Przejdź do treści

Jaki prezent na walentynki dla chłopaka?

Udostępnij:

Jaki prezent na walentynki dla chłopaka wybrać, gdy dopiero rozpoczynamy znajomość i jeszcze do końca nie wiemy, co lubi? Jaka walentynka dla chłopaka będzie „najbezpieczniejsza” i pozwoli nam uniknąć krępującej sytuacji?

Sztuka dawania prezentów…

Sztuka dawania prezentów…


To sztuka z całą pewnością niełatwa. Prezent musi się podobać osobie obdarowanej nim, zatem naczelną zasadą jest ta, która mówi, że kupujemy prezent, biorąc pod uwagę oczekiwania, potrzeby i zainteresowania obdarowywanego. Nawet jeśli nam dany podarunek kompletnie nie przypada do gustu, nie jest to ważne, bo to nie my mamy się z niego cieszyć i korzystać. Kolejną istotną kwestią jest to, aby dobrać prezent odpowiedni do okazji i pozycji osoby, którą chcemy obdarować.

Inny upominek kupimy mamie z okazji jej imienin, inny szefowi z okazji urodzin czy awansu, a jeszcze inny ukochanemu na walentynki. Ten ostatni – jeśli mamy ochotę – może być zdecydowanie najbardziej intymny i osobisty. Chyba że nasz związek dopiero raczkuje. Kupując prezent, zawsze też bierzmy pod uwagę status materialny obdarowywanej osoby. Jeżeli nasz ukochany nie jest zbyt zamożny, w związku z czym może sobie pozwolić co najwyżej na podarowanie nam bukietu kwiatów i pudełka czekoladek, nie powinnyśmy kupować mu drogich perfum czy nowego telefonu!

Choć prezent sam w sobie zapewne bardzo mu się spodoba, może poczuć się mocno zakłopotany, jeśli sam nie będzie mógł odwdzięczyć się równie drogim upominkiem. Pamiętajmy więc, że prezent dla chłopaka na Walentynki ma cieszyć – nie może wywoływać skrępowania!


Prezent dla chłopaka na walentynki – co wybrać?

Prezent dla chłopaka na walentynki – co wybrać?


Małżeństwa i pary z długim stażem mają w tej kwestii zdecydowanie mniejszy problem. Jeśli nasz związek dopiero rozkwita i nie do końca wiemy, na co możemy sobie pozwolić, warto postawić na szczerość i wprost omówić ten temat z ukochanym. 

Dobrym pomysłem na prezent – o ile rzecz jasna wcześniej ustalimy z wybrankiem pewne zasady – mogą być perfumy. Najlepiej te, które lubi i używa na co dzień lub o podobnej nucie zapachowej. Inny dobry pomysł to biżuteria – tak, mężczyźni także ją noszą i lubią. Może to być np. zegarek czy bransoleta. Miłośnicy nowinek technologicznych z pewnością zaś będą usatysfakcjonowani z takiego prezentu jak ciekawe akcesoria do telefonu, komputera czy samochodu.

Na Walentynki dla chłopaka – prezent niekoniecznie materialny

Prezent walentynkowy dla chłopaka rzeczywiście nie musi występować wyłącznie pod postacią konkretnego przedmiotu. Istnieją liczne, interesujące pomysły na niematerialne prezenty na walentynki dla chłopaka, z których warto czerpać inspirację. Jednym z nich jest klasyczna kolacja przy świecach – ale nie w restauracji, a w domu. Jeśli stworzymy przyjemną, romantyczną atmosferę i do tego samodzielnie przygotujemy posiłek, spędzimy z ukochanym kilka godzin, które wpłyną na umocnienie więzi.

Kolejny ciekawy pomysł to np. weekend w spa. Nie musimy finansować go samodzielnie. Jeśli wcześniej uzgodnimy szczegóły z ukochanym, możemy rozłożyć między sobą płatność, by wspólnie zrobić sobie prezent tego typu. To samo dotyczy walentynkowego wyjazdu do pensjonatu położonego w górach czy nad morzem. A może wiemy, że ukochany zawsze marzył o tym, by pojeździć konno, przejechać się na quadach czy odwiedzić jakieś konkretne miejsce? Warto się tego dowiedzieć, bo nie ma nic lepszego niż prezent, który trafia w sedno!

Walentynka dla chłopaka – jaki koszt?

To, ile wydamy na prezent dla naszego wybranka, uzależnione jest przede wszystkim od tego, na ile możemy i chcemy sobie pozwolić. Jeśli umawiamy się z ukochanym na drobne, wręcz symboliczne upominki, jak śmieszna kartka walentynkowa czy kubek, zamkniemy się w kilku lub kilkunastu złotych. Jeżeli natomiast chcemy kupić coś więcej, jak dobre perfumy czy biżuteria – musimy nastawić się na koszt kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Podobnie rzecz wygląda w przypadku omówionych wyżej prezentów niematerialnych, jak np. wyjazd. Więcej informacji na temat interesujących podarunków znajduje się w artykule „Prezent do 100, 500 i 1000 zł - co wybrać?

Udostępnij:

Typ niezwykle towarzyski. Wszystkim, co go cieszy, najchętniej dzieli się z przyjaciółmi.

Poszukiwacz zdrowej równowagi między życiem i pracą. Wielbiciel spontanicznych wypadów za miasto. Cieszą go gadżety, ale tylko wtedy, kiedy są przydatne. Posiadacz kultowego scyzoryka.