Przejdź do treści

TOP 5 zajęć pozalekcyjnych, na które warto zapisać kilkulatka

Udostępnij:

Dzieci powinny mieć możliwość rozwijania wrodzonych talentów i nabywania umiejętności, do których mają predyspozycje. Wówczas jest szansa, że nauczą się robić to, co kochają i co będzie sprawiało im radość. Zajęcia dodatkowe dla dzieci są idealnym rozwiązaniem. Ich oferta poszerza się niemal co roku, a wybór staje się coraz trudniejszy. Na jakie zajęcia zapisać dziecko?

Rzadko zdarza się, że kilkuletnie dziecko ma sprecyzowane zainteresowania lub przejawia wyjątkowy talent np. do gry na instrumencie czy ponadprzeciętne zdolności matematyczne. Dodatkowe zajęcia mają więc pomóc w poszukiwaniu predyspozycji malucha, w rozbudzeniu jego zainteresowania danym tematem lub np. w podniesieniu jego ogólnej sprawności fizycznej.

Co roku rodzice mają do wyboru zajęcia sportowe dla dzieci, przeróżne programy począwszy od nauki przez zabawę, a skończywszy na zajęciach z zakresu programowania. Co roku też tworzy się niepisany ranking zajęć dla dzieci. Sprawdź, jakie zajęcia dodatkowe dla najmłodszych  są popularne w tym roku.

Eksperymenty dla dzieci

Maluchy kochają zagadki, odkrywanie tego, co nieznane. Fascynuje je świat czarów i magii. Zajęcia dodatkowe z eksperymentów są strzałem w dziesiątkę. Dzieci mają możliwość mieszania mikstur, odkrywania tajemnic i rozwiązywania zagadek. Wszystko balansuje pomiędzy magią, nauką i dobrą zabawą.

Dzięki ciekawym doświadczeniom dzieci mają okazję poznać podstawowe prawa fizyki i chemii, które trudno byłoby im pojąć, opierając się wyłącznie na podręczniku. Tak ciekawa forma prezentowania nauki rozbudza ciekawość, kreatywność i wyobraźnię, a to może być podstawą prawdziwej pasji.

Nauka programowania

TOP 5 zajęć pozalekcyjnych, na które warto zapisać kilkulatka

Rodzice często nie przyznają się do tego, że ich kilkuletnie pociechy do woli używają tabletów, laptopów czy komputerów. Bez trudu poruszają się po Internecie, a dorośli drżą o ich bezpieczeństwo. Maluchy zafascynowane wirtualnym światem chciałyby go współtworzyć. Zajęcia, których głównym tematem jest programowanie dla dzieci, z pewnością będą im odpowiadać. Rozwijanie takiej pasji w dzieciństwie może stanowić podstawę do obrania drogi zawodowej w przyszłości.

Zajęcia sportowe dla dzieci

Kilkuletnie dzieci są zazwyczaj żywiołowe. Zajęcia sportowe są dla nich idealne. Rozwijają zmysły równowagi i koncentracji, uczą współpracy, rywalizacji – dzieci poznają czym jest sukces i porażka. Nie tylko ćwiczą umysł, ale także i ciało, wzmacniając mięśnie. W okresie przedszkolnym maluchy są w stanie przyswoić sobie podstawy wielu dyscyplin sportowych – pływania, ćwiczeń gimnastycznych, muzyczno-ruchowych, sztuk walki. Chętnie biorą udział w ogólnych zajęciach rozwijających ich sportową sprawność.

Taniec dla przedszkolaka

TOP 5 zajęć pozalekcyjnych, na które warto zapisać kilkulatka

Dzieci uwielbiają tańczyć. Nic dziwnego, że szkoły tańca przeżywają prawdziwe oblężenie co roku. Taniec towarzyski, trenowany od najmłodszych lat, prowadzi wielu swoich adeptów na parkiety turniejowe i przeradza się w prawdziwą pasję, a nawet karierę zawodową. Do popularyzacji tańca z pewnością przyczyniły się znane programy telewizyjne.

Tego typu zajęcia dodatkowe są atrakcyjne zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Wyrabiają u nich poczucie rytmu, koordynację ruchową, prawidłową postawę, muzykalność, wrażliwość, a także budują poczucie pewności siebie.

Mały poliglota

Zarówno rodzice, jak i nauczyciele doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dzieci w wieku przedszkolnym chłoną wiedzę szybko i z dużą łatwością. Taka prędkość przyswajania informacji zdarza się tylko w tym okresie. Jest to więc doskonały moment, aby zacząć uczyć dzieci języków obcych.

Dobrze dobrane zajęcia dodatkowe dla dzieci pomogą rozwijać je intelektualnie i fizycznie. Zachęcając dziecko do udziału w nich, można skutecznie poszukiwać i rozwijać jego predyspozycje, aby kiedyś zaprocentowało to w postaci pasji i stało się początkiem zawodowej drogi.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).