Przejdź do treści

Tanie wakacje za granicą – jak je zorganizować?

Udostępnij:

Większość ludzi uwielbia podróżować. Korzystając z propozycji biur podróży, portfel bardzo szybko może stać się cieniutki i trudno będzie sobie pozwolić na kolejną eskapadę. Jednak nie zawsze to, co oferują nam biura jest najlepszym rozwiązaniem i to nie tylko pod względem finansowym, ale także poznawczym. Jak samodzielnie zorganizować wakacje, wydać mniej, a zobaczyć więcej?

Ci, którzy choć raz w życiu mieli okazję porównać, jak wyglądają wyjazdy zorganizowane przez biura podróży, a jak spędza się urlop na własną rękę, już nigdy nie wybiorą gotowej oferty. Wycieczka z biura podróży to duża wygoda, a w trakcie wyjazdu nie trzeba się o nic martwić. Jednak koszty takich wyjazdów często są bardzo wysokie, pomimo promocji, ofert „first minute” lub „last minute”. Czasami też nie wystarcza gotówki na sfinansowanie tych przedsięwzięć, więc korzysta się z innych źródeł finansowania, jak chociażby bardzo korzystne pożyczki w Wonga. Jednak warto się zastanowić, czy pożyczając pieniądze, nie można ich spożytkować jeszcze lepiej i samemu zorganizować wyjazd, który wówczas może trwać tyle, ile sami chcemy, może dostarczyć znacznie więcej wrażeń, nie mówiąc już o tym, że każdy robi to, co chce i na co ma ochotę.

Jak zabrać się za organizację wyjazdu samodzielnie?

Jak zabrać się za organizację wyjazdu samodzielnie?


Oczywiście najważniejsza jest decyzja i ustalenie miejsca na mapie, które chcielibyśmy odwiedzić. Nie warto się ograniczać w pomysłach, bo może okazać się, że w zasięgu możliwości finansowych są nawet najbardziej egzotyczne destynacje.

Całą zabawę należy rozpocząć od wyszukania taniego i dogodnego przelotu. W Internecie jest wiele stron umożliwiających wyszukiwanie lotów, takich jak www.biletybilety.pl, fly4free.pl, kayak.pl, skyscanner.pl czy fru.pl, więc należy sprawdzić  wszystkie dostępne i znane serwisy.  Musisz wpisać miejscowość, do której chcesz się udać oraz lotnisko, z którego chcesz wylatywać, trzeba także podać dokładne terminy. Przeszukujemy oferty w poszukiwaniu tej, która będzie odpowiadała nam cenowo. Wiele wyszukiwarek ma wygodne opcje, pozwalające np. na pokazanie cen lotów do wszystkich krajów w wybranych terminach, dzięki czemu masz okazję zobaczyć, jak kształtują się ceny w zależności od terminu i celu podróży.

Kupując lot, należy pamiętać, że cena biletu może gwarantować tylko możliwość zabrania bagażu do 10 kg, więc należy wziąć pod uwagę ewentualną dopłatę do biletu, jeśli chcemy zabrać więcej walizek.

Gdy już znajdziemy wymarzone bilety, pora na rezerwację noclegu, na przykład za pomocą strony www.booking.com. Zanim rozpoczniemy poszukiwania, należy zdecydować się, czy interesuje nas hotel, apartamenty do wynajęcia, czy może kwatery prywatne lub pola namiotowe. Możliwości jest zakresie jest dużo. W Internecie znajdziemy wiele stron, które skupiają oferty noclegowe i bez problemu znajdziemy odpowiednie dla nas miejsce do spania w każdym, nawet najbardziej odległym zakątku kuli ziemskiej.

Przygotowania do wyjazdu

Przygotowania do wyjazdu


Gdy już wiemy, kiedy wyjeżdżamy i gdzie będziemy spać, pora na zaplanowanie szczegółów pobytu. Warto zorientować się, czy będzie nam potrzebny na miejscu samochód, a jeśli tak, to dokonać stosownej rezerwacji oraz zadbać o wykupienie ubezpieczenia pojazdu. Bardzo dobrze też zapoznać się z wszelkimi atrakcjami, z których będziemy mogli korzystać na miejscu – warto sprawdzić, w jakie dni np. muzea oferują darmowe zwiedzanie! Dobrze jest zaplanować też wycieczki do ciekawych miejsc, znajdujących się w okolicy. Takie informacje pomogą nam oszacować, ile pieniędzy będziemy potrzebować na miejscu, a jeśli okaże się, że mamy trudności z dopięciem budżetu, to warto skorzystać z szybkiej pożyczki Wonga, tak aby na miejscu nic nas nie zaskoczyło.

Przed wyjazdem trzeba też pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, które pozwoli na spokojne cieszenie się chwilą bez obawy, że nie poradzilibyśmy sobie finansowo w razie jakiś nieprzewidzianych zdarzeń.

Tak przygotowani do wyjazdu, możemy odkrywać nieznane, planować swój czas według własnego uznania. Tylko wówczas mamy szansę poznać prawdziwy świat, ludzi, ich kulturę i zwyczaje. Takiej możliwości nie będziemy mieć, spędzając wakacje przy hotelowym basenie w ramach oferty „all inclusive”.

 

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.