Przejdź do treści

Manicure hybrydowy – samodzielne wykonanie w domu

Udostępnij:

O ile własnoręczne nakładanie akrylu, żelu czy nawet zwykłego lakieru może być nieco kłopotliwe, o tyle już manicure hybrydowy domowym sposobem może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę! Czym są lakiery hybrydowe? Jak je nakładać? Oto zbiór najważniejszych informacji.

Lakier pod lampę UV – poznaj zalety lakierów hybrydowych

Lakier pod lampę UV – poznaj zalety lakierów hybrydowych

Hybryda jest specyficznym rodzajem lakieru - w dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to coś pomiędzy zwykłym lakierem a żelem. Dlaczego? Otóż hybrydy nakładamy jak zwykły lakier, tylko z tą różnicą, że konieczne jest tutaj utwardzenie lakieru w lampie UV. Z kolei w odróżnieniu od żelu czy akrylu lakier hybrydowy nie wymaga przygotowania w postaci piłowania płytki i wielu innych zabiegów. Największymi zaletami manicure hybrydowego są: bezpieczeństwo paznokci, szybkość i prostota wykonania. 

Manicure hybrydowy – wbrew pozorom – jest szybszy i łatwiejszy w zrobieniu niż manicure przy użyciu standardowego lakieru. Ze względu na to, że ma gęstą konsystencję, nie rozlewa się na płytce paznokcia i nie brudzi skórek jak inne lakiery. Kolejną ważną zaletą lakierów hybrydowych jest ich trwałość. Jeśli manicure zostanie poprawnie wykonany, a my staramy się dbać o paznokcie, istnieje spora szansa, że lakier przetrwa w nienagannym stanie nawet do 10 dni! 

Co istotne, nie niszczy on płytki paznokcia jak wspomniany już żel bądź akryl, dlatego po zmyciu hybrydy, można od razu wykonać kolejny manicure. Zalecane jest użycie dobrej jakości odżywki, warto też odczekać dzień bądź dwa przed przystąpieniem do kolejnego zabiegu. Nakładanie i utwardzanie lakieru do paznokci zajmuje dosłownie 15-20 minut. 

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu – instrukcja krok po kroku

Po pierwsze musimy zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria. Są to: lampa UV lub lampa LED (druga znacznie szybciej utwardza lakier), dobrej jakości lakier (od tego zależy w dużej mierze jego trwałość), bloczek polerski, pilnik, narzędzia do skórek, waciki, cleaner (specjalny płyn, który odtłuszcza płytkę paznokcia), baza, top coat. 
 

Jak zrobić manicure hybrydowy w domu – instrukcja krok po kroku


W pierwszej kolejności piłujemy (ewentualnie przycinamy) paznokcie, aby uzyskać pożądany kształt. Następnie musimy uporać się ze skórkami. Najlepszym rozwiązaniem jest delikatne ich odepchnięcie przy pomocy drewnianego patyczka – musimy pamiętać, że intensywne wycinanie skórek niestety powoduje ich szybsze narastanie, stają się one też znacznie grubsze. Teraz możemy zmatowić płytkę przy użyciu bloczka polerskiego – musimy zrobić to z wyczuciem. Przemywamy cleanerem i nakładamy bazę (w zupełności wystarczy bardzo cienka warstwa). Utwardzamy paznokcie pod lampą. Tak przygotowana płytka jest gotowa na zabieg nakładania kolorowego lakieru hybrydowego. 

Nakładamy cienką warstwę lakieru, utwardzamy i ponownie – w razie potrzeby – nanosimy lakier, aby uzyskać jednolity kolor. Pamiętajmy o tym, że jeśli lakier zabrudzi skórę wokół paznokci, należy wyczyścić go, np. przy pomocy wacika, jeszcze przed utwardzeniem. Teraz jeszcze tylko warstwa top coat, utwardzanie i gotowe! Na koniec utwardzony lakier do paznokci przemywamy cleanerem, aby pozbyć się charakterystycznej klejącej powłoki. 

Manicure hybrydowy domowym sposobem – ile to kosztuje?

Wykonanie manicure hybrydowego u profesjonalnej kosmetyczki kosztuje średnio od 50 do 150 zł – w zależności od renomy salonu, miasta, a także użytych produktów i ewentualnych ozdób. W tej cenie z nabędziemy wszystkie niezbędne akcesoria do domowego manicure hybrydowego. Jeśli nie posiadamy żadnych sprzętów i dopiero rozpoczynamy przygodę z samodzielną pielęgnacją paznokci, warto zainwestować w zestaw akcesoriów. 

W skład podstawowego zestawu wchodzą zazwyczaj: lampa UV, bloczek polerski, patyczki drewniane do skórek, waciki bezpyłowe, cleaner, baza, lakier – słowem wszystko, co jest potrzebne do wykonania zabiegu. Ceny najmniejszych zestawów rozpoczynają się już od 40-50 zł. Więcej informacji na temat tego, w co jeszcze warto zainwestować, aby móc samodzielnie przeprowadzać domowe zabiegi, można znaleźć w artykule „Zainwestuj w gadżety, które odmienią Twoje życie”.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).