Przejdź do treści

Modne fryzury dla małych chłopców

Udostępnij:

Pomysłów na modne fryzury dla chłopców jest wiele. Przed podjęciem decyzji, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Istotny przy wyborze modnej fryzury jest kształt twarzy oraz rodzaj włosów. Dodatkowo fryzura powinna być łatwa do ułożenia i stwarzać uczucie lekkości.

Co należy wziąć pod uwagę?

Dzieci zazwyczaj spędzają czas aktywnie – jako miejsce rozrywki wybierają plac zabaw, podwórko czy boisko. Idealna fryzura dla chłopców powinna zapewniać wygodę, uroczy chłopięcy wygląd oraz pasować do wieku – chłopiec nie może wyglądać na starszego lub młodszego, niż jest w rzeczywistości.

Najważniejszy jest jednak komfort – podczas jedzenia lub pochylania się nad biurkiem, włosy nie mogą wpadać do oczu ani ust. Choć wydaje się, że najlepszą fryzurą na długie, zimowe dni są dłuższe włosy, a na lato najlepiej ściąć je na krótko, mali chłopcy często sami wiedzą, co bardziej im się podoba. Dorastając, zauważają, w jakim uczesaniu czują się lepiej, mają swoje upodobania i bardziej zwracają uwagę na swój wygląd.

Chłopcy często inspirują się uczesaniem idoli – sportowców, piosenkarzy czy aktorów. Najważniejsze jest to, aby fryzury dla chłopaków wydobywały wszystkie walory młodej twarzy. 

Fryzura dla małego chłopca powinna być jednocześnie  wygodna i modna

Kształt twarzy, rodzaj włosów – jak wybierać modne fryzury dla chłopców?

Być może wydaje się to niemożliwe, żeby fryzura dla małego chłopca była jednocześnie wygodna i modna. Nic bardziej mylnego. Dobry fryzjer potrafi zdziałać cuda. Biorąc pod uwagę owal twarzy, jej rysy oraz rodzaj włosów (kręcone, proste, cienkie, łamliwe, grube), z pewnością uda się zrobić małemu modelowi fryzurę jak z katalogu. Włosy mogą być dłuższe – do ramion lub krótkie.

Długość zależy od wielu czynników. Należy wziąć pod uwagę, czy chłopiec uprawia sporty, lubi biegać i prowadzić aktywny tryb życia. W takim przypadku najłatwiejszą i najwygodniejszą fryzurą będą krótkie włosy. Jednak i w tym wypadku da się wybrać modną fryzurę z polotem i fantazją. 

Modne fryzury dla chłopców – typy

Wielu rodziców co miesiąc staje przed dylematem, jaka fryzura najbardziej pasuje do ich synka. Ważne jest, aby sprawdziła się w każdej sytuacji, zarówno podczas szkolnych uroczystości, rodzinnych spotkań, jak i zabaw z rówieśnikami.

Modną fryzurą dla chłopców jest fryzura polegająca na zaczesaniu włosów na bok z równym przedziałkiem i przyciętymi bokami. W zależności od własnych upodobań bok można wygolić mniej lub bardziej. Dla jej utrwalenia warto użyć pasty lub żelu do włosów. Fryzura jest elegancka, ale również klasyczna i wygodna w każdej sytuacji.

Luźno uczesane włosy to tak zwany surferski styl. Skąd wzięła się nazwa? Włosy mają wyglądać tak, jakby ułożył je sam wiatr. Estetycznie, a zarazem odważnie i energicznie. I chociaż wymaga ona cierpliwości przy codziennym układaniu, chłopiec z pewnością będzie zadowolony z modnej fryzury. Można ją również ułożyć tak, aby grzywka była stercząca. W tym wypadku mamy zupełną dowolność. Jest ona bardzo modnym uczesaniem w 2018 roku.

Modne fryzury dla chłopców - typy


Nie zawsze chłopiec musi być ostrzyżony na krótko. Do wygodnych fryzur z pewnością należy stylizacja, w której włosy są jednakowej długości, a grzywka uczesana jest na bok. Jest to dość „ugrzeczniona” fryzura. Sprawia wrażenie swoistego nieładu, lecz w rzeczywistości jest lekka oraz dodaje wdzięku.
 

Fryzury dla chłopców - długie włosy
 

Niektóre włosy układają się same i nie ma potrzeby niczego zmieniać. Nie są one podatne na stylizowanie i szybko wracają do swojego pierwotnego stanu. Podkreślają chłopięcą wyjątkową urodę. Jest to elegancka i naturalna forma.
 

Fryzura dla chłopców - modne loki


Idealna fryzura dla małego chłopca powinna zatem:

  • pasować do kształtu twarzy dziecka,
  • rodzaju i koloru włosów,
  • być wygodna i łatwa w ułożeniu,
  • być modna i inspirowana fryzurą ulubionego piłkarza, wokalisty czy aktora.
Udostępnij:

Miłośnik wszelkiej aktywności. Relaksuje go rower i dobre kino akcji – najchętniej oglądane razem z dzieciakami

Ceni sobie wolny czas, choć ciągle ma go za mało. Uważa, że nie ma takiej pogody, która uniemożliwia jazdę na rowerze. Dzieci są dla niego nieustającą inspiracją.