Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę przez internet?

Pożyczka przez internet to najpopularniejszy sposób pozyskania dodatkowych pieniędzy. Po przejściu procedury weryfikacyjnej konkretna kwota szybko pojawia się na naszym koncie bankowym. W całym tym pośpiechu niestety jednak wiele osób zapomina o bezpieczeństwie. Jak bezpiecznie wziąć pożyczkę przez internet?

Bezpieczna pożyczka pozabankowa – przed czym należy się chronić?

Jak wziąć pożyczkę przez internet, aby cała procedura przebiegła w sposób bezpieczny? Pierwszym krokiem powinno być bezwzględnie sprawdzenie wiarygodności danego pożyczkodawcy. Wiarygodną firmę pożyczkową poznamy po następujących cechach:

  • wieloletni staż prowadzenia działalności finansowej,
  • możliwość zweryfikowania firmy (ogólnodostępna baza działalności gospodarczej, pozytywne opinie w internecie itp.),
  • współpraca z oficjalnymi organami (Wonga współpracuje m.in. z Biurem Informacji Kredytowej – BIK, z usług którego korzystają też wszystkie banki w Polsce),
  • transparentne informacje,
  • stosowanie obowiązków prawnych (regulaminy, polityka prywatności).

W firmach takich jak np. Wonga, mamy pewność i komfort, że podpisywana umowa zapewnia nam jasne i przejrzyste zasady. Aby je poznać wystarczy skorzystać z suwaków na stronie głównej i wykonać przykładową symulację oraz zapoznać się z umową przed jej podpisaniem.

Jak wziąć pożyczkę przez internet w bezpieczny sposób? Umowa pożyczki

Nawet jeśli trafiliśmy na firmę, która spełnia wszystkie powyższe punkty, to warto zweryfikować jej ofertę. Jak wziąć pożyczkę przez internet tak, by wszystko przebiegło pomyślnie? W tym celu warto porównać oferowane przez różne podmioty produkty. Bezpieczna pożyczka pozabankowa będzie charakteryzowała się następującymi właściwościami:

  • bezpieczna pożyczka przez internet zawsze zawiera informację o Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania (RRSO),
  • umowa pożyczki będzie sporządzona w profesjonalny sposób, z pełnymi danymi pożyczkodawcy, będzie regulowała precyzyjnie zasady, warunki i obowiązki obydwu stron: pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy,
  • dokumenty nie będą zawierały żadnych klauzul niedozwolonych, np. możliwości zmiany wysokości oprocentowania w trakcie trwania umowy.

W każdym przypadku warto także pamiętać o sprawdzeniu sposobu połączenia ze stroną internetową. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie naszych danych. Gwarantuje to m.in. zainstalowany na stronie pożyczkodawcy certyfikat SSL. Warto też zwrócić uwagę, czy przy adresie strony internetowej jest charakterystyczna kłódka i czy rozpoczyna się on od https. Jeśli nasza przeglądarka internetowa poinformuje nas o tym, że strona nie jest zabezpieczona, powinniśmy jak najprędzej zrezygnować z korzystania z usług takiej firmy i nie podawać żadnych wrażliwych danych osobowych!

Pożyczka na dowód przez internet

Pożyczka na dowód to rozwiązanie dla tych, którym zależy na jak najszybszym otrzymaniu gotówki. Przy tego rodzaju ofercie trzeba zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. Jak wziąć pożyczkę na dowód przez internet? Dobrą praktyką jest dokładne przeczytanie regulaminu i zapoznanie się z profilem działalności danej firmy. Oczywiście takie procesy weryfikacyjne zajmują czas, na którym może nam zależeć, ale trzeba pamiętać, że na szali mogą znajdować się zarówno nasze dane osobowe, jak i przyszła kondycja finansowa! W razie jakichkolwiek wątpliwości wstrzymajmy się z podpisaniem umowy. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo.

Sierpień, 2017