Przejdź do treści

Zabiegi medycyny estetycznej – czy warto?

Udostępnij:

Medycyna estetyczna budzi wiele kontrowersji. Jej zagorzali przeciwnicy wytykają wszystkie efekty uboczne, które czasami się pojawiają i szydzą z wysokich kosztów zabiegów. Nie podoba im się fakt, że niektórzy zrobią wszystko, aby wyglądać młodo. Nie widzą jednak wielu pozytywnych efektów, które mogą dać ludziom zabiegi medycyny estetycznej. Nie zdają sobie sprawy, że nowe zdobycze kosmetologii potrafią zlikwidować wiele problemów i podwyższyć komfort życia wielu osobom.

Wielu ludziom medycyna estetyczna kojarzy się z nienaturalnie zmienionymi twarzami celebrytów, ze zbyt wydatnymi ustami pań, które nie znają zasady, że czasami „mniej znaczy więcej”. Krąży przecież powszechna opinia o zastrzykach z botoksu, które kompletnie blokują mimikę twarzy, nie mówiąc już o nie do końca prawdziwych informacjach na temat innych zabiegów, takich jak liposukcja, korekcja nosa, czy poprawiane wyglądu biustu. Prawda jest jednak taka, że medycyna estetyczna to wiele korzyści dla pacjentów, którzy często dzięki temu mogą wieść szczęśliwe życie. I choć zabiegi zwykle są bardzo kosztowne, to warto ponieść wysiłek finansowy, wziąć kredyt, czy też skorzystać z łatwo dostępnych pożyczek Wonga, aby odważnie i z satysfakcją patrzeć w lustro każdego dnia.

Medycyna estetyczna to nie tylko usuwanie zmarszczek

Medycyna estetyczna to nie tylko usuwanie zmarszczek


A jednak, na pytanie – co dają zabiegi medycyny estetycznej? – większość odpowiedzi będzie brzmiała, że to usuwanie zmarszczek. To jest tylko fragment prawdy, ponieważ w tej dziedzinie, tak jak w całej medycynie, znana jest zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi laserowe, mezoterapii, mikrodermabrazji czy nawet masaże twarzy i ciała, które mają za zadanie spowalniać procesy starzenia. To właśnie dzięki tym zabiegom można zachować na dłużej jędrność i elastyczność skóry, właściwe jej napięcie, co daje możliwość opóźnienia pojawienia się zmarszczek i innych zmian, które pojawiają się na skórze wraz z wiekiem. Przeciętnie jeden zabieg kosztuje 100-150 zł, ale należy je wykonywać w seriach, co najmniej po 5 zabiegów.

Medycyna estetyczna to też usuwanie defektów skóry oraz zmian będących efektem procesów chorobowych. Dzięki zabiegom laserowym można doprowadzić do bezbliznowego gojenia się ran, co jest szczególnie ważne, gdy sprawa dotyczy obszarów twarzy. Laser to także doskonałe narzędzie, które pozwala na zamykanie popękanych naczynek krwionośnych, co zapobiega rozwojowi różnych procesów chorobowych. W ten sposób można ustrzec się przed trądzikiem różowatym lub przed znacznie większymi wynaczynieniami na nogach. Zabiegi tego typu muszą być jednak poprzedzone badaniami lekarskimi, które wykluczą inne, niepokojące przyczyny takiego stanu rzeczy. Trzeba zaznaczyć, że zabiegi wykonuje się w seriach, bo tylko wówczas osiąga się spektakularne efekty. Seria zabiegów laserowych zamykających naczynka krwionośne może kosztować nawet kilka tysięcy złotych w zależności od części ciała i jej powierzchni.

Medycyna estetyczna to nie tylko usuwanie zmarszczek


Laser również usunie blizny i niechciane tatuaże. Medycyna estetyczna umożliwia korekcję wielu defektów twarzy, zarówno tych wrodzonych, jak i nabytych. Liposukcja zapewnia zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała ze względów estetycznych, ale także coraz częściej ze wskazań medycznych. Operacje korekcji biustu przeprowadza się także z różnych powodów, nie mówiąc już o operacjach rekonstrukcyjnych, wykonywanych po zabiegach mastektomii. Zabiegi tego typu to poważny wydatek, który waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Kiedy korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Wszelkie działania w tym zakresie podejmowane ze wskazań lekarskich, powinny być wykonywane natychmiast. Z kolei, jeśli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej, które mają opóźniać procesy starzenia lub je maskować, to nie ma określonego momentu, kiedy należy je zastosować. Niektórzy pacjenci zaczynają korzystać z tych możliwości dopiero po czterdziestym lub nawet pięćdziesiątym roku życia. Jednak coraz częściej zabiegom poddają się osoby, które dbają o stan swojej skóry i chcą aktywnie przeciwdziałać procesom jej starzenia. Chętnie korzystają z zabiegów mezoterapii, mikrodermabrazji czy z terapii laserem, bo to pozwala utrzymać skórę w dobrej kondycji, pobudza ją do działania i naturalnego wytwarzania wielu substancji odpowiedzialnych za prawidłowe utrzymanie jędrności, elastyczności i wilgotności skóry. 

Zabiegi te niestety są ciągle stosunkowo drogie, ale tak wydane pieniądze, to prawdziwa inwestycja w siebie. Znakomity wygląd wpływa na samopoczucie, to z kolei na jakość życia. Warto więc ponieść nawet spore koszty, skorzystać z dogodnych form finansowania i zapewnić sobie uśmiech na twarzy na długie lata.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).