Skąd wziąć pieniądze? Pomysły na szybką gotówkę. Poradnik

Co łączy konieczność naprawy samochodu, czy remont kuchni? Wydatki – i to niemałe, liczone czasem nie w setkach, a w tysiącach złotych. Jako że niewielu z nas posiada znaczne oszczędności, wygospodarowanie niemałej gotówki wymaga podjęcia działań. Do podwyżki daleko, na znalezienie pliku z banknotami na ulicy nie ma co liczyć. Pojawia się zatem pytanie: skąd wziąć pieniądze na już? Jak szybko i bezpiecznie uzyskać dodatkową  gotówkę?

Metoda pożyczania od rodziny

Metodą na szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki jest pożyczka od rodziny. Jeśli prosisz o pieniądze swoją rodzinę, weź pod uwagę pewne niedogodności. Musisz mieć świadomość, że żadna inna kwestia nie budzi tyle emocji, co niezwrócone pieniądze. Osoba, która udzieliła nam pożyczki, może wkrótce również potrzebować dodatkowych środków, a my jej tę potrzebę zablokujemy. Co więcej, niektórzy członkowie rodziny mogą odmówić Ci pomocy, co wywoła niezręczną, a niekiedy nawet napiętą atmosferę. Zastanów się dobrze, czy rodzina to na pewno dobra „instytucja”, u której możliwa jest pilna pożyczka na dzisiaj.

Kredyt gotówkowy w banku  

Każda osoba, która choć raz miała okazję korzystać z usług bankowych, spotkała się z pojęciem kredytu. Wysokie kwoty i długi okres kredytowy kuszą, szczególnie w sytuacji, gdy na horyzoncie jest naprawdę duży wydatek. Jednak zaciągnięcie zobowiązania w banku poprzedzone jest szeregiem formalności i procedurami weryfikacyjnymi. W efekcie bardzo trudno liczyć na rozpatrzenie sprawy z dnia na dzień, a co dopiero otrzymać środki w ciągu kilku godzin.

Czy kredyt to odpowiedź na to, skąd wziąć pieniądze? Tak. Czy kredyt to szybki sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki? Zdecydowanie nie. Sama wizyta w placówce zajmie nam co najmniej kilkadziesiąt minut. Następnie będziemy musieli dowozić dokumenty, o które poprosi nas analityk. Oczywiście banki umożliwiają również wzięcie pożyczki lub kredytu online. Podsumowując, jeśli potrzebujemy niskiej kwoty na okazjonalne wydatki, to z pewnością kredyt nie będzie zbyt atrakcyjną opcją.

Metoda typu „pożyczka na już”

Skąd wziąć “pieniądze na już”? Można posiłkować się firmami pożyczkowymi, które oferują szybką gotówkę na drobne lub większe wydatki - Wonga.com może zaproponować nawet do 20 000 zł.

Dlaczego “pożyczka na już” jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim ze względu na minimum formalności i błyskawiczną decyzję. Jeśli złożymy wniosek w godzinach porannych dnia roboczego, to już po południu możemy otrzymać środki na konto. Dobrze wybrana pożyczka u pożyczkodawcy to również komfortowe warunki spłat. Pamiętaj, aby przed wzięciem pożyczki przeanalizować swoją sytuację finansową. Wypisz, jakie masz potrzeby, dobierz do siebie indywidualną wysokość raty spłaty oraz okres spłaty pożyczki. Podejmij decyzję świadomie i rozsądnie.

Maj 2022