Przejdź do treści

Jakie kolory włosów są modne na wiosnę?

Udostępnij:

Choć zmieniające się trendy we fryzjerstwie proponują nam nowe sposoby koloryzacji, musimy pamiętać, że nie tylko moda jest ważna. Bardziej istotne od podążania za nią jest to, aby nowa fryzura do nas pasowała i rzeczywiście dodawała nam uroku. 

Kolory włosów na wiosnę – poznaj wszystkie możliwości!

Modne kolory farb do włosów każdego roku mają nieco inne odcienie. W zależności od sezonu, na światowych wybiegach rządzą blond, brąz lub odcienie czerwieni. W ostatnim czasie modne zaczęły być też odważne kolory włosów– róże, fiolety, błękity pokrywające całe włosy lub pojawiające się jako kolorowe refleksy na włosach. I choć zarezerwowane są przede wszystkim dla osób lubiących eksperymentować ze swoim wyglądem, coraz częściej można dostrzec je na ulicach mniejszych i większych miast oraz miasteczek. 

Pamiętajmy jednak, że tak ciekawy kolor włosów powinien współgrać z naszą osobowością, a przede wszystkim z naszym stylem.

Kolory włosów na wiosnę – poznaj wszystkie możliwości!


Od kilku sezonów dużą popularnością cieszy się koloryzacja polegająca na tonowaniu koloru włosów – od ciemniejszych u nasady po dużo jaśniejsze, niejednokrotnie wpadające w blond na końcówkach. To modne farbowanie długich włosów najlepiej prezentuje się u posiadaczek zdrowych, mocnych i niezniszczonych kosmyków. W związku z tym, że jasny kolor bardzo podkreśla połamane i rozdwojone końcówki, przed koloryzacją warto poprawić kondycję włosów, stosując specjalne preparaty nawilżające i ochronne. Zabezpieczą one podatne na uszkodzenia końcówki przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz przed skutkami niewłaściwej stylizacji. Włosy możemy zafarbować samodzielnie lub w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Zarówno jeden, jak i drugi sposób koloryzacji może okazać się idealną propozycją na wiosenną fryzurę, pod warunkiem jednak, że będzie dobrze przemyślaną decyzją, uwzględniającą nasze oczekiwania. Ważne też, aby wybrany przez nas kolor włosów do­ nas pasował, a więc odzwierciedlał posiadany przez nas typ cery, dobrze współgrał z rysami naszej twarzy oraz stanowił uzupełnienie wybieranej przez nas kolorystyki ubrań. 

Ciekawe koloryzacje włosów kontra nieśmiertelna klasyka

Ciekawe koloryzacje włosów kontra nieśmiertelna klasyka


Odważne kolory włosów nie są propozycją dla wszystkich. Istnieje duża grupa osób, które z różnych przyczyn nie chcą, a może też nie mogą pozwolić sobie na tak niekonwencjonalną koloryzację. Czy to oznacza, że muszą zrezygnować z nowej fryzury? Oczywiście, że nie! Zamiast radykalnych zmian, mogą zdecydować się na bardziej zachowawcze odświeżenie swojego wyglądu i zamiast włosów w kolorze różu, wybrać delikatne rozjaśnienie końcówek lub kilka jaśniejszych refleksów na obecnie posiadanym kolorze. Dzięki temu zachowają tonację, która najbardziej im odpowiada i w której czują się najlepiej, a przy tym, zapewnią sobie poprawiającą nastrój delikatną zmianę w swoim wyglądzie. 

Ile kosztuje modna fryzura na wiosnę?

Koloryzacja włosów zawsze wiąże się z kosztami. Wybierając salon fryzjerski, z pewnością zapłacimy więcej niż podczas samodzielnego farbowania w domu. W pierwszym przypadku musimy liczyć się z wydatkiem nawet kilkuset złotych, w drugim natomiast kilkudziesięciu. Koszt koloryzacji uzależniony jest również od długości włosów i sposobu jej przeprowadzenia – im bardziej wymagająca koloryzacja, np. tonowanie włosów, refleksy, tym większy ostateczny koszt zabiegu. Nie zapominajmy także o przygotowaniu się do niej. Jeśli nasze włosy są zniszczone, powinnyśmy zdecydować się na ich regenerację. O kosztach związanych z zabiegami pielęgnacyjnymi na włosy można przeczytać w artykule „5 zabiegów regeneracyjnych na włosy, w które warto zainwestować".

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).