Przejdź do treści

Modelowanie sylwetki – jakie zabiegi warto rozważyć?

Udostępnij:

Płaski brzuch, wąska talia oraz jędrne uda to marzenie wielu kobiet. Wydawałoby się, że regularnie wykonywane ćwiczenia na siłowni oraz odpowiednio zbilansowana dieta wystarczą, aby osiągnąć zamierzone efekty. Czasami jednak o sylwetkę należy zadbać kompleksowo i wspomóc nasze starania korzystając z różnych metod medycyny estetycznej - dobrym sposobem są zabiegi wyszczuplające.

Zabiegi wyszczuplające – w jakie warto zainwestować?

Współczesna medycyna oferuje nowatorskie metody kształtowania sylwetki. Wcale nie trzeba poddawać się operacjom plastycznym, aby osiągnąć wymarzony wygląd. Należy jednak pamiętać, że same zabiegi wyszczuplające nie przyniosą oczekiwanego rezultatu.

Wcześniej trzeba zgubić zbędne kilogramy, gdyż modelowanie sylwetki to nie metoda odchudzania, tylko zabiegi polegające na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała – zazwyczaj tych, z których tłuszczyk nie chce zniknąć. Dlatego lekarze zalecają przed wykonaniem sesji wyszczuplających stosowanie diety z ograniczoną ilością tłuszczu, regularne ćwiczenia, a także masaże.

Cellulit i fałdki to problemy, z którymi walczy większość kobiet za pomocą wszelkich możliwych sposobów. Zabiegi wyszczuplające pomagają pozbyć się zbędnych centymetrów, ale też mają bardzo dobry wpływ na stan naszej skóry i na samopoczucie.

Lipoliza chemiczna

Lipoliza chemiczna (inaczej lipoliza igłowa) jest zabiegiem mało inwazyjnym. Najczęściej stosuje się ją w celu wymodelowania i poprawienia owalu twarzy oraz podbródka. Można przeprowadzać ją również na większych obszarach ciała, takich jak biodra, pośladki, brzuch, okolice karku czy uda.

Podczas zabiegu rozpuszczane są komórki tłuszczowe, w efekcie przyspiesza się ich metabolizm oraz poprawia się mikrokrążenie, co szybciej doprowadza do redukcji masy. Obszar poddany zabiegowi jest elastyczny i bardziej jędrny. Wykonuje się zazwyczaj 2-4 zabiegi co 6-8 tygodni. Ceny zaczynają się od około 6 tys. zł.

Lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa z kolei, polega na poddaniu komórek tłuszczowych promieniowaniu laserowemu. Podczas zabiegu lekarz wykonuje nacięcia w miejscach załamań skóry i wprowadza światłowód do tkanki tłuszczowej. Światło lasera daje ciepło i działa na tkanki podskórne. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny.

Zabieg ten jest przeznaczony dla osób, które chcą zwalczyć cellulit bądź zwiększyć jędrność skóry. Można go stosować na różne obszary ciała, np. brzuch, ramiona, twarz, pośladki czy kolana.

Ostateczne rezultaty widoczne są po około dwóch miesiącach. Ceny uzależnione są od obszaru, na którym zabieg jest wykonywany, zaczynają się od około 3 tys. zł.

Do nieinwazyjnych metod kształtowania figury można zaliczyć zabiegi wykorzystujące ultradźwięki. Do danej partii ciała przykładana jest głowica emitująca fale. Dzięki temu zmniejsza się liczba komórek tłuszczowych, poprawia się krążenie i przyspiesza metabolizm. Co ważne, po zabiegu odczuwalne jest zmniejszenie napięcia mięśni, ale także ujędrnienie partii ciała, na której zabieg był wykonywany.

Ultradźwięki przeznaczone są dla osób, które pragną poprawić wygląd pośladków, ud czy bioder. Zabieg sam w sobie jest relaksujący oraz redukuje stres, co powoduje, że poprawie ulega także ogólne samopoczucie. Ceny zaczynają się od około 250 zł.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to kolejny z zabiegów modelujących. Polega on na chłodzeniu tkanek tłuszczowych, doprowadzając ostatecznie do ich rozpadu i usunięcia przez układ limfatyczny. Decydują się na nią pacjenci, którzy posiadają tak zwane „boczki”. Aplikator zasysa fałdy i schładza je przez około 50 minut.

Efekty są widoczne po około trzech tygodniach, a z obszaru, który był poddawany zabiegowi, zanika około 30% tkanki tłuszczowej. Zabieg można wykonać już od ok. 200 zł.

Modelowanie sylwetki w bezbolesny sposób wspomaga walkę z pozbyciem się tłuszczyku. Pozwala szybciej dostrzec rezultaty i zmotywować do kontynuowania zdrowych nawyków. Jeżeli masz wątpliwości, czy warto poddawać się zabiegom medycyny estetycznej, sięgnij do artykułu o zabiegach estetycznych.

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.