pożyczka ratalna bądź krótkoterminowa to świetny wybór, w razie nieoczekiwanych wydatków.

Pożyczka w Wonga. Krok po kroku!

1. Na samym początku zastanów się nad kwotą pożyczki i okresem spłaty. Następnie zaznacz obie wartości za pomocą suwaków i przejdź do wypełniania wniosku;

2. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować:

  • numer konta bankowego;
  • dowód osobisty;
  • adres e-mail;
  • numer telefonu komórkowego – będzie on niezbędny do weryfikacji;

3. Postępuj zgodnie z instrukcją i wypełnij wymagane pola. Wonga poprosi Cię o podanie niektórych danych osobowych w celu potwierdzenia tożsamości;

Po weryfikacji tożsamości i sprawdzeniu historii kredytowej otrzymasz decyzję. Jeśli będzie ona pozytywna, to zostanie zawarta umowa. Pieniądze zostaną przelane na Twoje konto.

 

Styczeń, 2016