Przejdź do treści

Lustrzanki - jak wybierać lustrzane okulary przeciwsłoneczne?

Udostępnij:

Zabezpieczenie oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych jest tak samo ważne latem, jak i przez pozostałą część roku. Ochrona, jaką zapewniają, jest niezwykle ważna dla naszych oczu i zachowania jak najlepszej jakości widzenia, ale też dla naszego dobrego samopoczucia. Kontakt z bardzo jasnym światłem, na przykład odbijającym się od tafli białego śniegu, może skutkować łzawieniem i podrażnieniem oczu. Okulary przeciwsłoneczne są istotnym elementem naszego wyglądu. Dlatego warto poświęcić nieco uwagi znalezieniu jak najlepszego modelu. Ciekawą propozycją, przeznaczoną zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn są okulary lustrzanki. Odpowiednio dopasowane, chronią nasze oczy, a przy tym dodają nam uroku. Jak znaleźć właściwe?

Rodzaje okularów przeciwsłonecznych

Słońce, które tak bardzo lubimy, nie tylko podczas lata, ale przez cały rok niestety w sposób negatywny wpływa na nasze oczy. Emitowane przez nie promienie UV są groźne dla naszego wzroku, tym bardziej, jeśli są odbite od innych powierzchni, takich jak asfalt, tafla wody czy też piasek. Dlatego powinniśmy chronić oczy, zakładając okulary przeciwsłoneczne za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu i jesteśmy narażeni na kontakt z promieniami UV. Silne i długotrwałe promieniowanie słoneczne powoduje różne choroby oczu. Przyczynia się do zaniku plamki żółtej, pogarsza ostrość widzenia, zwiększa ryzyko wystąpienia zaćmy. Uszkadza także skórę wokół oczu, co może skutkować rozrostem guzów powiek, w tym również ich najgroźniejszej postaci – czerniaka. 

Rodzaje okularów przeciwsłonecznych

W sprzedaży dostępne są przeróżne rodzaje okularów przeciwsłonecznych damskich i męskich, które różnią się od siebie wyglądem szkieł i oprawek, kolorystyką i zdobieniami. Jednak to, na czym przede wszystkim powinniśmy skupić swoją uwagę poszukując okularów przeciwsłonecznych, to stopień polaryzacji szkieł. Oczywiście im wyższy, tym lepiej zabezpieczają nasze oczy przed szkodliwym działaniem słońca. Pamiętajmy też, że pomimo tego, iż szkła okularów przeciwsłonecznych mogą mieć różne kolory, największy zakres ochrony zapewniają ciemne szkła. 

Lustrzanki – okulary dla każdego

Od kilku sezonów za jedne z najmodniejszych uchodzą okulary przeciwsłoneczne lustrzanki. Ich szkła pokryte są specjalną warstwą polaryzującą, która odbija światło niczym tafla. Dzięki temu stanowią doskonałą ochronę przed słońcem, a przy tym są stylowym dodatkiem. Wybierając modele z najwyższym filtrem, zapewniamy oczom pełne bezpieczeństwo nawet podczas najbardziej słonecznych dni. Urok lustrzanek bardzo szybko docenili światowej sławy projektanci, którzy coraz chętniej wprowadzają je do swoich kolekcji. 

Dużą popularnością wśród osób ceniących sobie modę cieszą się lustrzane okulary z kolorowymi szkłami. Ten rodzaj okularów pozwala uzyskać spójną kolorystycznie tonację bez względu na to, jaki jej odcień wybierzemy. Warto wspomnieć, że kolorowe szkła nie zmieniają widzianych kolorów. Wybierając okulary lustrzanki damskie czy też okulary lustrzanki męskie, powinniśmy się kierować dokładnie takimi samymi zasadami, jak podczas wyboru tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych lub korekcyjnych, a więc przede wszystkim kształtem naszej twarzy.       
 

Lustrzanki – okulary dla każdego


Ile kosztują lustrzanki?

Cena lustrzanek damskich i męskich może być bardzo różna. W zależności od wybranego modelu, wysokości zastosowanego filtra, stopnia polaryzacji, wyglądu, jakości oprawek oraz producenta, cena okularów może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, a w przypadku okularów znanych projektantów przekraczać tysiąc złotych. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z artykułu "Szał wyprzedaży - co warto kupić, by zaoszczędzić?"

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).