Przejdź do treści

TOP 5 gadżetów, w które warto wyposażyć każdy samochód

Udostępnij:

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni kierowcy powinni być przygotowani na każdą ewentualność. Jak wiadomo, sytuacji na drodze nie da się przewidzieć, dlatego warto mieć przy sobie różne akcesoria samochodowe. Mogą się one przydać w sytuacjach codziennych oraz podczas naprawdę dalekich podróży. 

1. Nawigacja – prosto do celu

Nawigacja do samochodu

 
Nawigacja GPS jest niezbędnym gadżetem szczególnie podczas podróży zarówno w Europie, jak i na świecie. Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy bez pomocy nowoczesnej technologii. Nawigacje zawierają dostęp do map nie tylko Polski, ale również wielu krajów Europy i świata.

Wszystko zależy od potrzeb kupującego. Większość z nich jest stale aktualizowana, gdyż sieć dróg jest rozbudowywana. Nawigacje często oferują opcję wyboru i planowania trasy oraz informują o wszelkich utrudnieniach na drodze.

Warto nabyć nawigację z wygodnym ekranem dotykowym, który zapewni szybszą i wygodniejszą obsługę. Nawigacja to gadżet, który przyda się każdemu kierowcy, dlatego zdecydowanie powinniśmy zainwestować w jej zakup.

2. Uchwyt na smartfona

Uchwyt na smartfon

 
Uchwyt pozwala na bezpieczne umieszczenie telefonu w samochodzie. Dzięki niemu możemy rozmawiać przez telefon nie trzymając smartfona w ręku. Możemy skupić się na drodze, zwiększając bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Jak powszechnie wiadomo, smartfony posiadają współcześnie opcję nawigacji. Jeżeli kogoś nie stać na zakup profesjonalnego sprzętu GPS, wystarczy wejść w mapy i ustawić cel. Dzięki uchwytowi mamy stały dostęp do informacji wyświetlanych na ekranie.

3. Ładowarka USB

Ładowarka USB

 
Trzeba pamiętać, że częste korzystanie z urządzeń elektronicznych powoduje ich szybsze rozładowywanie. W celu podładowania telefonu, nawigacji lub tabletu musimy skorzystać z większej liczby gniazd USB.

Idealnym rozwiązaniem są ładowarki samochodowe wyposażone w tzw. „zapalniczkowe” wejście oraz dwa wyjścia USB. Ładowarki bardzo często posiadają zestaw końcówek, które pasują do każdego modelu.

Trzeba pamiętać, aby wybrać sprzęt o odpowiedniej mocy. Aby naładować kilka urządzeń elektronicznych można zaopatrzyć się w ładowarkę o wartości 2 A (amper) lub większej. Wszystko zależy od potrzeb kierowcy i pasażerów.

4. Multitool

Miltitool

 
Każdy kierowca powinien mieć w swoim samochodzie kilka podstawowych narzędzi, których będzie mógł użyć w niespodziewanej sytuacji awaryjnej. Idealnym rozwiązaniem jest podręczny multitool. To wielofunkcyjne narzędzie, które zawiera przydatne akcesoria samochodowe.

W zależności od potrzeb kierowcy w multitoolu mogą znajdować się: kombinerki, nożyczki, pilnik, otwieracz do puszek, korkociąg, pęseta oraz wiele innych. Multitool jest niezwykle poręczny i można go trzymać w schowku. Inwestycja w ten gadżet sprawi, że łatwo będzie można uniknąć przykrych niespodzianek podczas podróży. 

5. Latarka LED

Latarka LED

 
W trakcie podróży samochodem może zdarzyć się awaria. Latarka LED może służyć jako narzędzie podręczne, jednak to nie jest jej jedyne zastosowanie. Z racji że latarki LED-owe świecą o wiele jaśniej niż te zwykłe, mogą służyć do oświetlenia drogi podczas nagłego postoju lub stłuczki.

Latarka ustawiona obok trójkąta awaryjnego będzie dodatkowym sygnałem ostrzegawczym dla zbliżających się kierowców. Dzięki latarce zwiększymy swoją widoczność, a tym samym bezpieczeństwo. 

Wyżej wymienione TOP 5 gadżetów do samochodu to rzeczy, które każdy kierowca powinien przewozić w aucie. Nie zajmują dużo miejsca, więc nie będzie problemem przechowywanie ich w schowkach, a w kryzysowych sytuacjach mogą bardzo ułatwić życie kierowcy!

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.