Przejdź do treści

Nieinwazyjny lifting twarzy – na czym polega?

Udostępnij:

Nieinwazyjny lifting twarzy Ulthera to zabieg, który daje efekt porównywalny do operacji plastycznych. Bazuje on na tzw. technologii HIFU, wykorzystującej fale dźwiękowe. Jest to nowe rozwiązanie, które przeciwdziała siłom grawitacji oddziałującym na skórę. Jakie korzyści przynosi nieinwazyjny lifting twarzy?

Nieinwazyjny lifting twarzy Ulthera to nowatorska technika odmładzania skóry, która umożliwia lekarzowi precyzję oraz kontrolę nad obszarem poddawanym zabiegowi. Specjaliści medycyny estetycznej mają do dyspozycji ekran USG, który pozwala na wniknięcie w głąb skóry. Podczas zabiegu nie narusza się tkanek naskórkowych, a dzięki impulsom ultradźwiękowym zwiększa się produkcja kolagenu, który sprawia, że skóra napina się i nie jest wiotka.

Uciążliwym problemem są nawisy skórne, które tworzą się po ciąży, w trakcie zaburzeń hormonalnych czy stanowią konsekwencję gwałtownej utraty wagi. W skórze zmniejsza się wówczas ilość kwasu hialuronowego oraz liczba włókien kolagenowych.

Technologia ultradźwiękowa wykorzystywana do przeprowadzania tego zabiegu sprawia, że skóra jest ujędrniona i elastyczna. Lifting twarzy metodą Ulthera opóźnia proces starzenia się skóry. Powieki są uniesione, co daje efekt „otwartego oka”, twarz jest odświeżona i nabiera młodszego wyrazu.

Wskazania i przeciwwskazania

Kobieta przed  i po liftingu

Nieinwazyjny lifting twarzy Ulthera przeznaczony jest dla osób, które chcą mieć odświeżoną, gładką oraz sprężystą skórę bez konieczności przeprowadzania operacji plastycznych. Metodę tę dedykuje się osobom, które pragną ujędrnić skórę twarzy, szyi czy podbródka.

Zabieg Ulthera zapewnia redukcję zmarszczek oraz poprawę owalu. Jest polecany tym, którzy chcą pobyć się załamań skóry w okolicach ust, a także pragnących nadać sprężystości w okolicach oczu lub powiek. Zabieg jest przeznaczony dla osób po 30. roku życia, które zauważają u siebie oznaki starzenia się skóry.

Chociaż mówi się, że jest to nieinwazyjny lifting twarzy, trzeba wiedzieć, że zabieg nie jest polecany wszystkim. Powinny z niego rezygnować osoby posiadające otwarte rany lub inne zmiany chorobowe twarzy. Zabiegu Ulthera nie wykonuje się także u pacjentów, którzy posiadają implanty twarzy, wszczepiony rozrusznik serca czy inne urządzenia elektryczne. Nie można również go przeprowadzać w przypadku osób cierpiących na choroby nowotworowe. Ważnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ponadto ciąża.

Na czym polega zabieg?

Lifting twarzy

Lekarz przeprowadzający zabieg Ulthera ma do dyspozycji głowicę, która emituje fale ultradźwiękowe. Pełen obraz pokazuje się na monitorze USG, dzięki czemu łatwiej kontrolować głębokość działania tych fal. Aby uniknąć uczucia lekkiego dyskomfortu na początku zabiegu, można zażyć środek przeciwbólowy na 30 minut przed.

W przypadku liftingu górnej wargi lekarz podaje znieczulenie miejscowe. Czas zabiegu wynosi od 20 minut aż do dwóch godzin. Przez pierwsze godziny po wykonaniu liftingu może utrzymywać się rumień.

Pacjent po zabiegu może wrócić do normalnej aktywności. Efekty widoczne są mniej więcej po trzech miesiącach i utrzymują się przez około 18 miesięcy. Biorąc pod uwagę oferty klinik, jego średnia cena wynosi około 3 800 zł. Warto jednak podkreślić, że ceny zaczynają się już od 500 zł.

Nieinwazyjny lifting twarzy Ulthera jest jedną ze skutecznych metod na przywrócenie naszej skórze młodego i zdrowego wyglądu. Rezultaty po zabiegu podobne są do tych, które przynoszą operacje plastyczne. Wykorzystanie tzw. technologii HIFU umożliwia lekarzowi pełną kontrolę i precyzję nad wykonywanym zabiegiem, przez co pacjent może czuć się komfortowo. Jest to nowe rozwiązanie, które przeciwdziała siłom grawitacji.

Jakie są inne sposoby na zainwestowanie w zdrowy i młody wygląd? O tym w poniższym artykule.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).