Zalety i wady pożyczki z obsługą domową

Niespodziewane wydatki, takie jak nagła potrzeba naprawy samochodu czy remont mieszkania, potrafią przyprawić o ból głowy. Jest tak szczególnie wówczas, kiedy z różnych powodów nie można lub nie chce się brać pożyczki gotówkowej z banku. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę z obsługą domową. Czy warto korzystać z tej opcji i czym różni się ona od szybkiej pożyczki przez Internet?

Czym jest pożyczka z obsługą domową?

Pożyczka z obsługą domową to forma pożyczki gotówkowej oferowanej przez niektóre instytucje pozabankowe (firmy pożyczkowe). Jest to opcja, z której skorzystać mogą osoby nieposiadające własnego konta bankowego.

Podpisanie pożyczki z obsługą domową oraz uzyskanie w ramach niej potrzebnej gotówki odbywa się w domu klienta. Mimo tego sam wniosek pożyczkowy składa się online za pośrednictwem strony internetowej wybranej firmy pożyczkowej. W niektórych przypadkach może to również załatwić z doradcą.

Jak dostać pożyczkę z obsługą domową? 

Aby otrzymać niezbędne środki finansowe w ramach pożyczki z obsługą domową, należy skontaktować się z wybraną firmą mającą w swej ofercie ten rodzaj pożyczek. Zazwyczaj można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej, wypełniając stosowny formularz.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na pożyczkę z obsługą domową? Przede wszystkim na wiarygodność wybranej firmy pożyczkowej. Część z nich oferuje popularne „chwilówki”, których umowa jest jednak często mało przejrzysta i zawiera w sobie dodatkowe koszty związane na przykład z prowizją czy obsługą transakcji.

Do innych czynników, na które warto zwrócić uwagę, należy również sprawdzenie:

  • czy dana ilość gotówki nie przekracza limitu maksymalnej kwoty, jaką dana firma oferuje w ramach opcji pożyczki do domu,
  • okresu spłaty pożyczki,
  • RRSO pożyczki (czyli jej całkowitego kosztu w ujęciu procentowym) i innych kosztów udzielenia pożyczki do domu,
  • z jakimi konsekwencjami wiąże się przekroczenie terminu spłaty pożyczki.

Pożyczka do domu – zalety i wady

Dla wielu osób wzięcie pożyczki z obsługą domową jest bardzo kuszącą opcją, ponieważ pozwala ominąć procedurę wpłaty środków finansowych na rachunek obsługiwany przez bank. Dotyczy to szczególnie klientów nieposiadających konta w banku.

Czy rzeczywiście jednak pożyczka z obsługą domową to dobry wybór?

Decydując się na pożyczkę domową, należy liczyć się z dodatkowymi kosztami wynikającymi z jej obsługi. Stosunkowo wysokim kosztem może być na przykład sama wizyta pracownika firmy w domu. W rzeczywistości pożyczki z obsługą domową bywają droższe od pożyczek online nawet o 25%.

Najbezpieczniejszą i jednocześnie najszybszą oraz najwygodniejszą formą uzyskania gotówki pozostaje pożyczka online.

Jednak również w przypadku pożyczek przez Internet należy mieć na uwadze to, aby nie korzystać z ryzykownych „chwilówek”, które zakładają mało przejrzyste i często wręcz nieprzyjazne dla klientów umowy. Warto zaufać natomiast sprawdzonym na rynku instytucjom, które nie tylko błyskawicznie udzielają gotówki, ale również podchodzą odpowiedzialnie do klientów i proponują przejrzyste warunki transakcji.

Luty 2022