Przejdź do treści

Zabiegi regeneracyjne na zniszczone włosy

Udostępnij:

Włosy są prawdziwą ozdobą każdej kobiety, choć obecnie także panowie coraz częściej zwracają uwagę na stan swoich włosów i starają się utrzymać je w odpowiedniej kondycji. Zadanie to niestety nie jest proste, bowiem naszym włosom każdego dnia szkodzi bardzo wiele czynników. Na jedne z nich mamy realny wpływ, na inne nie zawsze. Co takiego szkodzi włosom? Jak je zregenerować, aby odzyskały blask i piękny wygląd?

Czynniki, które negatywnie wpływają na kondycję włosów

Jest ich bardzo wiele. Silny wiatr, zła jakość powietrza i wody, promienie słoneczne – to zaledwie kilka czynników, które znacząco wpływają na stan naszych włosów, niestety negatywnie. Pod ich wpływem włosy stają się coraz bardziej suche, łamliwe, tracą blask, zaczynają kruszyć się, a nawet wypadać. Z całą pewnością nie pomagamy im, stosując w nadmiarze rozmaite urządzenia i środki do stylizacji, takie jak m.in. lakier do włosów, żel, wosk, suszarka, prostownica, lokówka, itp.

Negatywny wpływ na stan włosów mają również takie zabiegi fryzjerskie, jak farbowanie czy rozjaśnianie. Nawet jeśli użyte do tego celu zostaną najlepsze, najbardziej profesjonalne kosmetyki, nie przysłużą się one włosom – co najwyżej zniszczą je w mniejszym stopniu niż produkty gorszej jakości. Dużym błędem jest poddawanie się kolejnym zabiegom, gdy włosy są już bardzo osłabione, bo zamiast następnych zabiegów upiększających, potrzebują po prostu silnej regeneracji.

Wyżej wymienione czynniki to nadal nie wszystko. Za złą kondycję włosów odpowiadać może ogólna zła kondycja organizmu – ciągłe przemęczenie, chroniczny brak snu, osłabienie odporności, rozmaite choroby. Często właśnie po kiepskim stanie skóry, włosów i paznokci możemy zorientować się, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Jeżeli więc w kwestii pielęgnacji nie mamy sobie nic do zarzucenia, warto udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania.

Domowe zabiegi na włosy – jak szybko i skutecznie je zregenerować?

Domowe zabiegi na włosy


Nie każdy zabieg na włosy będzie im służył i przynosił oczekiwane efekty, dlatego warto sięgać po różne rozwiązania, aby zobaczyć, na co włosy reagują najlepiej. W warunkach domowych mamy szersze pole do popisu, niż się nam wydaje. Przede wszystkim możemy sięgnąć po całe mnóstwo rozmaitych maseczek na włosy, które oparte są o całkowicie naturalne produkty.

Jednym z lepszych rozwiązań jest domowy zabieg regenerujący włosy z bananem, kefirem i sokiem z cytryny. Wystarczy, że rozgnieciemy owoc, dodamy kilka kropli cytryny i wymieszamy z odrobiną kefiru. Taką miksturę nakładamy na włosy i trzymamy przez około 15-20 minut. Następnie dokładnie spłukujemy i myjemy włosy szamponem. Tego typu maskę z powodzeniem możemy stosować 1-2 razy w tygodniu.

Inne ciekawe zabiegi na zniszczone włosy to np. maska z miodu i oliwy z oliwek (5 łyżek miodu, 3 łyżki oliwy), a także bardzo prosta i skuteczna maseczka z jajka i jogurtu  (pół małego jogurtu i jajko). Świetnie regenerują i nawilżają włosy, redukują ich puszenie, przy czym nie obciążają nadmiernie i nie prowadzą do przetłuszczania. Oczywiście musimy stosować je z umiarem.

Zabiegi fryzjerskie na zniszczone włosy

Zabiegi fryzjerskie na zniszczone włsoy


Jeżeli nasze włosy potrzebują bardzo silnej i natychmiastowej odnowy, a domowe zabiegi regeneracyjne na włosy nie przynoszą zadowalających efektów, możemy postawić na profesjonalne zabiegi na włosy u fryzjera.

Jednym z popularniejszych jest keratynowe prostowanie włosów – niech nazwa nas nie zmyli! Choć zabiegowi temu poddają się przede wszystkim osoby, które chcą się pozbyć niesfornych fal i loków, tak naprawdę ma on silne działanie nawilżające i regeneracyjne. Efekt utrzymuje się zazwyczaj około pół roku.

Jaka jest cena takiego zabiegu? Wszystko zależy od renomy salonu, jakości i ilości użytych kosmetyków oraz oczywiście od długości włosów. Zazwyczaj ceny rozpoczynają się od 200-300 zł wzwyż. W przypadku bardzo długich włosów koszt ten oscyluje w granicach 1000 zł. Zdecydowanie tańszym zabiegiem jest odnowa biologiczna, także oparta na różnorodnych preparatach. Tutaj ceny zaczynają się już od 100 zł za zabieg.

Suplementy na zniszczone włosy

Suplementy na zniszczone włosy


Kuracja regenerująca włosy u fryzjera czy domowe maski i płukanki to jedno, ale nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej istotnej kwestii – włosy należy odżywiać również od wewnątrz! W jaki sposób? Po pierwsze warto zrezygnować z używek takich jak alkohol czy papierosy, a także postawić na zdrową, bogatą w witaminy i minerały codzienną dietę.

Ponadto możemy sięgać po rozmaite suplementy, które pozytywnie wpływają na stan skóry, włosów i paznokci. Co powinny zawierać w swoim składzie? Przede wszystkim biotynę, wyciąg ze skrzypu polnego i pokrzywy, witaminy z grupy B, witaminy E i C, cynk, miedź, żelazo.

Jeśli pragniemy szybko i skutecznie przywrócić naszym włosom blask i doskonałą kondycję, warto działać kompleksowo. Wówczas pierwsze efekty na pewno pojawią się bardzo szybko!

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).