Przejdź do treści

Trampki - do jakich stylizacji pasują?

Udostępnij:

Trampki zazwyczaj kojarzą nam się z luźną stylizacją, często sportową, w której najważniejsza jest wygoda. W ostatnim czasie ten trend zaczął się jednak zmieniać. Trampki coraz częściej zestawiane są z bardziej oficjalnymi częściami garderoby, tworząc wraz z nimi odważny i niebanalny zestaw na różne okazje. Do czego ubrać trampki? Wszystko tak naprawdę zależy od naszego stylu, osobowości i poziomu odwagi. Osoby, które nie boją się eksperymentów z modą, mogą pozwolić sobie na bardziej odważne kombinacje. Ci zaś, którzy ubierają się bardziej zachowawczo, mogą postawić na sprawdzone zestawy, w których trampki nie będą się aż tak mocno wyróżniać. Podpowiadamy, jak wprowadzić trampki do swojego looku w różnych wersjach, by za każdym razem wyglądać dobrze. 

Czy trampki są modne?

To pytanie powraca niczym bumerang, zwłaszcza wśród tych, którym do tej pory sportowy styl ubierania się był zupełnie obcy. Nie da się ukryć, że ten rodzaj butów od zawsze przypisywany był do sportowego sposobu ubierania się, w którym najważniejsza zawsze pozostawała wygoda. Do tej pory zazwyczaj były łączone z dresowymi spodniami i bluzami, niekiedy z dżinsami. Często zakładano do nich plecak lub sportową torbę. W ostatnim czasie wszystko jednak uległo zmianie, a trampki można coraz częściej zauważyć na ulicach nie tylko w drodze na siłownię, ale też na spacerze, zakupach i w wielu innych sytuacjach. 

Buty te są nie tylko modne, ale też bardzo wygodne. Rosnąca popularność sprawiła, że oprócz klasycznych kolorów – białych i czarnych – w sprzedaży zaczęły się pojawiać trampki kolorowe, a także modele zróżnicowane ze względu na długość cholewki. W związku z tym aktualnie możemy dopasowywać trampki do pozostałych części garderoby nie tylko pod względem ich fasonu, ale kolorystyki. 

Do czego pasują trampki?

Do czego pasują trampki?


Pomimo swojego sportowego charakteru trampki okazują się być obuwiem bardzo uniwersalnym, które świetnie sprawdza się podczas tworzenia wielu różnych stylizacjiTrampki bardzo dobrze prezentują się w zestawieniu ze spodniami, spodenkami, sukienkami i spódnicami, doskonale uzupełniają kardigany, marynarki, koszule. Można je, więc wykorzystać na różne sposoby, za każdym razem uzyskując odmienny, lecz równie zadowalający efekt. 

W zależności od sposobu ich noszenia, możemy je wykorzystać zarówno na co dzień do pracy, podczas wyjścia na zakupy, jak i założyć na randkę, do kina, na spacer, a nawet na wieczór. Trampki dobrze komponują się z okryciami wierzchnimi, takimi jak kurtka dżinsowa, skórzana ramonseka oraz klasyczny trencz, jak również z torebkami – dużymi torbami typu shopper i małymi torebkami na łańcuszku. 

Jakie trampki wybrać?

Rodzaj trampek powinien być uzależniony przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań. Ważne, aby ich wygląd odzwierciedlał też styl, który jest nam bliski. W przypadku doboru ich kolorystki, poza wymienionymi kwestiami, warto uwzględnić ich funkcjonalność. Wybierając modne, kolorowe modele lub fasony w kwiaty, musimy liczyć się z tym, że po pierwsze prawdopodobnie bardzo szybko przestaną one być trendy, ustępując miejsca kolejnym nowościom, a po drugie z pewnością nie będziemy mogli łączyć ich z taką swobodą, jak klasyczne białe, czarne czy granatowe trampki. Te ostatnie są bowiem zdecydowanie bardziej uniwersalne i pozostawiają wiele możliwości aranżacji. 

Jakie trampki wybrać?


Skupmy się też na jakości obuwia. W sprzedaży dostępne są zarówno modele znanych marek, których cena jest dość wysoka, jak i modele, które można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Choć wiele osób twierdzi, że drogie wcale nie znaczy lepsze, tak naprawdę jakość obuwia, jego solidność i wytrzymałość materiałów użytych do jego produkcji w przypadku tańszych modeli niestety jest zazwyczaj zdecydowanie niższa. W związku z tym pomimo tego, że oszczędzamy podczas zakupu, tak naprawdę musimy być przygotowani na to, że wybrane przez nas buty nie będą służyły przez długi czas. Tymczasem markowe trampki zazwyczaj są w stanie znieść o wiele więcej, przez co stają się zakupem na całe lata. 

Udostępnij:

Typ niezwykle towarzyski. Wszystkim, co go cieszy, najchętniej dzieli się z przyjaciółmi.

Poszukiwacz zdrowej równowagi między życiem i pracą. Wielbiciel spontanicznych wypadów za miasto. Cieszą go gadżety, ale tylko wtedy, kiedy są przydatne. Posiadacz kultowego scyzoryka.