Szybka pożyczka przez Internet. Pieniądze prosto i szybko na Twoim koncie

Wielu osobom słowo „pożyczka” kojarzy się z koniecznością wizyty w placówce danej instytucji finansowej oraz skomplikowaną procedurą. Okazuje się jednak, że proces przyznawania pożyczki może być dla potencjalnego klienta znacznie bardziej przyjazny. W Wonga wystarczy zaledwie kilka minut, aby bez wychodzenia z domu otrzymać pieniądze prosto na swoje konto. Jak przebiega cały proces krok po kroku? Co zrobić, by uzyskać szybką pożyczkę przez internet? Zapraszamy do lektury.

Pożyczka przez internet – jak to działa?

Jeszcze niedawno każda pożyczka wymagała osobistej wizyty klienta w siedzibie instytucji finansowej. Wiązało się to z wielogodzinnymi kolejkami, a także dokładnym procesem weryfikacyjnym, który często zajmował nawet kilka dni. Do tego dochodziła masa formalności, które często wymagały osobistego stawienia się w placówce banku lub instytucji finansowej.

Dziś cały proces uzyskiwania pożyczki można przejść bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do komputera z internetem, by w zaledwie kilka chwil przesłać gotowy wniosek pożyczkowy. Jak obecnie wygląda proces wzięcia szybkiej pożyczki przez internet?

Cała procedura związana z przyznaniem pożyczki może zostać przeprowadzona za pośrednictwem strony internetowej. W przypadku Wonga wystarczy, że klient zastosuje się do wskazówek zawartych stronie głównej serwisu (wonga.com). Co to oznacza?

Decydując się na pożyczkę przez internet, można skorzystać z kalkulatora pożyczkowego. To narzędzie, które na podstawie wskazanych przez nas danych automatycznie zaproponuje odpowiednią ofertę pożyczkową.

W pierwszej kolejności konieczny jest wybór kwoty zobowiązania oraz preferowanej długości okresu spłaty. Klient zaznacza wybrane wielkości za pomocą suwaków, znajdujących się na stronie głównej. Następnie szczegóły oferty wraz z formularzem są analizowane pod kątem zdolności kredytowej. Ostateczna oferta trafia do klienta w formularzu informacyjnym przed zawarciem umowy. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala przeanalizować, jaki wariant pożyczki okaże się dla niego najkorzystniejszy.

Pożyczka przez internet. Jakie dane są potrzebne?

Jakie dane musimy przygotować decydując się na wzięcie pożyczki przez internet? Cały proces wymaga jedynie minimum formalności - do wypełnienia elektronicznego formularza, należy podać jedynie niezbędne dane osobowe. Wśród nich są m.in.:

  • numer konta bankowego;
  • dowód osobisty;
  • adres e-mail;
  • numer telefonu komórkowego.

Weryfikacja ze strony wonga.com zazwyczaj trwa zaledwie kilku minut. Na czym polega ten proces? W pierwszej kolejności zostaje sprawdzona poprawność podanych danych osobowych. Kolejnym etapem jest przegląd informacji zawartych w BIK i rejestrach biur informacji gospodarczej. Przeprowadzenie weryfikacji jest konieczne ze względu na politykę firmy. Wonga dba o uczciwość i rzetelność przeprowadzanych transakcji.

Po pozytywnej weryfikacji klientowi zostaje przedstawiona oferta a następnie umowa. Po akceptacji jej warunków realizowany jest przelew na konto bankowe. W praktyce oznacza to, że zazwyczaj jeszcze tego samego dnia pieniądze są na wskazanym w umowie koncie. W przypadku, gdy wniosek został złożony np. w weekend, środki trafią do nas w następny dzień roboczy.

Pożyczka przez Internet na konto – dostępne możliwości

Klient, który zdecyduje się na szybką pożyczkę przez internet za pośrednictwem serwisu wonga.com, może wybierać pomiędzy dwoma wariantami zobowiązania, czyli między pożyczką krótkoterminową oraz ratalną. W ramach pierwszej z nich, wnioskując po raz pierwszy Klient może uzyskać do 1000 zł na okres maksymalnie 30 dni. Koszt takiej pożyczki wyniesie w tym wypadku jedynie 10 zł.

Z kolei jeśli chodzi o pożyczkę ratalną, maksymalna kwota zobowiązania wynosi aż 20 000 zł, a jej spłata może być rozłożona nawet na okres 48 miesięcy. Zaletą pożyczki przez internet na konto bankowe jest niewątpliwie fakt, że cały proces odbywa się online. Dzięki temu klient nie musi nawet wychodzić z domu, by dowiedzieć się, jaki będzie całkowity koszt pożyczki lub by złożyć odpowiedni wniosek. To duże udogodnienie dla wszystkich osób, które większość czasu spędzają w pracy i nie mają czasu na odwiedzanie placówek stacjonarnych.

(Ta oferta jest aktualna w momencie pisania artykułu, jednak warto podkreślić, że cały czas staramy się ją udoskonalić, dlatego może ulec zmianie. Zachęcamy Cię więc do sprawdzenia aktualnej oferty z na stronie głównej wonga.com.)

Pożyczka przez Internet na konto. To musisz wiedzieć 

Obecnie wizyta w siedzibie placówki firmy oferującej pożyczki pozabankowe nie jest już konieczna. Wszystkich formalności można dokonać z poziomu domowego fotela. Wonga oferuje pożyczki pozabankowe przez Internet, prosto na konto bankowe klienta.

Jak działa pożyczka pozabankowa przez internet? Wystarczy wejść na stronę internetową serwisu, wybrać kwotę pożyczki i ustalić okres spłaty zobowiązania. Następnie wypełnić elektroniczny formularz. Jednak bez obaw! Należy zawrzeć w nim jedynie niezbędne dane, które będą konieczne do przeprowadzenia procesu weryfikacji.

W Wonga proces weryfikacji klientów jest niezbędny. Polega on na potwierdzeniu danych osobowych oraz na sprawdzeniu informacji dostępnych na jej temat w BIK i biurach informacji gospodarczej. To pozwala obu stronom na zawarcie uczciwej transakcji.

Proces weryfikacji nie trwa zazwyczaj długo. Najczęściej wystarczy zaledwie kilka minut by klient został poinformowany o decyzji kredytowej. Jeśli jest ona pozytywna firma przesyła środki finansowe prosto na konto bankowe podane w umowie. Zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie ogromna oszczędność czasu.

Grudzień, 2016