Przejdź do treści

Zainwestuj w gadżety, które odmienią Twoje życie

Udostępnij:

Świat pędzi naprzód, a my razem z nim. Nowe technologie wykorzystywane z umiarem są po to, żeby nam uprzyjemniać i ułatwiać życie. Nie wyobrażamy już sobie życia bez niektórych gadżetów, ale jest jeszcze wiele innych urządzeń, których nie znamy. Co warto mieć lub kupić, żeby żyło się jeszcze fajniej?

Nowoczesność w domu i mieszkaniu

Nowoczesność w domu i mieszkaniu


Na pewno każdy z nas słyszał o urządzeniach z dodatkiem „smart” w nazwie. Bardzo modny trend ostatnich lat to wszechobecna elektronika i zautomatyzowanie całego mieszkania. Według niektórych to bardzo dobry pomysł i ułatwienie sobie życia, a według pozostałych – machina zbyt mocno kontrolująca naszą codzienność.

Smart home to sterowanie elektroniką całego mieszkania za pomocą pilota lub specjalnego panelu, a w tym automatyczne włączanie światła, ekspresu do kawy czy nawet otwieranie drzwi do mieszkania. Jednak, choć posiadamy nowoczesne sprzęty takie, jak: ekspres do kawy, płyta indukcyjna, zmywarka, tablet, notebook, smartfon czy TV, to ciągle rzadko można spotkać w domach system smart home. 

Dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu, ceny nowych sprzętów są coraz korzystniejsze dla naszego portfela. Dobry 50-calowy smart TV możemy już kupić za ok. 2,5 tys. zł, zmywarkę w cenie od 1000 zł, płytę indukcyjną za 1,5 tys. zł, a notebook czy laptop o dobrych parametrach za 2,5 tys. zł.

Marzy Ci się pyszna kawa, którą możesz codziennie wypić w domowym zaciszu z partnerem? Automatyczny ekspres do kawy z funkcją mielenia ziaren i przygotowywania kaw mlecznych typu latte i cappuccino, można nabyć już za 2,5 tys. zł. To świetny pomysł na praktyczny prezent.

Ułatwienie życia

Głównym celem nowych technologii jest ułatwianie naszej codzienności.

Większość z nas ma już dzisiaj przy sobie ciągły dostęp do Internetu i do informacji, dzięki smartfonom, które zastąpiły dotychczasowe telefony komórkowe. Nowoczesny telefon za ok.2 tys. zł to dzisiaj jednocześnie: komputer, aparat fotograficzny, kamera, książka, bankomat, nawigacja GPS, a bywa i że pilot do smart home.

Są jednak i tacy, z racji wykonywanych zawodów, którzy preferują profesjonalny sprzęt, a nie pracę na urządzeniu posiadającym wszystko w jednym. Chociażby fotograf, który bez dobrej lustrzanki nie byłby w stanie wykonać tych wszystkich cudownych zdjęć ślubnych. Kierowca, który przemierzając Europę, woli polegać w trasie na nawigacji samochodowej, działającej niezależnie od dostępu do Internetu. Grafik i programista, który projektuje na profesjonalnym, stacjonarnym komputerze z osobnym monitorem.
 

Ułatwienie życia

 

Chyba najbardziej zafascynowanym pokoleniem IT są nasze dzieci, spędzające godziny na portalach społecznościowych, biegle obsługujące różnorodne aplikacje na smartfonach czy czytające e-booki zamiast klasycznych książek z biblioteki.

Świat cały czas się rozwija. Nie zatrzymamy tego postępu, więc korzystajmy z rozwiązań, dzięki którym będziemy mieć czas i energię na przyjemności, takie jak np. spędzanie czasu aktywnie z rodziną.

Warto zatem przemyśleć, co jest nam potrzebne, co by się przydało do domu lub co przyspieszyłoby nam pracę na co dzień. Warto kupić nowy gadżet, który na pewno wykorzystamy. Przy wyborze kierujmy się przede wszystkim naszymi potrzebami, informacją i opiniami innych na temat danego produktu oraz parametrami technicznymi, które nas zadowolą.

Lepiej zainwestować nieco więcej pieniędzy w średniej jakości gadżet, niż kupić coś taniej, ale bez potrzebnych funkcji, co spowoduje, że będzie to tylko zbędny wydatek. Mając do dyspozycji 2-2,5 tys. zł możemy wybrać z rynku gadżetów coś naprawdę dobrego.

Zbliżają się urodziny w najbliższej rodzinie, a syn marzy o nowym smartfonie? Jeśli nie masz teraz potrzebnej gotówki, skorzystaj z pożyczki Wonga, a kupisz wymarzony i praktyczny prezent na lata, który uprzyjemni i ułatwi życie.

Udostępnij:

Miłośnik wszelkiej aktywności. Relaksuje go rower i dobre kino akcji – najchętniej oglądane razem z dzieciakami

Ceni sobie wolny czas, choć ciągle ma go za mało. Uważa, że nie ma takiej pogody, która uniemożliwia jazdę na rowerze. Dzieci są dla niego nieustającą inspiracją.