Przejdź do treści

Książki, które są polecane kobietom

Udostępnij:

Wiele osób uważa, że książki to już przeszłość. Czytanie jednak, wbrew pozorom, wcale nie przestało być modne. Kobiety lubią rozmaite lektury, a o gustach się przecież nie dyskutuje. Jakie dzieła i bestsellery literatury światowej powinnaś koniecznie poznać, by mieć czym się pochwalić w towarzystwie?

Książki polecane kobietom: po co sięgnąć? 

Przyjęło się, że kobiety lubią książki o miłości, wielkich romansach i zwyczajnym życiu. Oczywiście, nie wszystkie muszą przepadać za tego typu pozycjami, jeśli jednak chcą zrozumieć ich fenomen, powinny przeczytać chociażby te najważniejsze pozycje. W przypadku, gdy nie wiesz, co przeczytać, literatura kobieca może zaproponować mnóstwo tytułów. Poniżej znajdziesz te, o których bywa głośno.
 

Książki, które są polecane kobietom


Kobieca klasyka literatury światowej – lista:

  • Trylogia E. L. James, rozpoczynająca się od „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Trudno odmówić tym pozycjom rozgłosu i naprawdę warto przyjrzeć się im z bliska, nawet jeśli nie jesteś miłośniczką takiego gatunku. W końcu trzeba wiedzieć, co tak naprawdę zyskało miano światowego bestsellera.

  • Powieści Małgorzaty Kalicińskiej – głośny „Dom nad rozlewiskiem” czy ostatnio wydana pozycja „Trzymaj się, Mańka!”. To rzeczywiście klasyka literatury kobiecej– wszystkie książki tej autorki opowiadają bowiem o losach kobiet, które starają się odnaleźć w otaczającej je rzeczywistości, dzielnie walcząc z przeciwnościami.

  • „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś” oraz „Dziewczyna, którą kochałeś” – Jojo Moyes. Wszystkie trzy opowiadają o miłości i świetnie przemawiają do kobiecej wyobraźni. Jeśli więc pasjonują cię takie lektury, powinny to być obowiązkowe pozycje na Twojej liście.

  • „Naczelne z Park Avenue” Martina Wednesday'a to z kolei doskonała propozycja dla matek. Poza typowymi kobiecymi tematami, zawiera sporą dawkę humoru i nastraja pozytywnie do świata.

Naturalnie, książki o kobietach to ogromna część dostępnej obecnie literatury. Właśnie dlatego na półkach księgarni na pewno znajdziesz coś, co pozwoli ci wieczorem odpocząć, a potem spokojnie odpłynąć do krainy marzeń.

Dla kobiet, które wolą więcej wrażeń

Książki, które są polecane kobietom


Jeśli należysz do zwolenniczek powieści pełnych akcji czy tajemniczych zbrodni, również nie będzie ci trudno uzupełnić swoją biblioteczkę o nowe zdobycze. Książki polecane kobietom to także kryminały. Wśród popularnych pisarzy, tworzących ten gatunek prozy, należy wymienić Harlana Cobena, Raymonda Chandlera, Agathę Christie, Stiega Larsona, a wśród polskich nieżyjącą już Joannę Chmielewską. Takie książki na pewno pobudzają wyobraźnię, a jednocześnie powodują przyjemny dreszczyk emocji.

Niektóre z nas mogą też przepadać za lekturami fantasy. Wśród kobiet znajdziemy wiele zwolenniczek prozy Neila Gaimana, Anne Rice (jej twórczość podchodzi również pod horror i paranormal romance) czy J. R. R. Tolkiena. Kobiety sięgają też chętnie po rodzimą fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.

Książki dla całej rodziny

Czasem zastanawiasz się, jaką pozycję wybrać dla swojego dziecka, by nie zrazić go do czytania. Sama widzisz rezerwę, z którą podchodzi do lektur, zalecanych przez panią od polskiego. O czym współcześni pisarze powinni pisać książki dla dzieci? Najlepiej o problemach, które dotyczą ich bezpośrednio, a przy tym nawiązują do obecnej rzeczywistości. Możesz oczywiście sięgać po powieści, które będą idealne dla całej rodziny. Na pewno wszyscy będziecie się świetnie bawić przy cyklu o Harrym Potterze czy Opowieściach z Narnii.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).