Przejdź do treści

Tokio – bijące serce Japonii. Jak zorganizować podróż?

Udostępnij:

Rosnąca popularność kultury japońskiej sprawia, że coraz więcej Polaków decyduje się na podróż do Japonii. Zupełnie naturalnie najpopularniejszym kierunkiem okazuje się japońska stolica, Tokio. Turystyka kwitnie tam zresztą od lat i wbrew pozorom odwiedzenie tego fascynującego miasta nie jest wcale finansowo nieosiągalne.

Jeśli marzą ci się atrakcje turystyczne Tokio na żywo, pyszny ramen na obiad, sushi na kolację i odpoczynek w cieniu kwitnących wiśni, nie ma na co czekać, zaplanuj wyjazd już dzisiaj! Podpowiadamy, jak to zrobić.

Tokio – informacje praktyczne dla turystów

Dokumenty podróżne

Polski turysta potrzebuje jedynie ważnego paszportu, jeżeli jego planowany pobyt na terenie Japonii nie przekroczy 90 dni. Wiza jest potrzebna wówczas, gdy podróżny będzie w Japonii otrzymywał wynagrodzenie (chodzi tu zarówno o zapłatę za wykonaną pracę, jak i stypendium czy grant).

Szczepienia

Nie ma żadnych obowiązkowych szczepień wymaganych przy wyjeździe do Japonii. Zaleca się jednak, by przed podróżą zaszczepić się przeciwko żółtaczce typu B, błonicy i tężcowi oraz japońskiemu zapaleniu mózgu.

Ubezpieczenie

Ceny leczenia i hospitalizacji na terenie Japonii są bardzo wysokie. W związku z tym, jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie w razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby, warto wykupić polisę ubezpieczeniową. Minimalna kwota ubezpieczenia kosztów leczenia powinna wynosić 40 tysięcy euro. Koszt takiego ubezpieczenia na 2-tygodniowy wyjazd to ok. 130–170 zł.

Waluta

Walutą obowiązującą w Japonii jest jen (100 JPY = 3,30 PLN). By nie tracić pieniędzy na podwójnych przewalutowaniach przy wypłatach z tokijskich bankomatów i płatnościach kartą, najlepiej założyć wcześniej konto walutowe w euro lub w dolarach. Wjeżdżając do Japonii, warto jednak mieć przy sobie pewną kwotę (ok. 20 tysięcy jenów), ponieważ w wielu miejscach nie ma możliwości zapłaty kartą.

Telefony

Połączenia z Japonii do Polski w roamingu są bardzo drogie. Najlepiej więc wyłączyć roaming przed wylotem z Europy, żeby po wakacjach nie mieć niemiłej niespodzianki w postaci horrendalnego rachunku za telefon. Warto dowiedzieć się u swojego operatora, jakie oferty proponuje dla turystów wyjeżdżających do Japonii.

Zwiedzanie Tokio – z biurem podróży czy na własną rękę?

Wiele biur podróży oferuje zorganizowane wycieczki do Tokio – zwiedzanie miasta i wypoczynek w którymś z okolicznych resortów. Są one jednak dosyć drogie, ceny zaczynają się od 5000 zł za tydzień pobytu. Ci, którzy odwiedzili już japońską stolicę, podpowiadają, że dużo korzystniejszą opcją jest zorganizowanie wyjazdu na własną rękę. Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób można spożytkować lepiej już na miejscu, w Tokio.

Największy koszt stanowią w przypadku Tokio przeloty, choć przy odrobinie szczęścia, znaleźć można naprawdę atrakcyjne oferty. Standardowa cena biletu lotniczego z Polski do Tokio w obie strony to około 2000–2400 zł. Jeśli jednak będziesz bacznie obserwować dostępne promocje i zarezerwujesz bilet z wyprzedzeniem, możesz trafić na oferty w granicach 1400–1600 zł za bilet w obie strony.

Noclegi również warto zarezerwować sporo przed przyjazdem. Pozwoli to zaoszczędzić dużo pieniędzy i nerwów. Atrakcje turystyczne Tokio przyciągają bowiem turystów z całego świata więc hotele i hostele bywają bardzo oblegane. Najlepiej skorzystać przy tym ze sprawdzonych portali internetowych, jak booking.com czy airbnb. Ile kosztują noclegi w Tokio? Ceny znacznie się różnią w zależności od standardu i lokalizacji. Trzeba się nastawić na uśredniony koszt mniej więcej w wysokości 120–150 zł za noc.

W poruszaniu się po Tokio pomoże przedpłacona karta SUICA, która działa na pociągi, metro i drobne zakupy na stacjach. Znacznie ułatwia życie, bo dzięki niej nie trzeba kupować biletów przed każdym wejściem do pociągu.

Tokio – co warto zobaczyć?

Tokio – bijące serce Japonii. Jak zorganizować podróż?


Atrakcje turystyczne Tokio to temat na oddzielny artykuł. Z pewnością jednak musisz zobaczyć:

  • dzielnicę Shibuya z najruchliwszym skrzyżowaniem świata,
  • pałac cesarski wraz z przepięknymi ogrodami,
  • ulubione miejsce relaksu Tokijczyków – park Shinjuku Gyoen
     
Tokio – bijące serce Japonii. Jak zorganizować podróż?
park Shinjuku Gyoen

 

  • Asakusę i pochodząca z VII w. buddyjską świątynie Senso-ji,
  • park Ueno w czasie kwitnienia wiśni – rośnie ich tu ponad 2000!

Kiedy wyruszasz do Tokio?

Udostępnij:

Podróżnik z pasją i fotograf z zamiłowania. Z branżą turystyczną związany od wielu lat.

Poszukuje miejsc pięknych i nieoczywistych. Ceni sobie bliski kontakt z naturą. Nie boi się niczego – nawet komarów! Podróżuje najchętniej latem i z rodziną.