Przejdź do treści

Zainwestuj w młody wygląd – skuteczne zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało

Udostępnij:

Już w starożytności Kleopatra robiła wszystko, aby zachować swoją skórę w jak najlepszej kondycji i czyniła to z powodzeniem. Do historii przeszły jej legendarne kąpiele w kozim mleku, często z dodatkiem miodu, dzięki czemu jej skóra przez lata była alabastrowa i sprężysta. Dziś z tego typu zabiegów można skorzystać w dobrych salonach spa, ale trzeba za nie słono zapłacić. Jak zachować młody wygląd i nie zbankrutować?

Kosmetyki naturalne, nowoczesne preparaty będące zdobyczami nowej myśli kosmetologicznej to tylko jedna grupa narzędzi do walki z procesem starzenia się skóry. Można na nie wydać naprawdę duże pieniądze, więc warto się przyjrzeć innym, niezwykłym metodom, które pozwalają zachować młody wygląd na długie lata. Wbrew obiegowym opiniom, że wiele zabiegów kosmetycznych można stosować dopiero w późniejszym wieku, warto korzystać z nich znacznie wcześniej, w myśl prostej zasady – lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Zachowaj młody wygląd twarzy

Podstawą znakomicie wyglądającej skóry, która będzie zarówno jasna i promienna, jak i elastyczna i sprężysta, jest oczywiście jej właściwa codzienna pielęgnacja. Już od najmłodszych lat trzeba używać kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, bo to promieniowanie UV emitowane przez słońce wyrządza ogromne szkody w strukturze skóry, nie mówiąc już o zagrożeniu wystąpienia poważnych chorób skóry. 

Zainwestuj w młody wygląd - skuteczne zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało


Po trzydziestym roku życia trzeba już wyraźnie pobudzać skórę do aktywności i tu często już warto stosować zaawansowane zabiegi kosmetyczne, których jednak nie należy mylić z zabiegami medycyny estetycznej. Zabiegi kosmetyczne takie jak mezoterapia, która polega na wprowadzaniu preparatów w głębsze warstwy skóry, znakomicie odżywiają i nawilżają skórę, przeciwdziałając w ten sposób formowaniu się pierwszych zmarszczek. Koszty takich zabiegów uzależnione są od wielkości obszaru skóry, który poddany zostanie zabiegowi oraz od preparatów wykorzystywanych w czasie zabiegu. Ceny rozpoczynają się już od 150 zł za jeden zabieg, ale górną granicę bardzo trudno określić.

Bardzo dobrym zabiegiem jest też regularne złuszczanie naskórka, które umożliwia skórze szybszą, naturalną regenerację i przebudowę komórek, najniższa cena to 100 zł za jedną wizytę. Jeżeli dodamy do tego zabiegi laserowe, które bardzo skutecznie napinają skórę twarzy, jak na przykład laserowe zamykanie naczynek krwionośnych, to powstanie naprawdę skuteczny program mający na celu zachowanie młodego wyglądu. I choć będzie to sporym wydatkiem finansowym, to warto zainwestować w siebie. Najtańsze zabiegi można wykonać za około 200 zł. Efekty jednak warte są swojej ceny. Decydując się na łatwo dostępną pożyczkę Wonga, dzięki której będzie można sobie pozwolić na takie wydatki, każda kobieta będzie miała to cudowne poczucie, że wygląda pięknie i właściwie dba o siebie.

Ciało też wymaga właściwej pielęgnacji

Zainwestuj w młody wygląd  skuteczne zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało


Dla wielu kobiet i niestety nawet dziewcząt, pierwszym problemem jaki mają z wyglądem swojego ciała jest cellulit. Niestety „pomarańczowa skórka” pojawia się na udach czasem bardzo wcześnie, stając się problemem już dla młodych pań. Oczywiście dieta, ogromne ilości wypijanej codziennie wody oraz rezygnacja z używek troszkę pomogą, ale dobre rezultaty dają w zasadzie tylko regularne zabiegi kosmetyczne. Skuteczne są procedury wykorzystujące podciśnienie oraz mezoterapia stosowana na ciało. W zasadzie to najskuteczniejsze sposoby przyspieszenia metabolizmu zachodzącego w komórkach skórnych, a to jego wolne tempo jest najczęstszym powodem występowania tych niechcianych zmian na skórze.

Odrębnym problemem są także pękające naczynka krwionośne, które można zamykać za pomocą lasera, ale dopiero po wcześniejszej konsultacji lekarskiej, która wyklucza poważne, zdrowotne powody powstawania tego typu zmian. Doskonałym zabiegiem na ciało jest też drenaż limfatyczny, który będąc rodzajem masażu, znakomicie stymuluje przepływ limfy oraz ułatwia usuwanie toksyn. Efektem regularnych zabiegów tego typu jest wyszczuplenie ciała, redukcja ewentualnych obrzęków i cellulitu. Koszt jednego zabiegu waha się w granicach 100–150 zł, a drenaż limfatyczny powinien być wykonywany w regularnych odstępach czasu. Warto jednak zmierzyć się z takim wydatkiem finansowym, choćby z pomocą pożyczek Wonga, a będzie można cieszyć się wspaniałym wyglądem przez długi czas.

Udostępnij:

Nieustraszony tropiciel najnowszych odkryć naukowych i ciekawostek medycznych.

Od lat fascynuje go temat wpływu aktywności ruchowej na długość ludzkiego życia. Jest entuzjastą aktywnego wypoczynku i leczniczych właściwości kąpieli termalnych.