Pożyczka na PIT – na czym polega? Kto może ją uzyskać?

Oferta produktów pozabankowych cieszy się powodzeniem wśród osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z tradycyjnego kredytu. Takie pożyczki cechują się przede wszystkim szybkością procesowania oraz minimalną ilością formalności.

Pożyczka na PIT – czy tylko do rozliczenia podatku?

Pożyczkodawca może wymagać deklaracji podatkowej dlatego, że musi zweryfikować naszą zdolność podatkową. Banki – obok dokumentów firmowych – bardzo często wymagają PIT-ów od przedsiębiorców, którzy ubiegają się o kredyt na firmę. Pożyczkodawcy z sektora pozabankowego stwierdzili, że weryfikację dochodów, zatrudnienia czy innych elementów można zastąpić jednym, wygodnym dokumentem. Mowa oczywiście o deklaracji podatkowej, która niczym papierek lakmusowy pokazuje, czy wnioskodawca jest zdolny do spłaty zobowiązania.

Pożyczka na PIT – co to jest?

Pożyczka na PIT to środki, które można uzyskać w sektorze pozabankowym, czyli u firm pożyczkowych. Pożyczka na PIT może być spłacona zarówno w formie ratalnej, jak i pod postacią jednorazowej transzy. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że pożyczka za PIT jest przyznawana w schemacie uproszczonym. Nie trzeba poddawać się żmudnej weryfikacji kredytowej – wystarczy spełnienie kilku prostych warunków.

W przeciwieństwie do kredytu gotówkowego, pożyczka na PIT może być przyznana w ciągu kilku godzin – przy produktach bankowych czas oczekiwania na decyzję może być dłuższy. Co istotne, umowę możemy zawrzeć całkowicie online, bez wychodzenia z domu – wszystkie dokumenty zostaną wysłane drogą mailową. Pożyczka na PIT przez Internet to wygodna metoda uzyskania dodatkowych środków.

Pożyczka na PIT – kto może uzyskać?

Warunki uzyskania dodatkowych środków zazwyczaj są bardzo podobne, niezależnie od tego, z którym pożyczkodawcą podpiszemy umowę. Podstawowe sześć warunków to: 

  • Pełna zdolność do czynności prawnych (nie można być osobą częściowo lub całkowicie ubezwłasnowolnioną); 
  • Odpowiedni wiek pożyczkobiorcy (standardowo są to widełki 18-70 lat, jednak niektórzy pożyczkodawcy podnoszą wiek minimalny do 21 lat);
  • Posiadanie ważnego i niezniszczonego dowodu osobistego celem potwierdzenia tożsamości wnioskodawcy;
  • Posiadanie numeru telefonu zarejestrowanego u polskiego operatora komórkowego;
  • Posiadanie rachunku bankowego w polskiej instytucji finansowej, który jest założony na dane wnioskodawcy;
  • Posiadanie adresu zamieszkania lub zameldowania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Kryterium dochodowe – jak można łatwo zauważyć – jest automatycznie spełnione, w końcu ubiegamy się o pożyczkę na PIT. Pożyczka na PIT dostępna jest także dla cudzoziemców, o ile posiadają oni nadany numer PESEL i mają legalne zatrudnienie.

Czy warto skorzystać z pożyczki na PIT? 

Pożyczka na PIT przez Internet to rozwiązanie na wieczny brak czasu, natłok obowiązków czy zwyczajny brak możliwości dotarcia do placówki pożyczkowej.

Jeżeli pożyczka na PIT okaże się dla nas niezbędna, należy pamiętać o jej terminowej spłacie co do dnia. Jeśli spóźnimy się z zapłatą, pożyczkodawca rozpocznie naliczanie odsetek. Pożyczka na PIT przez Internet nie powinna być spłacana innym zobowiązaniem – tym sposobem łatwo wpaść w spiralę zadłużenia.

Maj 2022