Pożyczka na 30 czy na 60 dni?

Remont, kurs prawa jazdy, wycieczka w wymarzone miejsce czy zakup prezentu dla najbliższej osoby – to tylko niektóre powody, dla których znaczna część osób decyduje się na skorzystanie z pożyczki. Przed podpisaniem umowy warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na całkowity koszt zobowiązania, ale także na ostateczny termin zwrotu pożyczki.

Niektórzy pożyczkodawcy umożliwiają Klientowi podjęcie decyzji dotyczącej długości okresu spłaty pożyczki. Najczęściej Klient może wybierać między pożyczką na 30 lub na 60 dni, jednak czasami istnieje także możliwość rozłożenia jej na raty (warto nadmienić, że skorzystanie z tego rodzaju pożyczki umożliwia wonga.com). Od czego uzależnić decyzję o długości okresu spłaty? Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Niespodziewany wydatek tuż przed wypłatą

Niespodziewane wydatki mogą przytrafić się w każdym momencie; najmniej komfortowa jest sytuacja, gdy dodatkowe pieniądze są potrzebne tuż przed wypłatą. Na koncie bankowym znajdują się wtedy zazwyczaj środki potrzebne do opłacenia rachunków czy zrobienia podstawowych zakupów. Co wtedy zrobić? Warto na pewno skorzystać z oferty pożyczki pozabankowej, którą można uzyskać stosunkowo szybko i bez długich, żmudnych formalności. Przed podpisaniem umowy należy jednak zastanowić się, jaki okres spłaty będzie w tym przypadku najdogodniejszy. Jeśli pracodawca wkrótce prześle wypłatę, a pożyczona kwota nie jest zbyt duża, najkorzystniejszym wariantem będzie pożyczka na 30 dni. Dotyczy to jednak osób, które mają pewność, że mogą spłacić zobowiązanie w terminie, tuż po otrzymaniu najbliższej wypłaty; w innym wypadku lepiej rozważyć zaciągnięcie zobowiązania na dłuższy okres czasu.

Większe wydatki, większe zobowiązanie

Czasami okazuje się, że potrzebna suma jest dużo wyższa niż kilkaset złotych, co oznacza konieczność zaciągnięcia większego zobowiązania. Najczęściej dochodzi do tego w sytuacji, gdy przytrafia się więcej niż jeden niespodziewany wydatek. Co zrobić w takim wypadku? Na szczęście wonga.com oferuje swym Klientom możliwość zaciągnięcia zobowiązania także na 60 dni, co znacznie ułatwia sytuację wszystkim osobom, które nie byłyby w stanie spłacić pożyczki już po miesiącu. Maksymalna kwota, jaką może uzyskać Klient w ramach pierwszej pożyczki, to 1500 zł – wystarczająco dużo, by pokryć nawet kilka niespodziewanych wydatków.

Warto zaznaczyć, że dla osób potrzebujących większej sumy pieniędzy na dłuższy okres czasu, wonga.com proponuje także pożyczkę ratalną – nawet do 20 000 zł maksymalnie na okres 60 miesięcy.

Koszty i warunki pożyczki

Jaki jest całkowity koszt pożyczki w wonga.com? W przypadku pożyczki krótkoterminowej za pierwszym razem Klient może zaciągnąć zobowiązanie w wysokości 1500 zł. Czas spłaty wynosi w tym przypadku maksymalnie 60 dni, natomiast koszt pożyczki 10 zł. Koszt każdej kolejnej pożyczki można łatwo obliczyć za pomocą suwaków, które znajdują się na stronie internetowej wonga.com; po ich odpowiednim ustawieniu przedstawiany jest całkowity koszt zobowiązania.

Warto zaznaczyć, że Klient może wziąć pożyczkę krótkoterminową nie tylko na 30 czy 60 dni, ale praktycznie na dowolny okres mieszczący się w przedziale od jednego do sześćdziesięciu dni. To duże udogodnienie, pozwalające Klientowi zadecydować, ile ma trwać jego zobowiązanie.

Pożyczka przez Internet

Co trzeba zrobić, by uzyskać pożyczkę w wonga.com? Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej firmy, gdzie należy uzupełnić niezbędne dane osobowe. Po pozytywnym zweryfikowaniu podanych informacji i historii kredytowej Klienta przy pomocy rejestrów BIK i biur informacji gospodarczej, Klient zostaje poinformowany o decyzji kredytowej. Jeśli jest ona pozytywna pieniądze zostają wysyłane przelewem na konto bankowe. W praktyce, proces weryfikacyjny może trwać zaledwie kilka minut, co oznacza, ze dodatkowy zastrzyk gotówki pojawia się na koncie zazwyczaj jeszcze tego samego dnia.

Bardzo ważny jest fakt, że cały proces odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu osoba zainteresowana zaciągnięciem pożyczki może oszczędzić znaczną ilość czasu, podczas gdy w przypadku niektórych firm konieczna byłaby wizyta w placówce, nierzadko znacznie oddalonej od mieszkania Klienta.

Pożyczka na 30 czy na 60 dni? Które rozwiązanie wybrać?

  • Nieprzewidziany wydatek w postaci wycieczki szkolnej, konieczność zakupu dodatkowych materiałów budowlanych czy kurs umożliwiający awans, to tylko niektóre przykłady sytuacji, w których potrzebne są dodatkowe pieniądze. Można je uzyskać korzystając z oferty wonga.com – wystarczy zdecydować się na pożyczkę.
  • Pożyczka na 30 dni to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki tuż przed wypłatą, a zgromadzone na koncie środki muszą przeznaczyć na opłacenie rachunków czy zakup podstawowych artykułów codziennego użytku. Jeśli kwota zobowiązania jest niewielka, 30 dni to wystarczająco dużo czasu, by spłacić zaciągniętą pożyczkę, szczególnie, gdy zbliża się termin otrzymania wypłaty.
  • Jeśli niespodziewanych wydatków jest znacznie więcej, warto pomyśleć o pożyczce na 60 dni. Dłuższy okres spłaty zapewni Klientowi komfort psychiczny i pozwoli zgromadzić środki niezbędne do spłaty zobowiązania.
  • Proces przyznawania pożyczki jest niezwykle prosty. Wystarczy, że Klient wypełni elektroniczny formularz dostępny na stronie internetowej wonga.com. Następnie musi zaczekać, aż jego dane osobowe zostaną zweryfikowane, a informacje na jego temat zgromadzone w rejestrach BIK i biurach informacji gospodarczej sprawdzone. Po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej i akceptacji warunków umowy przez Klienta firma wykonuje przelew na jego konto bankowe.

Wrzesień, 2016