Przejdź do treści

Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit

Udostępnij:

Cellulit jest zmorą większości kobiet. Za jego przyczynę uznaje się nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz produktów przemiany materii. To z kolei sprzyja powstawaniu obrzęków, które zakłócają funkcjonowanie tkanek łącznych, a także przepływ krwi. W rezultacie na skórze pojawiają się charakterystyczne zmarszczenia, które z wyglądu przypominają skórkę pomarańczową.

Cellulit najczęściej pojawia się na nogach, brzuchu, pośladkach oraz ramionach. Na szczęście kobiety zmagające się z tą przykrą przypadłością mogą skorzystać z zabiegów, które są pomocne w walce z cellulitem. Poniżej podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się znienawidzonej skórki pomarańczowej.

Jak naturalnie zapobiegać powstawaniu cellulitu?

Mylne jest twierdzenie, że cellulit powstaje wyłącznie u kobiet zmagających się z nadwagą. Defekt ten niestety coraz częściej dotyczy także szczupłych pań, a jego przyczyną jest przede wszystkim niewłaściwa dieta. Dlatego, aby zapobiec rozwojowi cellulitu, należy wprowadzić zmiany do codziennego jadłospisu, skoncentrowane przede wszystkim na spożywaniu dużej ilości warzyw i owoców. Poza tym należy zrezygnować z czarnej herbaty i kawy na rzecz herbaty zielonej i czerwonej oraz dużej ilości wody. Trzeba ograniczyć alkohol i sól.

Najlepiej, jeśli smażone potrawy zastąpimy pieczonymi. Podczas walki z cellulitem niezastąpiona jest również aktywność fizyczna, zwłaszcza w postaci jazdy na rowerze, pływania czy nawet spacerów. To najlepszy sposób na poprawę jędrności skóry.

Jednym z domowych sposobów pomagających zredukować cellulit, który warto wymienić to naprzemienne prysznice. Polewając ciało na zmianę ciepłą i zimną wodą, pobudzamy krążenie, a to z kolei przyczynia się do poprawy jędrności skóry.

Zabiegi na cellulit

Zabiegi na cellullit


Pozbycie się cellulitu wyłącznie przy pomocy diety czy odpowiednich kosmetyków niestety może okazać się dość trudne. Dlatego warto zainwestować w profesjonalne zabiegi antycellulitowe. Jednym ze skuteczniejszych jest zabieg na cellulit Coaxmed. Polega on na zastosowaniu specjalnego urządzenia wykorzystującego ultradźwięki, fale radiowe, krioterapię i masaż próżniowy. Dzięki temu zostają uszkodzone a następnie usunięte z organizmu komórki tłuszczowe. Ponadto w wyniku zabiegu dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu. Używane ultradźwięki upłynniają także tkankę tłuszczową. W efekcie skóra staje się natychmiast gładka i napięta. Koszt takiego zabiegu to około 1500 zł.

Podobne zabiegi kosmetyczne na cellulit, które można wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, polegają przede wszystkim na pobudzeniu skóry do produkcji większej ilości kolagenu. Ich ceny wahają się w granicach kilkuset złotych. Istnieje też grupa zabiegów wykonywanych przez lekarzy. Polegają one m.in. na wstrzykiwaniu w miejsce objęte cellulitem specjalnych substancji poprawiających krążenie i przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej.

Można również skorzystać z zabiegu cellulipolizy. Podczas jego wykonywania, lekarz wstrzykuje w tkankę tłuszczową dwie cienkie igły, pomiędzy którymi przepuszczany jest prąd. Zabieg ten skutkuje rozszerzeniem naczyń krwionośnych i lepszym przepływem krwi, a także poprawą przemiany materii. Koszt takiego zabiegu zaczyna się od ok. 150 zł.

Innym ciekawym zabiegiem jest mezoterapia igłowa. W miejsca zmienione cellulitem wstrzykuje się specjalnie skomponowane substancje, które mają za zadanie rozbić komórki tłuszczowe. Efekt widoczny jest po serii zabiegów. Ceny za jeden zabieg rozpoczynają się od kilkuset złotych.

Kolejny wart rozważenia zabieg to drenaż limfatyczny. Jest to nic innego jak specjalny masaż, który przynosi efekty nie tylko w przypadku cellulitu, ale także np. takich problemów jak częste obrzęki. Świetnie pobudza on krążenie krwi oraz limfy, przez co skutecznie redukuje cellulit – musi jednak być wykonywany regularnie. Ponadto możemy zdecydować się również na zabieg endermologii, czyli masażu podciśnieniowego. Jest to zabieg bezpieczny, przynoszący stosunkowo szybkie rezultaty.

Jednak zanim udamy się do salonu kosmetycznego, warto wykonać kilka zabiegów antycellulitowych w domowym zaciszu. Przykładem może być chociażby peeling z soli morskiej czy peeling cukrowy. Dobrym rozwiązaniem jest ponadto aromatyczny masaż z wykorzystaniem mieszkanki olejku rozmarynowego, migdałowego i wyciągu z kopru. Taka mieszanka poprawia krążenie krwi oraz zwiększa przepływ limfy, która jest odpowiedzialna za powstawanie opuchlizny na ciele.

Koszt takich zabiegów, w porównaniu z tymi, które oferują salony kosmetyczne, jest oczywiście dużo niższy, a efekty mogą być równie dobre co przy profesjonalnych zabiegach.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).