Kontomierz Wydatki – co to jest i jak korzystać?

Kontomierz Wydatki to aplikacja, która może być prawdziwym sprzymierzeńcem w zarządzaniu osobistym budżetem. Jak działa kontomierz i w czym dokładnie pomaga?

Czym jest aplikacja Kontomierz Wydatki?

Kontomierz jest aplikacją pozwalającą w prosty i intuicyjny sposób zarządzać swoimi finansami. Pokazuje ona bieżące wydatki, grupując je w kategorie, dzięki czemu użytkownik ma pełną kontrolę nad swoim budżetem. Kontomierz podpowiada także, gdzie szukać dodatkowych oszczędności i jakie rozwiązania finansowe będą najkorzystniejsze. Aplikacja jest bezpieczna i bezpłatna – aby zacząć jej używać, wystarczy jedynie ściągnąć ją na swojego smartfona.

Kontomierz Wydatki – jak działa?

Kontomierz jest aplikacją, która pozwala na zarządzanie wszystkimi operacjami na kontach i rachunkach bankowych nawet wtedy, gdy pochodzą od różnych usługodawców. Oznacza to, że mając kilka kont, nie trzeba już logować się do każdego z nich osobno. Wystarczy włączyć aplikację i sprawdzić wszystkie dane w jednym miejscu. Kontomierz na podstawie wyciągów i automatycznego importu danych pozwoli na szybkie i sprawne przeszukiwanie, kategoryzowanie, kontrolowanie i analizowanie wydatków i budżetu.

Kontomierz jest także aplikacją w pełni bezpieczną. Podczas zakładania konta pobierane są jedynie dane potrzebne do tworzenia analizy finansowej. Nie przechowuje ona loginów i haseł do aplikacji bankowych. Na zbiorczym widoku aplikacji można przejrzeć wszystkie dotychczasowe transakcje bez obawy o użycie danych w niewłaściwy sposób.

Kontomierz Wydatki – jak dodać konto?

Kontomierz jest aplikacją całkowicie bezpłatną i aby móc korzystać w pełni z jej funkcji, wystarczy jedynie założyć darmowe konto. Rekomendowane jest użycie maila, który nie pozwala na weryfikację tożsamości (nie zawiera danych takich jak imię czy nazwisko). Nie zaleca się także używania adresów służbowych.

Po założeniu konta użytkownik wybiera rodzaj importu danych – automatyczny lub ręczny. Zdecydowanie polecany jest w tej sytuacji pierwszy z nich, który pozwoli uniknąć błędów i przyspieszy cały proces. Aplikacja Kontomierz automatycznie połączy się z bankami użytkownika i odczyta jego historię rachunków. Liczba kart i rachunków bankowych, które można mieć pod kontrolą, jest nieograniczona.

Po wgraniu danych Kontomierz efektywnie zarządza informacjami i odpowiednio je porządkuje. Wszystkie zaimportowane transakcje dostępne są w zakładce „Analizuj”. Dostępność ta sprawia, że użytkownik cały czas ma kontrolę nad pobieranymi transakcjami i może zarządzać nimi zgodnie ze swoimi potrzebami. Kontomierz pozwala także na usuwanie zbędnych transakcji i tworzenie nowych kategorii dla danych niepasujących do podstawowych wytycznych. Aplikacja na podstawie zmian uczy się dostosowywać informacje do potrzeb użytkownika i poprawnie kategoryzować kolejne operacje. Aktualizacja danych odbywa się przy każdym kolejnym imporcie danych, który wykonuje się przy pomocy przycisku „Importuj dane”.

Kontomierz Wydatki – zalety   

Kontomierz to funkcjonalna aplikacja pomagająca w zarządzaniu finansami. Pomaga w znajdowaniu oszczędności i optymalizowaniu wydatków. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą świadomie i efektywnie zarządzać swoim budżetem. Ponadto jest rozwiązaniem całkowicie bezpłatnym i bezpiecznym. Podczas jej używania poufne dane użytkowników są w pełni chronione, a aplikacja używa jedynie informacji potrzebnych do tworzenia rekomendacji finansowych. Kontomierz automatycznie importuje dane z podanych banków, tworząc unikalne podpowiedzi w obszarze zarządzania finansami. Jest więc intuicyjny i nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. A co najważniejsze, Kontomierz pomaga w podejmowaniu bardziej świadomych i nakierowanych na konkretne cele decyzji. 

Luty 2022