Przejdź do treści

Zabiegi pielęgnacyjne okolic oczu – z czego warto skorzystać?

Udostępnij:

Okolice oczu są delikatnym i wrażliwym miejscem, gdyż skóra wokół nich pozbawiona jest tkanki tłuszczowej. Pielęgnacja tych okolic jest ważna, ponieważ najszybciej ulegają one procesowi starzenia. Ruch mięśni mimicznych obciąża skórę, która dodatkowo wystawiona jest na działanie promieni słonecznych. Z jakich zabiegów pielęgnacyjnych warto skorzystać?

Długotrwałe oglądanie telewizji, brak snu, złe warunki atmosferyczne, praca przy komputerze czy makijaż to czynniki, które sprawiają, że nasze oczy są zmęczone. Zaczerwienienie, cienie, opuchlizna powiek to jedne z najbardziej znanych dolegliwości oczu.

Schorzenia te występują bez względu na wiek. Delikatna i wrażliwa skóra często nie radzi sobie z obciążeniami różnego rodzaju, dlatego warto od czasu do czasu o nią zadbać, stosując zabiegi pod oczy.

Zabiegi na okolice oczu

Lifting twarzy

 

Jednym z najbardziej bezpiecznych oraz mało inwazyjnych zabiegów jest wykorzystujący urządzenie Pelleve. Emitowana fala radiowa pozwala na podwyższenie temperatury do około 60 stopni Celsjusza. Ten całkowicie bezbolesny zabieg wygładza i ujędrnia skórę, zmniejsza woreczki tłuszczowe oraz niweluje powierzchowne zmarszczki wokół oczu. Jest to zabieg odmładzający, który zwiększa ilość kolagenu, czego rezultatem jest napięta i gładka skóra.

Mezoterapia bezigłowa to kolejny zabieg, który ujędrni skórę oraz zapobiegnie powstawaniu zmarszczek wokół oczu. Polega on na wykorzystaniu prądu elektrycznego o dość niskiej częstotliwości. Zabieg metodą bezigłową jest bezbolesny. Nie występują po nim skutki uboczne w postaci zaczerwienienia czy siniaków.

Innym dobrym rozwiązaniem są płaty z kwasem hialuronowym, które pielęgnują skórę pod oczami, a także eliminują zmęczenie. Jest to zabieg nie tylko wygładzający, lecz rozjaśniający i przywracający blask skórze.

Kolejnym sposobem na pielęgnację okolic oczu jest endermologia. Polega ona na stymulacji tkanki łącznej skóry poprzez masaż mechaniczny z regulowanym ciśnieniem. Stymulacja ta dostarcza tzw. mikroimpulsy, które z kolei aktywują produkcję kolagenu i elastyny.

Zabieg poprawia wygląd skóry, daje poczucie komfortu, zwalcza stres, a ponadto wygładza zmarszczki pod oczami i ujędrnia skórę. Wskazany jest dla osób, które borykają się z problemem sińców pod oczami oraz obrzękiem powieki.

Nieinwazyjną metodą odmładzającą okolice oczu jest zabieg Ulthera. Wykorzystuje on technologię HIFU, której zadaniem jest dostarczenie energii ultradźwięków. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a także precyzyjny. Poleca się go szczególnie osobom, którym przeszkadzają obniżone łuki brwiowe, opadające powieki lub nadmiar skóry w okolicach powieki górnej. Po zabiegu zwiększa się liczba włókien kolagenowych w skórze, twarz nabiera świeżości i uzyskujemy efekt „otwartego oka”.

Innym bardzo dobrym zabiegiem jest Redensity II. Podczas niego preparat na bazie żelu, którego składnikiem jest kwas hialuronowy, wypełnia obszar oczodołu. Żel stopniowo pochłania wodę, nie tworząc nierówności czy grudek. Po zabiegu skóra jest wyrównana i rozświetlona, znika również problem z cieniami pod oczami. Efekt utrzymuje się około jednego roku.

Jak inaczej dbać o oczy?

Maseczka pod oczy w płatkach

Podczas pielęgnacji okolic oczu należy pamiętać, aby makijaż usuwać z nich delikatnie, właściwie obchodząc się ze skórą wokół. Zbyt mocny nacisk na oko może spowodować jego podrażnienie, a pozostałości makijażu mogą dostać się do oka, wywołując zaczerwienienie.

Ważne jest używanie kremów pod oczy, a także masek, które pomogą w nawilżeniu i łagodzeniu delikatnej skóry wokół. Dobre preparaty zawierają retinol czy ceramidy. Warto wiedzieć, że istotne jest przy tym prowadzenie zdrowego trybu życia – wysypianie się, picie dużej ilości wody oraz ograniczenie liczby godzin spędzanych przy komputerze.

Okolice oczu są wrażliwym miejscem. Skóra wokół nich pozbawiona jest tkanki tłuszczowej, przez co starzeje się najszybciej i może nam dodawać lat na twarzy. Istnieje wiele zabiegów, dzięki którym można zniwelować zmarszczki, nawilżyć oraz napiąć skórę wokół oczu.

Im wcześniej zaczniemy dbać o te miejsca, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się pięknym spojrzeniem i zdrowym wyglądem. Jak zlikwidować worki pod oczami? O tym w następnym artykule.

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.