Mała pożyczka na wakacje

Kto z nas nie chciałby spełnić swojego marzenia o wyjeździe w wymarzone miejsce? Dla niektórych idealna wycieczka to wyprawa w góry, dla innych – podróż nad egzotyczne morze. Niezależnie od tego, gdzie chcielibyśmy spędzić wakacje, potrzebne nam są do tego odpowiednie środki finansowe. Co jednak, jeśli do sfinansowania wymarzonego wyjazdu brakuje nam pewnej kwoty pieniędzy? Warto w takim wypadku rozważyć wzięcie niewielkiej pożyczki.

Wielu osobom pożyczka kojarzy się z niepotrzebnym zobowiązaniem. Czy tak jest faktycznie? Czasami drobna kwota (najczęściej rzędu kilkuset złotych) może pomóc w realizacji marzeń – nie tylko swoich, ale także rodziny. Tak jest niewątpliwie w przypadku pożyczki na wakacje; należy przede wszystkim pamiętać, że niewielkie zobowiązanie nie obciąży zbyt mocno domowego budżetu, a umożliwi wyjazd w wymarzone miejsce.

Kiedy warto wziąć pożyczkę na wakacje?

Po pierwsze, warto zastanowić się, gdzie konkretnie chcemy pojechać i jakie dodatkowe wydatki musimy uwzględnić. Należy pamiętać przede wszystkim, że na koszt wyjazdu składają się nie tylko opłaty za wynajem hotelowego pokoju czy cena posiłków – doliczyć trzeba również wydatki na bilety wstępu, pamiątki czy innego rodzaju drobne przyjemności. Często okazuje się, że wyliczona wcześniej kwota jest po prostu niewystarczająca, a nam brakuje środków na zakup niektórych rzeczy. Jak zapobiec takiej sytuacji, jeśli nie posiadamy większej ilości oszczędności? Jednym z rozwiązań może być wzięcie pożyczki – w ten sposób zyskamy dodatkowe środki „na wszelki wypadek”.

Kiedy jeszcze warto zastanowić się nad zaciągnięciem niewielkiego zobowiązania, jeśli w grę wchodzą wakacje? Przede wszystkim wtedy, gdy koszt wyjazdu do naszego wymarzonego miejsca nieco przerasta nasze możliwości finansowe. Mowa oczywiście o sytuacji, gdy brakująca suma sięga kilkuset złotych lub jest niewiele wyższa; w innym przypadku należy poważnie rozważyć sens takiej wycieczki lub po prostu wybrać inne miejsce. Jeśli jednak niewielka pożyczka pozwoliłaby na spełnienie marzenia całej rodziny, to jak najbardziej warto przemyśleć tę opcję, szczególnie, że zobowiązanie nie powinno zbyt mocno obciążyć domowego budżetu w kolejnych miesiącach.

A jeśli pieniędzy braknie w trakcie wyjazdu?

Wyjeżdżając, jesteśmy przygotowani na poniesienie konkretnych, wcześniej ustalonych kosztów. Na miejscu okazuje się jednak, że warto odwiedzić dodatkowe miejsca, o których wcześniej nie słyszeliśmy lub, że nasze oczekiwania dotyczące cen rozminęły się z rzeczywistością. Nie skorzystaliśmy także wcześniej z opcji pożyczki, a na koncie nie posiadamy imponujących oszczędności. Co w takim wypadku?

Niezależnie od miejsca pobytu Klienta, wonga.com oferuje możliwość skorzystania z pożyczki online. W tym przypadku niezbędny jest dostęp do Internetu – postępując zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na stronie serwisu internetowego, Klient może bez problemu wnioskować o przyznanie dodatkowych środków finansowych w ramach zobowiązania.

Co oferuje wonga.com nowym Klientom? W przypadku pożyczki krótkoterminowej maksymalna kwota, którą może uzyskać nowy Klient, to 1500 zł; z kolei jeśli chodzi o pożyczkę ratalną, jest to aż 20 000 zł.

Jaki jest czas spłaty pożyczki? Klienci mogą wybierać między pożyczką krótkoterminową (maksymalny okres spłaty to 60 dni) lub ratalną (nawet do 60 miesięcy). W przypadku zaciągnięcia niewielkiego zobowiązania znacznie lepiej jednak skorzystać z pierwszej opcji – dzięki temu szybciej spłacimy pożyczkę. Wczasy na raty to dobra propozycja dla tych osób, które od początku planują „wakacje życia”.

Co jeszcze warto wiedzieć? Koszt pierwszej pożyczki ratalnej jest ustalany indywidualnie po złożeniu wniosku online. Koszt pierwszej pożyczki krótkoterminowej natomiast, to jedyne 10 zł. Sam proces zaciągania zobowiązania odbywa się wyłącznie przez Internet. To niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga odwiedzania placówki i pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Mała pożyczka na wakacje: najważniejsze informacje

  • Czy pożyczka wzięta specjalnie z myślą o sfinansowaniu wakacji ma sens? Oczywiście! Wystarczy jedynie pamiętać, by zaciągnięte zobowiązanie nie było podstawą wakacyjnego budżetu, a miało na celu jedynie jego uzupełnienie.
  • Pożyczka online może przydać się także w sytuacji, gdy źle zaplanowaliśmy wydatki i brakuje nam środków finansowych na dodatkowe przyjemności wynikające z wyjazdu – zastrzyk gotówki może w każdej chwili zasilić nasze konto bankowe, jeśli tylko nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony przez firmę (w tym wypadku – przez wonga.com), a my po swojej stronie zaakceptujemy warunki przedstawionej umowy pożyczki.

Marzec, 2017