Przejdź do treści

Redukcja tkanki tłuszczowej – poznaj najlepsze zabiegi

Udostępnij:

Tkanka tłuszczowa znajduje się w warstwie podskórnej i najczęściej gromadzi się w takich miejscach, jak brzuch, biodra czy uda. Pozbycie się jej nie jest proste. Praca na siłowni oraz prawidłowa dieta mogą nie wystarczyć. Istnieją jednak metody, które przyspieszają rozwiązanie uciążliwego problemu. Poznaj zabiegi modelujące sylwetkę!

Brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia oraz zła dieta sprzyjają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Każdy zapewne chciałby pozbyć się nadmiernych kilogramów. Warto zacząć od zbilansowanej diety i ćwiczeń fizycznych. Podjęcie tych kroków wymaga samozaparcia oraz wytrwałości. Efekty nie przychodzą bowiem od razu. Jeżeli brak czasu oraz chęci biorą górę, rozwiązaniem są zabiegi z zakresu kształtowania sylwetki.

Najlepsze zabiegi na redukcję masy

Popularnym zabiegiem, który umożliwia redukcję masy tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. Można wykonywać ją na dwa sposoby. Nieco starszy – przy pomocy wielu drobnych nakłuć lub wygodniejszy dla pacjenta – poprzez wprowadzenie kaniuli (wenflon) w tkankę tłuszczową.

Zabieg ten najczęściej przeprowadzany jest w okolicach podróbka i brzucha. Substancje wprowadzane w postaci roztworu, powodują rozpad komórek tłuszczowych. Po zabiegu w tkance tłuszczowej zaczyna rozwijać się kontrolowany stan zapalny.

Po sześciu tygodniach zniszczeniu ulega od 30% do 45% komórek tłuszczowych. Sam zabieg jest bezbolesny, lecz może po nim wystąpić zaczerwienienie i pieczenie. Objawy ustępują jednak w ciągu kilku dni.

Masaż vacuum - zabieg antycellulitowy

Endermologia to zabieg, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Jest dedykowany dla osób, które mają genetyczną skłonność do gromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, bioder czy pośladków. Endermologia to całkowicie naturalna metoda kształtowania sylwetki. Zabieg trwa około 40 minut.

Aparatura składa się ze specjalnej głowicy, która zasysa fałd skóry i masuje go rolkami sterowanymi elektronicznie. Masaż podciśnieniowy oddziałuje na tkankę oraz wspomaga mobilizację mięśni. Ponadto usprawnia przepływ krwi i limfy w ciele.

Serie zabiegów powodują stopniową utratę wagi. Z organizmu eliminowane są toksyny, co dodatkowo zapobiega procesowi starzenia się skóry.

Lipoliza ud

Liposukcja laserowa to nowatorska metoda medycyny estetycznej, która służy do wymodelowania różnych partii ciała. Nie poleca się jej osobom z dużą otyłością. Dedykowana jest za to tym, którzy chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z twarzy, szyi czy pleców. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i trwa około dwóch godzin w zależności od wielkości obszaru, na którym ma być przeprowadzany.

Pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, a następnie wykonuje się kilka niewielkich nacięć i wprowadza światłowody. Światło docierające do komórek tłuszczowych rozbija ich błony. Duże ilości tłuszczu są odsysane specjalnym cewnikiem, natomiast mniejsze wydalane poprzez zachodzące w organizmie procesy metaboliczne.

Po zabiegu należy poświęcić dwa dni na regenerację, po czym można wrócić do aktywności. Należy wstrzymać się od wysiłku fizycznego przez dwa tygodnie.

Ultradźwięki

Zabiegiem wspomagającym usuwanie tkanki tłuszczowej jest Maximus, który wykorzystuje energię fal radiowych. Głowica masująca wytwarza fale, które z kolei podgrzewają skórę właściwą. Wysoka temperatura sprawia, że kurczą się włókna kolagenowe, odpowiadające za prawidłowe napięcie skóry. Fale radiowe dobrze oddziałują na mięśnie oraz ujędrniają skórę.

Zabieg trwa około godziny, a efekty zauważalne są od razu. W celu zwiększenia rezultatów zabieg można powtórzyć kilka razy w odstępach tygodniowych.

Tkanka tłuszczowa znajduje się w warstwie podskórnej. Gromadzi się najczęściej w udach, na brzuchu oraz na pośladkach. Jest to uciążliwy problem, którego ciężko się pozbyć. Kiedy siłownia oraz odpowiednia dieta okazują się niewystarczające, na ratunek przychodzą zabiegi modelujące sylwetkę.

Tym, którzy lubią aktywność fizyczną oraz chcą popracować nad sylwetką, polecamy artykuł o aktywności fizycznej i odchudzaniu.

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.