Przejdź do treści

Na czym polega zabieg z użyciem nici hialuronowych i jakie daje efekty?

Udostępnij:

Zabieg z użyciem nici hialuronowych to nowa metoda odmładzania skóry. Polega ona na użyciu odpowiedniej techniki wprowadzania kwasu hialuronowego przy wykorzystaniu miękkiej kaniuli. Nici hialuronowe to estetyczne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest przywrócenie sprężystości oraz zdrowego wyglądu skórze. Na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Na czym polega zabieg i jak się do niego przygotować?

Wizyta u kosmetyczki, zabiegi pielęgnacyjne

Zabieg z użyciem nici hialuronowych polega na liniowym wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w głąb skóry. Lekarz używając miękkiej kaniuli, która jest tępo zakończona, wprowadza kwas w okolice policzków, podbródka i brody.

Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wraz z wprowadzaniem kaniuli podawane jest znieczulenie. Po wstrzyknięciu go w skórę, kwas hialuronowy całkowicie się w nią wchłania i zapewnia odpowiedni przepływ tlenu.

Kwas ten odpowiada za prawidłowy poziom nawilżenia skóry, jej jędrność i elastyczność. Zabiegowi najlepiej podać się wtedy, gdy skóra ma odpowiedni poziom nawilżenia oraz jest odżywiona. Aby zmniejszyć ryzyko powikłań, można także udać się do kosmetyczki w celu przygotowania skóry. Pomocne będą w tej sytuacji maski nawilżające czy suplementy diety, jak na przykład Venescin.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg z użyciem nici hialuronowych jest polecany osobom, które chcą poprawić wygląd twarzy. Można mu się poddać w różnym wieku. Jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją również przeciwwskazania.

Osoby, które mają uczulenie na kwas hialuronowy, chorują na cukrzycę oraz choroby autoimmunologiczne czy nowotworowe, nie powinny decydować się na tę metodę poprawy wyglądu. Niewskazane jest także korzystanie z zabiegu przez kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz osoby, które cierpią na zaburzenia krzepnięcia.

Czas trwania zabiegu i efekty

Porównanie twarzy przed i po zabiegu

Zabieg z użyciem nici hialuronowych trwa do 30 minut. Rezultaty nie pojawią się od razu – możemy na nie liczyć po około trzech tygodniach. Efektem będzie podkreślenie kształtu twarzy, wysmuklenie oraz korekcja kształtu policzków. Metoda ta sprawi, że skóra stanie się bardziej napięta, a brwi będą lekko uniesione, dając efekt „otwartego oka”.

Zabieg przy użyciu nici hialuronowych tworzy swego rodzaju „rusztowanie” dla twarzy, co daje efekt liftingu twarzy. Skóra stanie się bardziej elastyczna, gładka, nabierze sprężystości i będzie nawilżona. Kwas hialuronowy nazywany jest „eliksirem młodości”, dlatego zabieg ten spowolni proces starzenia się skóry i zniweluje zmarszczki. Efekt taki utrzyma się przez rok lub dłużej, jednak jest to uzależnione od kondycji skóry.

Cena takiego zabiegu zaczyna się od ok. 1500 zł w zależności od gabinetu, który go oferuje.

Czy występują skutki uboczne?

Choć zabieg sam w sobie jest mało inwazyjny, mogą wystąpić pewne skutki uboczne w postaci zaczerwienienia, siniaków czy opuchlizny. Sporadycznie pojawić się może również krwiak, który jest konsekwencją uszkodzenia naczynia podczas wprowadzania kaniuli w tkankę. Po zabiegu na twarz można schładzać skórę oraz smarować ją żelem lub maścią w celu wzmocnienia naczynek i zredukowania powikłań.

Wskazane jest stosowanie wszelkich preparatów nawilżających i łagodzących. Warto pamiętać, aby przez dwa tygodnie po zabiegu unikać nasłonecznienia i nagrzewania (sauna). Skutki uboczne powinny ustąpić w ciągu kilku godzin lub dni.

Zabieg z użyciem nici hialuronowych to mało inwazyjna metoda na przywrócenie pięknego i młodego wyglądu. Jest to zabieg dla osób w każdym wieku. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu skóra staje się sprężysta i gładka. Przed zabiegiem można udać się do kosmetyczki w celu właściwego przygotowania skóry.

Warto pamiętać, że musi być ona nawilżona i odżywiona, aby zapobiec efektom ubocznym w postaci zaczerwienienia czy siniaków. Istnieją także inne sposoby na młody i piękny wygląd. O tym w poniższym artykule.

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.