Przejdź do treści

Sposoby depilacji owłosienia twarzy

Udostępnij:

Owłosienie ciała jest naturalną cechą ludzi. Dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, i obejmuje prawie całą powierzchnię ciała, łącznie z twarzą. Oczywiście ilość i charakter włosów różnią się w zależności zarówno od miejsca na ciele, jak i od płci oraz indywidualnych predyspozycji, a nawet stanu zdrowia. W poniższym tekście zastanowimy się nad szczególnym przypadkiem - włosów na twarzach kobiet oraz przede wszystkim nad sposobami ich usuwania.

Twarz każdej kobiety pokrywają włosy, to naturalne. Zwykle jednak są one bardzo cienkie i jasne, przez co praktycznie niezauważalne. Problem pojawia się, gdy włosy są grube, ciemne i zaczynają stawać się zauważalne. Dotyczyć to może różnych części twarzy, zwykle jednak niechciane włosy pojawiają się przy brwiach, wychodząc poza ich pożądany obrys, aż na skronie i nad nos, pod nosem i na brodzie. Meszek z kolei zwykle pokrywa policzki i linię żuchwy w okolicach uszu – on też może być na tyle widoczny, że zechcemy go usunąć.

Samodzielna depilacja twarzy

Jest kilka sposobów na usunięcie z twarzy niechcianego owłosienia. Najpowszechniej stosowanym jest wyrywanie włosów pęsetą. Depilacja twarzy tą metodą ma swoje zasadnicze minusy. Przede wszystkim jest bolesna, choć wiele kobiet twierdzi, że do tego bólu można się przyzwyczaić. Metoda ta jest bardzo czasochłonna. Nadaje się tylko do niewielkiej ilości włosów. Jeśli zauważymy gdzieś pojedynczy włos, którego chcemy się pozbyć to oczywiście jest to najlepsza opcja.

Jeśli chcemy wyregulować brwi, pęseta również zda egzamin. To narzędzie precyzyjne a depilacja twarzy przy jej użyciu nie musi być często powtarzana – pęseta usuwa włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu wolniej odrastają.

Inną metodą jest golenie. Jednak kiedy słyszysz „golenie twarzy”, nie powinnaś mieć przed oczyma męskiego golenia maszynką. To zdecydowanie nieodpowiednia metoda dla kobiet! Jest mało skuteczna i może tylko pogorszyć sytuację, kiedy włosy zaczną odrastać.

Można jednak zaopatrzyć się w specjalny nożyk do golenia brwi. Ta metoda depilacji twarzy była szczególnie popularna w USA i dziś przeżywa tam swój renesans. Jej plusem jest to, że przy odpowiedniej wprawie usuwa także martwy naskórek, minusem – stosunkowo szybkie odrastanie włosków.

Popularny jest też krem do depilacji twarzy. Nakłada się go na skórę i zostawia na chwilę, wtedy związki alkaliczne w nim zawarte niszczą strukturę włosów, które później łatwo usunąć wraz z kremem. Zaletą jest łatwość całej procedury, a także jej bezbolesność. Minusem zaś niedokładność, niektóre włosy mogą pozostać na skórze, oraz dość częsta reakcja uczuleniowa na tego typu kremy. Można je kupić już za 15 złotych.

Depilacja twarzy w salonie kosmetycznym

Depilację twarzy możemy wykonać także u kosmetyczki. W salonie dostępnych może być kilka sposobów. Pierwszym z nich jest depilacja twarzy woskiem. Ten sposób można wykorzystywać też w domu, kupując odpowiedni podgrzewacz do wosku (ok. 50 zł) i wosk do depilacji za kilka złotych, albo odpowiednie plastry do depilacji. Tego typu zabiegowi najlepiej jednak poddać się w salonie kosmetycznym.

Usunięcie wąsika za pomocą wosku u kosmetyczki to wydatek kilkunastu złotych (całej twarzy ok. 40 zł), a mamy pewność nie tylko precyzyjnie wykonanego zabiegu i dobrej jakości materiałów, ale także właściwej pielęgnacji po depilacji.

Sposoby depilacji owłosienia twarzy


Do depilacji twarzy w salonach kosmetycznych używa się też nowszej, skuteczniejszej, ale i droższej technologii laserowej. Laserowe depilowanie twarzy polega na wypalaniu mieszków włosowych przy użyciu wiązki lasera. Zabieg zwykle odbywa się w kilku sesjach, jednak jego efekty trwają bardzo długo.

Depilacja laserowa jest najdroższym rozwiązaniem. Jej cena zależy od salonu, powierzchni, którą chcemy poddać zabiegowi, oraz ilości sesji, a także gęstości usuwanego owłosienia. Pojedyncza sesja może kosztować ok. 100 zł, całość zabiegu – nawet ponad 600 zł. Skutek jednak jest długotrwały i w większości przypadków pozwala nam zapomnieć o problemie na zawsze.

Pamiętaj jednak, że nadmierne owłosienie, zwłaszcza jeśli pojawiło się nagle, może być objawem choroby. Zanim zaplanujesz usuwanie nadmiernego owłosienia, skontroluj stan swojego zdrowia i równowagi hormonalnej.

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.