Przejdź do treści

Ubezpieczenie turystyczne – dlaczego warto je wykupić?

Udostępnij:

Zagraniczne wakacje to wydarzenie, na które nierzadko czekamy cały rok. Z niecierpliwością oczekuje się momentu, gdy można zacząć pakować walizki i rozpocząć tym samym wymarzony urlop. Nie ma się co dziwić, w końcu zagraniczne wakacje to fantastyczne przygody, ciekawe miejsca i nowi znajomi.

Jednak nawet na urlopie czasami zdarzają się niemiłe sytuacje. Każdy przecież może zachorować lub być uczestnikiem nieszczęśliwego wypadku. Znacznie łatwiej pokonać wszelkie przeciwności losu, posiadając ubezpieczenie turystyczne, które oczywiście nie sprawi, że unikniemy problemów, ale przyczyni się do tego, że znacznie łatwiej poradzimy sobie z trudnościami napotkanymi na swojej drodze.

Przede wszystkim – opieka medyczna

W trakcie urlopu każdy może zachorować. Nie należą do rzadkości wypadki wokół hotelowych basenów, bo bardzo łatwo poślizgnąć się na śliskich kafelkach, albo przewrócić się podczas wyprawy w terenie górzystym. Przytrafiają się także poważniejsze problemy zdrowotne. Ubezpieczenie turystyczne sprawi, że łatwiej mierzyć się z tymi problemami zagranicą. Wówczas najczęściej wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem i jego centrum alarmowym. Tam uzyskuje się pomoc w zakresie organizacji leczenia na miejscu, a potem w kwestii organizacji transportu medycznego do Polski, jeśli jest on niezbędny. Nie posiadając ubezpieczenia, koszty opieki medycznej mogą okazać się dużym problemem, ponieważ mogą sięgać setek tysięcy złotych.

W czasie zawierania umowy ubezpieczenia turystycznego, warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami. Ubezpieczyciel może nawet organizować opiekę dla twojego dziecka, jeśli trafisz do szpitala. Jeśli pojechałeś na urlop samochodem i nie jesteś w stanie wrócić o własnych siłach, ubezpieczyciel zorganizuje kierowcę, który zawiezie ciebie i twoją rodzinę do domu. 

Dodatkowe opcje często powodują zwiększenie ceny polisy, ale wybierając się na zagraniczne wakacje nie warto na nich oszczędzać. Jeśli nie dysponujesz wystarczającymi środkami, to warto skorzystać z łatwej i szybkiej pożyczki Wonga i dzięki temu cieszyć się spokojem w czasie wymarzonego urlopu.

Ubezpieczenie a koszty ratownictwa

Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto je wykupić?


Turyści na ogół nie zdają sobie sprawy, że nawet w czasie niezbyt wymagających wycieczek górskich może im grozić ogromne niebezpieczeństwo. Wystarczy nieświadomie zboczyć ze szlaku, a odnalezienie drogi do schroniska stanie się niewykonalne. 

Jeśli chodzi o tych, którzy uprawiają tak zwaną turystykę kwalifikowaną, czyli tą o podwyższonym ryzyku, jak górska wspinaczka, narciarstwo czy turystyka rowerowa, zagrożenia są znacznie większe. Zarówno wspinaczka w górach, jak i uprawianie narciarstwa, to wysokie prawdopodobieństwo nieszczęśliwego wypadku. Korzystanie z ratownictwa górskiego, nie posiadając ubezpieczenia turystycznego, można narazić się na bardzo wysokie koszty, które trzeba będzie spłacać przez wiele lat. 

Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o miłośników żeglarstwa morskiego. Spędzanie na jachcie wakacji i przemieszczanie się chociażby wzdłuż wybrzeża śródziemnomorskiego to niezwykła przygoda i cudowny urlop. Jednak, gdy dochodzi do jakiś poważnych wydarzeń, to kłopoty mogą być naprawdę spore, począwszy od uszkodzenia jachtu przy manewrach w marinie, a skończywszy oczywiście na kłopotach zdrowotnych. W tym przypadku nie warto nawet wyruszać nad morze, bez stosownego ubezpieczenia turystycznego.

Utrata bagażu lub sprzętu sportowego

W ramach każdego ubezpieczenia turystycznego objęty opieką zostaje także bagaż turysty. To szczególnie ważne w przypadku podróży samochodem. W sytuacji kradzieży naszego mienia możemy uzyskać nie tylko odszkodowanie, ale także pomoc w załatwieniu wszystkich formalności, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to ubezpieczyciel jest w stanie zapewnić także pomoc prawnika.

Ubezpieczenia turystyczne ratują też w momencie, gdy dzień przed zaplanowanym wyjazdem okazuje się, że osoba ubezpieczona nie będzie mogła z różnych przyczyn udać się w podróż. Niestety tak czasem bywa, że pojawia się choroba i konieczność hospitalizacji lub nagle pracodawca odwołuje urlop z uwagi na trudną sytuację przedsiębiorstwa. Jednak w każdym z tych przypadków polisa turystyczna może uchronić nas przed stratami finansowymi.

Udostępnij:

Podróżnik z pasją i fotograf z zamiłowania. Z branżą turystyczną związany od wielu lat.

Poszukuje miejsc pięknych i nieoczywistych. Ceni sobie bliski kontakt z naturą. Nie boi się niczego – nawet komarów! Podróżuje najchętniej latem i z rodziną.