Przejdź do treści

Jak malować oczy? Prosty i gustowny makijaż krok po kroku

Udostępnij:

Dobry makijaż jest w stanie skorygować niedoskonałości, a także optycznie powiększyć oczy. Jak wykonać makijaż, by zachwycać czarującym spojrzeniem?

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego szybciej się starzeje. Odpowiedni makijaż koryguje niedoskonałości oraz powiększa oczy. Wykonanie go wymaga jednak doświadczenia i niemałej precyzji. Kiedy wybieramy się na ślub lub inną ważną uroczystość, możemy udać się do kosmetyczki, jednak na co dzień musimy radzić sobie same. Warto pamiętać o tym, że trening czyni mistrza. Jak wykonać odpowiedni makijaż oczu?

Makijaż oczu krok po kroku

Malowanie kreski czarnym eyelinerem

Makijaż oczu wcale nie jest tak skomplikowany, jak może się to wydawać. Nawet jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z make-upem, należy się przełamać i zaopatrzyć w niezbędne kosmetyki. Pokażemy krok po kroku, jak odpowiednio podkreślić oczy.

Przed wykonywaniem make up’u należy zaopatrzyć się w pędzle do makijażu, cienie do powiek, eyeliner i kredkę. Na powieki i pod oczy powinno się nakładać korektor, który ma lżejszą formułę niż podkład. Wykonując makijaż oczu, należy też pamiętać, że najważniejsza jest baza pod makijaż, która wzmocni go i sprawi, że będzie się dłużej trzymał.

Bazą jest kolor najjaśniejszy – należy nałożyć go na całą górną powiekę. Drobne żyłki staną się niewidoczne, a koloryt skóry wyrówna się. Ciemniejszy odcień ma za zadanie wypełnić powiekę – należy nabrać go na czubek pędzelka i rozetrzeć kolistymi ruchami w zewnętrznym kąciku oka.

Najciemniejszy kolor nakłada się na sam koniec. Powinien być skoncentrowany w samym kąciku i załamaniu w taki sposób, aby połączył się z kolorem wcześniejszym. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy efekt optycznego powiększenia.

Make up oka krok po kroku

Kolejnym krokiem będzie użycie białej kredki, która rozjaśni dół oka. Czarna, brązowa lub eyeliner pozwoli na narysowanie linii wzdłuż górnej linii rzęs. Przy wykonywaniu tego kroku trzeba być precyzyjnym i uważnym, gdyż nieprawidłowy ruch dłoni może sprawić, że kreska będzie krzywa.

Kobieta wykonuje makijaż oka


Kolejnym etapem jest malowanie rzęs. W celu podniesienia powiek należy kupić maskarę ze szczoteczką, która wydłuży i podkręci końcówki rzęs. To z pewnością zrównoważy opadanie powiek. Jeżeli zależy Ci na wyeksponowaniu oczu, należy zainwestować w maskarę pogrubiającą. Pociągnięcie rzęs od połowy do końcówek sprawi, że oko stanie się bardziej wyraziste. Kobiety, które chcą bardziej „otworzyć” oko, powinny użyć tuszu, który pogrubi, a jednocześnie podkręci rzęsy.

Ostatnim krokiem będzie uczesanie i podkreślenie brwi. Odpowiedni kontur powiększy powiekę oraz podciągnie ją do góry. Brwi nie powinny wyglądać karykaturalnie, lecz wyraziście. W takim wypadku, pierwszym krokiem, jeśli to konieczne, będzie wyregulowanie ich, a następnie nadanie im kształtu szczoteczką.

Kiedy już to zrobiliśmy, należy odpowiednio je wypełnić. Kolor kredki lub żelu modelującego powinien być zbliżony do koloru brwi, jednak najlepiej gdyby był nieco jaśniejszy. Jeżeli używamy żelu, najlepiej używać skośnego pędzelka o twardym włosiu. Odpowiednio podkreślone brwi dopełniają całości.

Nakładanie cieni na oko


Dobry makijaż koryguje niedoskonałości i sprawia, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Większość kobiet nie wyobraża sobie jednak wyjścia na miasto bez makijażu na całej twarzy. Jak zrobić makijaż krok po kroku?

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.