Przejdź do treści

Zwiedzanie Florydy. Jak zaplanować wakacje w USA?

Udostępnij:

Ciepłe plaże skąpane w słońcu, hamak pod palmą, sporty wodne i totalny relaks w amerykańskim stylu? Stan Floryda oferuje turystom wszystko to a nawet więcej, Wydaje ci się, że atrakcje Florydy są dla ciebie osiągalne tylko w filmach i na zdjęciach? Nic bardziej mylnego!

Organizacja wyjazdu na Florydę zajmie co prawda trochę czasu, ale pobyt w jednym z najpiękniejszych zakątków USA z pewnością da ci mnóstwo radości. Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które przydadzą ci się podczas planowania wakacji na Florydzie.

Zwiedzanie Florydy. Jak wyrobić wizę do USA?

Zanim zabierzesz się za rezerwacje biletów, noclegów i dodatkowych atrakcji, musisz poświęcić trochę czasu i zaangażowania, by uzyskać amerykańską wizę. Bez tego dokumentu nie uda ci się dostać na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Proces wizowy należy rozpocząć około 3 miesiące przed planowanymi wakacjami w USA. Wiza, która interesuje cię jako turystę, to wiza nieimigracyjna B2. Jednym z elementów kluczowych wniosku wizowego jest zdjęcie spełniające wymogi szczegółowo opisane na stronie internetowej amerykańskiej ambasady. Równie ważne jest dokładne i uważne wypełnienie formularza wizowego.

Złożenie i rozpatrzenie wniosku wymaga wniesienia opłaty w wysokości 160 dolarów (przelewem tradycyjnym, internetowym, kartą kredytową lub debetową). Gdy posiadasz już potwierdzenie płatności i numer wniosku wygenerowany przez system, możesz umówić się na spotkanie z konsulem. Pamiętaj, by zabrać na nie komplet dokumentów. Przy pomyślnym przebiegu rozmowy czas oczekiwania na gotową wizę do USA to ok. 7 dni.

Porada: choć do uzyskania wizy nie potrzebujesz polisy ubezpieczeniowej, zdecydowanie warto ją wykupić (na co najmniej 200 tys. zł). Dlaczego? Służba zdrowia w USA jest bardzo droga, w związku z tym przy każdym nagłym wypadku lub chorobie jesteś narażony na ogromne koszty.

Floryda – turystyka, transport

Największym kosztem, jeśli chodzi o wakacje na Florydzie, jest bilet lotniczy. Trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu 2200–2600 zł, choć zdarzają się też atrakcyjne promocje, w ramach których można kupić bilet za mniej niż 2000 zł.

Zwiedzanie Florydy. Jak zaplanować wakacje w USA?


Jeśli nie czujesz się na siłach, by samemu zorganizować wyjazd na Florydę, dobrym pomysłem  może być wykupienie wczasów przez biuro podróży. Ceny zaczynają się od 4000 zł za osobę za 7 dni (hotel 3-gwiazdkowy na obrzeżach Miami).

Co ciekawe, istnieją też firmy, które pomagają zaplanować i zorganizować wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Jedziesz wtedy na własną rękę, ale nie musisz się martwić o większość spraw organizacyjnych, bo twój konsultant czuwa nad wszystkim. Taka usługa kosztuje zazwyczaj od 350 zł w górę, w zależności od pakietu.

Zwiedzanie Florydy trudno wyobrazić sobie bez wynajmu samochodu. Jest to usługa niezwykle rozpowszechniona w USA, w związku z czym jej koszty nie są wygórowane. Mały samochód można wynająć na tydzień już od 500 zł.

Zwiedzanie Florydy – noclegi

Poza Key West (to turystyczne miasto na Florydzie oblegane przez podróżnych nastawionych na luksusowe wakacje) noclegi na Florydzie nie są przesadnie drogie. W sieciowych motelach można zatrzymać się już za 50 dolarów za noc, hotele to raczej wydatek od 100 dolarów za noc w górę. Warto skorzystać z popularnych serwisów internetowych, w których swoje mieszkania podnajmują turystom osoby prywatne. Zazwyczaj jest tam dużo taniej.

Floryda – ciekawe miejsca

Bilety, hotele i wizy mogą przyprawić cię o zawrót głowy. Pomyśl jednak, że kiedy będziesz już na miejscu, czekają na ciebie takie atrakcje Florydy jak:

  • Miami Beach – jedna z najsłynniejszych plaż na świecie z tropikalnym klimatem przez cały rok,

Zwiedzanie Florydy. Jak zaplanować wakacje w USA?

  • Clearwater Marine Aquarium – akwarium Florydy, w którym możesz poczuć się jak prawdziwy nurek,
  • Disneyworld w Orlando – prawdziwa atrakcja dla małych i dużych fanów produkcji Disneya,
  • Florida Reef – trzecia co do wielkości rafa koralowa na świecie o długości 270 km.
     

Skusisz się?

Zwiedzanie Florydy. Jak zaplanować wakacje w USA?

 

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).