Przejdź do treści

Pomysły na ułożenie fryzury dziecka na pierwszą komunię

Udostępnij:

Fryzury z wiankiem, warkocze dobierane to tematy, które coraz częściej pojawiają się w domach przed komunią. 

Wybierając odpowiedni strój i uczesanie dla dziewczynki, trzeba zdawać sobie sprawę, że dziecko przystępuje do ważnego sakramentu w jego życiu i jest to ciągle dziecko. Niestety coraz częściej zdarza się, że trudno odróżnić dziewczynkę przystępującą do komunii od panny młodej, bo zarówno strój, jak i ułożenie włosów czy wręcz makijaż, są bardziej odpowiednie dla dorosłej osoby, niż dla dziecka. Już w marcu i kwietniu w salonach fryzjerskich i kosmetycznych zaczynają pojawiać się mamy, które umawiają wizyty córeczek na zabiegi przedłużania włosów i paznokci. Trudno zrozumieć tego typu postępowanie, bo to właśnie subtelny, dziewczęcy strój i fryzura komunijna, długie włosy czy warkocze dobierane na komunię sprawią, że dziecko będzie emanowało dziewczęcą świeżością.

Pozwól wybrać córce

Pozwól wybrać córce fryzurę na komunię


Wymyślne fryzury, koki na komunię to z reguły wybór mam. Dziewczynki nie czują się dobrze we włosach ułożonych niemal w kopce na głowie, które podtrzymywane są tonami lakieru do włosów. To fryzury, które nadają się na śluby lub inne uroczystości, a i w takich chwilach coraz mniej pań chce tak się prezentować. Przedłużanie włosów i akrylowe paznokcie nie są też odpowiednim wyborem dla dziewięcioletniej dziewczynki, która czasem chętnie bawi się jeszcze w piaskownicy. 

Warto zapytać córkę o zdanie, bo to ona będzie bohaterką tego ważnego dnia. Powinna się więc czuć komfortowo i swobodnie oraz wyglądać stosownie do swojego wieku, tak aby po latach nie pomylić zdjęć z komunii ze zdjęciami z przyjęcia weselnego.

Fryzury komunijne 

Warkocze do komunii i tak zwana korona to klasyka, która nie przemija. Trzeba się tylko cieszyć, że tak dziewczęce fryzury cieszą się znowu rosnącym powodzeniem. Długie czy nawet te krótsze, naturalne włosy, splecione w zwykłe warkocze, a do tego kilka świeżych, polnych kwiatów wpiętych we włosy sprawiają, że dziewczynki wyglądają pięknie.

Fryzury komunijne 


Na komunię bardzo modne są warkocze dobierane, ale nie każda mama potrafi taką fryzurę wyczarować. Tu potrzebne są wprawne ręce fryzjerki, która z łatwością zaplecie warkocze, ale także wykona koronę z warkocza na malutkiej główce.

Fryzury komunijne 


Trzeba też przyznać, że dziewczynki dobrze wyglądają w rozpuszczonych włosach, które można lekko podkręcić. Swobodnie spływające loki to idealna podstawa do fryzury na komunię z wiankiem.

Dziewczynki o krótkich włosach lub o tych średniej długości wyglądają pięknie wówczas, gdy ich świeżo umyte włosy są po prostu uczesane bez żadnego modelowania. Podkręcając czy układając na szczotkę taki typ fryzury, łatwo można otrzymać efekt tak zwanej dużej głowy, co będzie wyglądało sztucznie i tandetnie. Natomiast naturalnie uczesane włosy, ozdobione gustownym wiankiem będą wyglądały bardzo dziewczęco.

Fryzury na komunię dla chrzestnej i mamy

Panie mogą wybierać z wielu możliwości ułożenia włosów, ale warto jednak kierować się jedną zasadą. Fryzura, podobnie jak i strój, nie powinna przyćmiewać wyglądu bohaterki dnia. Warto więc zrezygnować z białych kwiatów wpinanych we włosy, z niezwykłych koafiur, które będą odwracać uwagę pozostałych gości od najważniejszej osoby w tym dniu. Zarówno mama, jak i mama chrzestna, nie powinny występować w białych sukniach, bo to także będzie stanowiło swoistą konkurencję do stroju dziewczynki. 

Najlepiej wszystkie stroje i fryzury wybierać wspólnie, a wówczas każdy będzie się czuł komfortowo, a przed uroczystością będzie panowała atmosfera radosnego wyczekiwania, a nie konfliktu.
 

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).