Przejdź do treści

Rudy, blond a może brąz? Jaki kolor włosów wybrać?

Udostępnij:

Włosy są ozdobą każdej kobiety. Zdrowe, gęste i lśniące przykuwają wzrok i nadają twarzy wyrazu. Równie ważny jak stan włosów jest ich kolor. Wiele kobiet decyduje się zastąpić naturalny odcień innym kolorem: blond, rudym lub brązem.

Farbowanie włosów pozwala uzyskać pożądany kolor w łatwy i szybki sposób. Nic więc dziwnego, że zabiegi koloryzujące cieszą się tak dużą popularnością. Do ich przeprowadzenia wystarcza odpowiednio dobrana farba do włosów, dlatego też wiele kobiet decyduje się na ich samodzielne wykonanie.

Bez względu na to, czy chcemy farbować włosy we własnym domu, czy też korzystamy z usług profesjonalnych salonów fryzjerskich, podstawą udanego zabiegu koloryzacji jest wybór właściwego odcienia. I tu zazwyczaj pojawia się problem. Jak bowiem spośród tak wielu znaleźć ten właściwy? Brąz czy blond, a może rudy blond? Poszukajmy odpowiedzi. 

Blond czy brąz? Znajdź kolor idealny

Wybór koloru włosów nie jest prostym zadaniem, którego z pewnością nie ułatwia mnogość i różnorodność odcieni farb dostępnych w sprzedaży. Do podjęcia słusznej decyzji nie wystarczą też wyłącznie nasze upodobania. Nie zawsze bowiem kolor, który nam się podoba lub efektownie wygląda na włosach mamy, siostry czy przyjaciółki, równie dobrze będzie się prezentował na naszych. Wpływ na to, jaki efekt finalny osiągniemy wybierając określony kolor, zależy przede wszystkim od kolorytu naszej twarzy, choć niemałe znaczenie odgrywa również kondycja naszych włosów. 

Wybierając kolor farby do włosów, właśnie te dwa czynniki należy wziąć pod uwagę. Niestety wiele kobiet wciąż kieruje się wyłącznie najnowszymi trendami, co bardzo często przynosi skutek zupełnie odwrotny od zamierzonego. Musimy pamiętać o tym, że choć trendy w koloryzacji włosów zmieniają się każdego roku – podstawy, które powinny przyświecać dopasowaniu odcienia włosów do konkretnej osoby wciąż pozostają niezmienne. 

Rude włosy


Czym więc się kierować, poszukując idealnego koloru włosów? Przede wszystkim wspomnianym wcześniej kolorytem cery, typem urody, kształtem twarzy i stylem, który jest nam najbliższy. Pamiętajmy, że włosy są ważnym elementem naszego wizerunku, powinny więc wraz z nim tworzyć harmonijną całość.

Trudno bowiem wyobrazić sobie kobietę noszącą klasyczne ubrania w tak modnym ostatnio różowym kolorze włosów… Tak mocny kontrast pomiędzy prezentowanym stylem, a odcieniem włosów w żadnym wypadku nie wygląda dobrze. 
 

Blond czy brąz? Znajdź kolor idealny


Analizując typ naszej cery, musimy określić, czy jest on ciepły czy zimny. Pomoże nam w tym kolor oczu, ich oprawa, a także odcień skóry. Właścicielki ciepłego typu urody, o brzoskwiniowej lub złotawej cerze, niebieskich, zielonych lub brązowych oczach, mogą wybierać spośród odcieni miodowego blondu, złocistych brązów i ciepłych odcieni miedzi. W ich przypadku bardzo dobrze będą wyglądały również połączenia tych odcieni, jak na przykład rudy brąz.

Zimny typ cery, w którym dominuje bardzo jasna, wręcz porcelanowa lub oliwkowa cera i brązowy, szary lub czarny kolor oczu, bardzo dobrze wyglądają w otoczeniu włosów w kolorze mahoniu, ciemnego oraz średniego brązu, hebanowej lub granatowej czerni. W tym wypadku można zdecydować się również na kolor intensywnej wiśni.

Dla kobiet posiadających zimny typ cery, naturalny kolor włosów blond lub bardzo jasny, wręcz popielaty brąz, idealną propozycją będą platynowe odcienie popielatego oraz połączenia tych odcieni. 
 

Blond czy brąz? Znajdź kolor idealny


Aby upewnić się w podjętej decyzji, możemy skorzystać z dostępnych w salonach fryzjerskich wzorników kolorów farb. Wystarczy do znajdującego się w nich pasemka włosów o określonym kolorze przyłożyć swoje zdjęcie. W ten sposób będziemy mogły sprawdzić, czy rzeczywiście wybrany przez nas odcień będzie pasował do naszej urody. Możemy także poprosić o radę fryzjerkę, która – bazując na swoim doświadczeniu – pomoże nam wybrać najlepszy kolor

Ile kosztuje koloryzacja włosów? 

Koszt zabiegów koloryzujących uzależniony jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest miejsce jego wykonywania. Jeżeli koloryzację przeprowadzamy samodzielnie w domu, tak naprawdę jedyny wydatek, jaki poniesiemy, jest związany z zakupem farby do włosów. Cena produktów waha się w granicach 10–40 zł.

Decydując się na skorzystanie z usług profesjonalisty, musimy liczyć się z wydatkiem sięgającym nawet kilkuset złotych, w zależności od rodzaju farby oraz zabiegów uzupełniających koloryzację. W związku z tym, że duże znaczenie w ostatecznym wyglądzie włosów po farbowaniu odgrywa ich kondycja, warto przed koloryzacją skorzystać z zabiegu pielęgnującego, który przywróci im zdrowy, lśniący wygląd.

O tym, na jakie zabiegi najlepiej się zdecydować, można przeczytać w artykule „5 zabiegów regeneracyjnych na włosy, w które warto zainwestować

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).