Przejdź do treści

Korzyści wynikające z ćwiczeń pod okiem trenera personalnego

Udostępnij:

Każdy chciałby mieć piękną, wymodelowaną sylwetkę i „kaloryfer” na brzuchu, który budzi zwykle powszechny podziw. Wymaga to ogromnego wysiłku, systematycznych treningów i właściwie zbilansowanej diety. Nie wszyscy lubią chodzić na siłownię i uczestniczyć w grupowych treningach, a także nie każdy potrafi utrzymywać niezbędną dyscyplinę. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie trenera personalnego, który będzie trenował tylko z jedną osobą, będzie niemal na bieżąco dostosowywał godziny treningów. To trener ułoży odpowiednią dietę dla swojego podopiecznego, a w razie potrzeby będzie go motywował do dalszego wysiłku. Tu z pewnością pojawi się pytanie o koszty takiej usługi, które rzeczywiście nie są małe. Jednak jeśli idealna sylwetka jest niezbędnym elementem codziennego funkcjonowania, to warto zainwestować w siebie. Jeśli jest to zbyt duży wysiłek finansowy, to można skorzystać z wielu interesujących ofert pożyczkowych na rynku, chociażby z propozycji pożyczek Wonga, które są niezwykle popularnym produktem finansowym na rynku. 

Dlaczego trening indywidualny jest lepszy niż grupowy?

Korzyści wynikające z ćwiczeń pod okiem trenera


Podstawową zaletą treningu indywidualnego jest fakt, że jest on zdecydowanie bardziej efektywny niż zajęcia w grupie. Trener personalny, układając plan treningowy, dostosowuje  rodzaj, intensywność i długość treningu dokładnie do swojego podopiecznego. Nie musi więc tworzyć uniwersalnych planów dla całej grupy, gdzie każdy z jej członków może być na innym etapie, potrzebować ćwiczeń na inne partie ciała, a przede wszystkim każdy z nich ma inną wydolność organizmu.

Trener personalny skupia się tylko na jednej osobie, może więc poświęcić jej 100% czasu. Ma to znaczenie także w kwestii motywacji podopiecznego do ćwiczeń, bo na tym polu zawsze pojawiają się lepsze i gorsze momenty. W czasie treningu indywidualnego można łatwo reagować i dostosowywać zajęcia nawet do tak zwanej dyspozycji dnia.

W czasie realizacji treningów indywidualnych, najczęściej też trener opracowuje optymalną dietę dla podopiecznego. Jeśli pracuje się na przykład nad mięśniami brzucha, to nawet najbardziej intensywne treningi nie dadzą spektakularnych efektów, jeśli nie zostanie to podbudowane odpowiednio skonstruowaną dietą.

Dla kogo treningi indywidualne?

Z tej formy treningów powinny korzystać przede wszystkim te osoby, którym zależy na szybkim osiągnięciu założonych celów. W treningu grupowym istnieje ryzyko nieodpowiedniego dobrania ćwiczeń. W czasie zajęć grupowych nie ma czasu na pochylanie się nad każdą osobą, trener dba o grupę.

Korzyści wynikające z ćwiczeń pod okiem trenera


Bardzo istotną sprawą jest też motywacja, która w czasie treningów grupowych schodzi na dalszy plan. Trenerzy zajmują się głównie technicznymi aspektami wykonywanych ćwiczeń i nie mają czasu na zajęcie się psychiką podopiecznych. W trakcie treningu indywidualnego jest czas na rozmowę, na poznanie możliwości podopiecznego i udzielenie wsparcia zawsze wtedy, gdy jest ono potrzebne. 

Ile to kosztuje?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo ceny często ustalane są indywidualnie. Wszystko zależy od pracy i zaangażowania, które musi włożyć trener.  Zwykle pierwsze spotkanie, czyli trening poznawczy i konsultacja, kosztuje około 100 złotych. Trener musi poznać możliwości i cele podopiecznego i przybliżyć  wizję planu treningowego. Jeśli strony dojdą do porozumienia, trener opracowuje szczegółowy plan działania. W fazie treningowej, jedna godzina pracy z trenerem kosztuje zwykle minimum 150 złotych. Na ogół też trenerzy proponują pakiety, w których cena jednostkowa za godzinę jest nieco niższa. Może to się wydawać dość sporym wydatkiem, jednak komfort posiadania trenera personalnego, efektywność takiego treningu i łatwość pozyskania dodatkowych funduszy, chociażby za pomocą pożyczek Wonga, z pewnością ułatwią podjęcie takiego wysiłku finansowego.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).