Przejdź do treści

Szkolne gadżety - pomysły na „fajne rzeczy" do szkoły

Udostępnij:

Wielu z nas wspomina szkolne czasy z rozrzewnieniem. To wspaniałe lata spędzone wraz z najlepszymi przyjaciółmi, czas dorastania, pierwszych zauroczeń. Nawet naukę i rozmaite wpadki przed nauczycielami, które były niejednokrotnie przyczyną kłopotów w domu, przywołujemy w myślach z szerokim uśmiechem na twarzy. Jeśli teraz sami jesteśmy rodzicami – widzimy, jak ogromna przepaść dzieli edukację dawniej i dziś. Świat idzie z postępem, dlatego nauka obecnie jest znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza niż jeszcze kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu. A wszystko to m.in. za sprawą rozmaitych gadżetów szkolnych, które umilają dzieciom czas w szkole i niejednokrotnie pomagają w nauce. Oto kilka z nich.

Fajne rzeczy do szkoły dla najmłodszych

Szkolna wyprawka


Linijka wielofunkcyjna – linijka to jedna z tych rzeczy do szkoły, jakie powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego ucznia. Ale zwykła linijka jest „nudna”. O wiele ciekawsza i zdecydowanie bardziej praktyczna jest linijka wielofunkcyjna. Jak się okazuje, ten prosty przyrząd kreślarski, może mieć wiele zastosowań. Ciekawym rozwiązaniem jest linijka z wbudowanym kalkulatorem lub/i zegarkiem. Gadżety szkolne typu 2 w 1 sprawiają, że dziecko nie musi już nosić dodatkowych akcesoriów, które zwiększają wagę tornistra i zajmują miejsce. Innym interesującym rozwiązaniem jest linijka połączona z lupą lub np. ze schowkiem na karteczki samoprzylepne.

Długopis z wiatraczkiem i nie tylko – długopis z wiatraczkiem to kolejny gadżet, który z całą pewnością spodoba się wszystkim dzieciakom. Szczególnie dobrze sprawdzi się w upalne dni, bowiem dziecko będzie mogło się dzięki niemu nieco ochłodzić. Ale to nie jedyny wybór, jeśli chodzi o niebanalne długopisy. Długopis z latarką, zegarkiem elektronicznym, a nawet z dyktafonem – to zaledwie kilka przykładów. Tego typu fajne gadżety do szkoły z całą pewnością zachęcą do nauki zwłaszcza małe dzieci, które dopiero wkraczają w szkolny świat i nie czują się tam jeszcze zbyt pewnie. Możliwość pochwalenia się ciekawym przedmiotem daje maluchom mnóstwo frajdy i satysfakcji.

Zamykana, podwójna temperówka o wiele lepiej się spisze i bardziej przykuje uwagę dziecka niż ta zwykła, bez żadnych dodatków. Prawdziwym hitem są temperówki zamykane, dzięki którym dzieci bez trudu utrzymają czystość w miejscu pracy. Odpady z zaostrzonych kredek i ołówków „magazynowane” są w specjalnym pojemniczku, który można później wygodnie opróżnić nad koszem. Ciekawą propozycją są także strugaczki elektryczne. Choć ostrzenie kredek nie jest zajęciem skomplikowanym i czasochłonnym, temperówka elektryczna bez wątpienia sprawi dziecku mnóstwo radości!

Szkolne gadżety dla starszych dzieci

Szkolne gadżety dla starszych dzieci


Mobilny skaner – to prawdziwa gratka dla młodych miłośników nowoczesnych technologii. Jest lekki, poręczny, bez trudu można go nosić w plecaku, by w dowolnej chwili zeskanować potrzebne notatki z lekcji (aby nadrobić na przykład zaległości po chorobie), książkę w bibliotece i wiele innych dokumentów. Zeskanowane dokumenty można następnie przejrzeć na komputerze, a także wydrukować. To wyjątkowy, bardzo funkcjonalny gadżet, który na pewno nie jeden raz przyda się każdemu uczniowi!

Chcesz wiedzieć więcej o szkolnej wyprawce? Rozwinięcie znajdziesz tutaj.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).