Przejdź do treści

Jaki prezent wybrać dla przyjaciółki?

Udostępnij:

Wiele osób z pełnym przekonaniem twierdzi, że zdecydowanie bardziej woli dawać, niż dostawać prezenty. Choć otrzymywanie podarunków z całą pewnością jest przyjemne, dawanie ich – i tym samym wywoływanie czyjejś niekłamanej radości – rzeczywiście jest czymś fantastycznym. Prezenty mają jednak to do siebie, że muszą być trafione, bo w przeciwnym wypadku nie wywołają zamierzonego efektu. Jaki prezent dla przyjaciółki wybrać, by naprawdę sprawił jej przyjemność? Sprawdźmy!

Prezent dla przyjaciółki – gest sympatii i oddania

Jeśli mamy wspaniałą, uczciwą i zawsze gotową do pomocy przyjaciółkę, bez cienia wątpliwości, kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja, powinnyśmy podarować jej równie wspaniały prezent. Okazją taką na pewno są jej urodziny, imieniny, a także np. święta. Poza tym, jeśli żyjemy ze sobą blisko i lubimy się wzajemnie obdarowywać drobiazgami, śmiało możemy kupić coś dla przyjaciółki bez okazji – tak po prostu, aby okazać jej sympatię i podziękować za to, że jest przy nas zawsze wtedy, gdy jej potrzebujemy.

Wyjątkowy prezent dla przyjaciółki – co kupić?

Wyjątkowy prezent dla przyjaciółki - co kupić?


Idealny prezent dla przyjaciółki to oczywiście taki prezent, który będzie odzwierciedlał wszystkie jej potrzeby i wymagania. Musimy pamiętać o tym, że choć jesteśmy ze sobą blisko i być może przyjaźnimy się całe życie, nie oznacza to, że mamy dokładnie taki sam gust i oczekiwania. Trudna sztuka obdarowywania polega na tym, by uszczęśliwiać wręczanymi prezentami innych, nie siebie.  

Jeśli chodzi o drobne prezenty, śmiało możemy kupić przyjaciółce na przykład dobrą książkę (oczywiście musimy wiedzieć, w jakim gatunku literackim gustuje), ulubiony film na DVD, jakiś ciekawy gadżet – tutaj mamy spore pole do popisu. Z całą pewnością znajdziemy mnóstwo interesujących gadżetów kuchennych (np. klipsy do zamykania opakowań, wyciskacz do tubek czy nadziewacz do szaszłyków) – warto po nie sięgnąć, jeśli przyjaciółka uwielbia gotować w kuchni.

Ciekawym pomysłem są także innego rodzaju gadżety, np. pojemny mini powerbank, jeśli często wybiera się w podróż, czy mała, w pełni wyposażona apteczka turystyczna, dzięki której w końcu wszystkie najważniejsze materiały opatrunkowe będą w jednym miejscu. Przyjaciółka jest prawdziwą miłośniczką mody? I tu znajdziemy wiele drobnych upominków, które skradną jej serce, np. designerskie spinki do włosów.

W przypadku droższych prezentów, na ważniejsze okazje, zawsze warto ustalić wstępnie z przyjaciółką, czego potrzebuje. A może pragnie kupić od dawna upatrzony telefon, świetną torebkę ze skóry lub buty, ale wciąż nie odłożyła na nie wystarczającej sumy pieniędzy? Bliskie przyjaciółki powinny być ze sobą szczere i otwarcie rozmawiać także o kwestiach finansowych – po prostu dołóżmy jej brakującą kwotę, aby mogła kupić wymarzoną rzecz.

Prezent dla przyjaciółki


Bardzo fajnym pomysłem jest też podarunek w postaci jakiejś wspólnej wycieczki, np. weekendu w spa, wyjścia do teatru, na degustację wina, długo wyczekiwaną wystawę, a może jakiś wspólny kurs? Pomysły te sprawdzą się jako prezent na urodziny, imieniny czy z okazji wieczoru panieńskiego. Będzie to niezapomniany prezent dla przyjaciółki, którym nie tylko ją uszczęśliwimy – spędzimy też razem czas i w ten sposób zacieśnimy więzi przyjaźni.

Prezent dla przyjaciółki – z jakim kosztem musimy się liczyć?

Wybierając prezent dla przyjaciółki, która jest bliska naszemu sercu, musimy pamiętać o tym, że przede wszystkim liczy się pamięć i dobre chęci. Podarunek – by sprawiał radość – wcale nie musi być drogi. To, ile powinnyśmy wydać na upominek, zależy głównie od tego, jakie mamy możliwości finansowe w danym momencie. Jeśli nie dysponujemy dużą gotówką, na pewno znajdziemy atrakcyjny prezent, jak np. kosmetyki o niedużej pojemności czy różne akcesoria kosmetyczne lub do domu, za które zapłacimy nie więcej niż kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Śmiało możemy też puścić wodze fantazji i wręczyć przyjaciółce prezent wykonany samodzielnie. Podarunki handmade są obecnie bardzo popularne i możemy zrobić je niewielkim kosztem. Więcej informacji na temat praktycznych i niebanalnych prezentów zawartych zostało w artykule „Prezent urodzinowy do 100, 500 i 1000 zł – co wybrać?

 

Udostępnij:

Typ niezwykle towarzyski. Wszystkim, co go cieszy, najchętniej dzieli się z przyjaciółmi.

Poszukiwacz zdrowej równowagi między życiem i pracą. Wielbiciel spontanicznych wypadów za miasto. Cieszą go gadżety, ale tylko wtedy, kiedy są przydatne. Posiadacz kultowego scyzoryka.