Przejdź do treści

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki - jak odbywa się zabieg głębokiego oczyszczania twarzy?

Udostępnij:

Nadmiar sebum, kurz, spaliny, źle dobrane pudry, zbyt tłuste kremy oraz nadmiar makijażu zatykają pory w skórze. Do tego źle wykonany demakijaż i na twarzy pojawiają się zaskórniki, wągry i pryszcze. Zamiast tuszować niedoskonałości cery drogimi kosmetykami powinniśmy o nią zadbać i regularnie oczyszczać, co poprawia jej stan. Zabieg tego typu możemy przeprowadzić w domu, bardziej efektywny będzie ten wykonany u kosmetyczki.  

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki krok po kroku

Oczyszczanie skóry twarzy nie jest zabiegiem bolesnym, choć u osób o bardzo wrażliwej cerze może powodować lekki dyskomfort – na szczęście jest to tylko chwilowe. Najbardziej popularne jest manualne oczyszczanie cery, które jest jednocześnie najtańszym rodzajem oczyszczania. W pierwszej kolejności kosmetyczka wykonuje dokładny demakijaż, a następnie peeling skóry. Dzięki temu usuwa sporą ilość zanieczyszczeń oraz martwy naskórek, który blokuje pory i przyczynia się do rozwoju niedoskonałości. 

Kolejnym etapem jest zazwyczaj nałożenie specjalnego preparatu, którego zadaniem jest rozmiękczenie skóry. Przez to usuwanie zaskórników i innych niedoskonałości jest szybsze, łatwiejsze i nie powoduje mocnego podrażnienia. Kiedy preparat jest nałożony, kosmetyczka dodatkowo traktuje skórę parą, która wzmacnia jego działanie i rozszerza pory. Później kosmetyczka może przystąpić do właściwego zabiegu manualnego usuwania niedoskonałości. Jest to najmniej przyjemny etap zabiegu, ale nie powoduje on silnego bólu. Po zabiegu na twarz nakładany jest krem, który ma na celu złagodzić podrażnienie. 
 

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki - jak odbywa się zabieg głębokiego oczyszczania twarzy?


Oczyszczanie skóry twarzy nie musi jednak odbywać się wyłącznie tą metodą. Inne zabiegi oczyszczające twarz to m.in.: peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja diamentowa, hydrabrazja czy oczyszczanie przy pomocy lasera IPL. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, co do rodzaju zabiegu warto skonsultować się z kosmetyczką lub dermatologiem. Specjalista z pewnością dobierze zabieg oczyszczania najbardziej odpowiedni do potrzeb skóry. 

Jak często powtarzać zabieg oczyszczania twarzy?

Zabiegi na twarz u kosmetyczki są zabiegami głębokiego oczyszczania, w związku z czym nie mogą być wykonywane często – o ich częstotliwości musi zadecydować kosmetyczka po dokonaniu oceny skóry, jej potrzeb i wymagań. Po każdorazowym zabiegu skóra powinna solidnie „odpocząć”. Przez kilka tygodni po oczyszczaniu warto więc unikać słońca i dużych różnic temperatur, należy też stosować kremy z filtrem ochronnym. 

Ile kosztuje oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

Cena zabiegu oczyszczania uzależniona jest przede wszystkim od jego rodzaju, a także np. od renomy salonu kosmetycznego i jakości stosowanych kosmetyków. Manualne oczyszczanie kosztuje średnio 100–150 zł. Mikrodermabrazja oraz hydrabrazja to wydatek około 200–300 zł. Najdroższe są zabiegi z użyciem lasera, koszt pojedynczego zabiegu waha się w granicach 400–500 zł. Jeśli chcesz poznać więcej ciekawych i skutecznych zabiegów, koniecznie zapoznaj się z artykułem „Zainwestuj w młody wygląd – skuteczne zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało"

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).