Przejdź do treści

Krótkie fryzury - dla kogo są odpowiednie?

Udostępnij:

Trendy we fryzjerstwie zmieniają się bardzo często. Zmianom ulegają zarówno rodzaje upięć, odcienie oraz sposoby koloryzacji, jak i długość włosów. Ta ostatnia – pomimo tego, że wraz ze zmieniającą się modą przechodzi liczne metamorfozy – tak naprawdę powinna pozostawać kwestią bardzo indywidualną, bowiem to od niej w dużej mierze zależy ostateczny wygląd fryzury. Choć styliści regularnie polecają nowe sposoby cięcia, krótkie fryzury od wielu lat posiadają swoje stałe zwolenniczki, które po prostu nie wyobrażają sobie noszenia długich włosów, przekonując że ta długość jest nie tylko bardzo praktyczna, ale niezwykle efektownie się prezentuje i wbrew pozorom pozwala na różne stylizacje. W związku z tym, że kobiety kochają zmiany, wcześniej czy później każda z nas zastanawia się nad zdecydowanym cięciem. Czy zawsze jest to jednak dobry pomysł? Komu pasują krótkie włosy, a kto powinien unikać tej długości? 

Krótkie fryzury asymetryczne czy klasyczne loki i fale?

Przeciwniczki krótkich włosów często zarzucają tej długości brak możliwości tworzenia zróżnicowanych stylizacji. Rzeczywiście – w porównaniu do długich włosów, które można upinać na różne sposoby – posiadanie krótkich włosów może wydawać się związane z większymi ograniczeniami. Jednak to tylko pozory. Tak naprawdę, przy odrobinie pomysłowości i zastosowaniu kilku prostych technik stylizacji, możemy stworzyć krótką fryzurę na każdą okazję. Nie warto więc rezygnować z posiadania krótkich włosów w obawie przed monotonią. Co nie znaczy oczywiście, że przed podjęciem decyzji o skróceniu włosów nie należy dobrze się zastanowić. Zanim zdecydujemy się na radykalne cięcie, powinnyśmy przeanalizować, czy do naszego typu urody oraz stylu życia faktycznie będą pasować krótkie włosy. 

Krótkie włosy – komu pasują?

Krótkie włosy - komu pasują?


Zacznijmy od tego, że krótkie, asymetryczne włosy są idealną propozycją dla posiadaczek włosów cienkich i słabych. Ten rodzaj fryzury optycznie zagęszcza włosy sprawiając, że wyglądają one świeżo i w pozytywny sposób podkreślają charakter kobiety, podczas gdy długie włosy często uwidaczniają ich słabą kondycję i wywołują efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Jeśli jednak nasze włosy są naprawdę cienkie, zachowajmy umiar w cięciu, bowiem w tym przypadku mocno postrzępiona i bardzo krótka fryzura nie będzie wyglądała dobrze. 
 

Krótkie włosy - komu pasują?


Fryzury krótkie asymetryczne dobrze sprawdzają się także u kobiet, które posiadają gęste, mocne włosy. W ich przypadku długa fryzura może przytłaczać twarz i sprawiać, że rysy zostają stłumione przez otaczającą je burzę włosów. Tymczasem skrócenie włosów pozwoli wydobyć i subtelnie podkreślić kontury twarzy. 

Krótkie cięcie bardzo dobrze sprawdza się też u drobnych kobiet, których ramiona nie są zanadto masywne. Taka fryzura bardzo ładnie eksponuje szyję i ramiona, efektownie je wysmuklając. Pamiętajmy jednak, że jeśli te partie ciała są bardzo szczupłe, ścinając włosy, dodatkowo spotęgujemy ten efekt, co może sprawić, że zaburzymy proporcje sylwetki. Krótkie włosy dodają młodzieńczego wyglądu, dlatego są świetnym rozwiązaniem dla kobiet dojrzałych, które w ten sposób mogą nieco odmłodzić swój wizerunek. W krótkiej fryzurze bardzo dobrze będą czuły się kobiety pewne siebie, które lubią wyrażać i podkreślać swoją osobowość. Cięcie pozytywnie wpływa też na kondycję włosów, wzmacniając ich strukturę, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku włosów mocno zniszczonych i przesuszonych. 

Ile kosztuje zmiana fryzury? 

Zmiana fryzury na krótszą oczywiście wiąże się z wydatkiem wynikającym z konieczności skorzystania z usług fryzjera, jednak nie jest on zbyt wygórowany. W zależności od cennika usług wybranego salonu za skrócenie włosów możemy zapłacić od kilkudziesięciu (50–60) do kilkuset (150–200) złotych. Ostateczna cena wizyty uzależniona jest także od tego, czy zdecydujemy się skorzystać z dodatkowych zabiegów, takich jak koloryzacja lub pielęgnacja włosów. Zabiegi regeneracyjne pomogą podkreślić nowy wygląd włosów i sprawią, że będą one cieszyć zdrowym wyglądem. O tym, na które z nich warto się zdecydować, można przeczytać w artykule „5 zabiegów regeneracyjnych na włosy”. 

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).