Przejdź do treści

Jaki prezent na 1 urodziny malucha?

Udostępnij:

Pierwsze urodziny dziecka to niezwykła uroczystość, która jest wielkim przeżyciem dla malucha. Goście często mają problem, bo nie wiedzą jaki prezent na pierwsze urodziny maluszka jest tym najwłaściwszym. Dlatego spróbujemy trochę podpowiedzieć co wybrać.

Prezent na roczek dla chłopca czy dla dziewczynki powinien być uzależniony przede wszystkim od stopnia rozwoju dziecka i od umiejętności, które już posiada. W końcu dziecko, które kończy pierwszy rok życia przestaje być niemowlęciem, ale trzeba pamiętać, że każde z nich rozwija się w swoim indywidualnym tempie. Niektóre maluchy samodzielnie chodzą i biegają, a inne dopiero sprawnie raczkują. Podobnie jest z umiejętnościami manualnymi, które u jednych dzieci w tym wieku są lepiej rozwinięte, a u innych słabiej. Wszystko to jest normą, nie ma powodów do zdenerwowania, ani licytowania się – ma jednak znaczenie w momencie, kiedy trzeba kupić odpowiedni prezent dla dziewczynki lub chłopca na roczek.

Wspieraj naukę chodzenia

Wspieraj naukę chodzenia


Wszystkie maluchy, które dopiero uczą się samodzielnie chodzić, będą zachwycone, gdy otrzymają kolorową, wielką zabawkę wspomagającą naukę poruszania się. Pchacz czy wózek do nauki chodzenia to świetny pomysł na prezent na 1 urodziny dla dziewczynki i dla chłopca. Obie te zabawki są bardzo korzystne dla rozwoju dziecka i umiejętności chodzenia. Dzięki nim rozwijany jest naturalny ruch nóżek, a dziecko nie musi przybierać dziwnych pozycji. Jeździki to też dobry pomysł na prezent na roczek, bo dzięki takiemu pojazdowi maluch świetnie wzmocni mięśnie nóg i szybciej zacznie samodzielnie biegać. 

Maluch, który już umie chodzić…

…potrafi samodzielnie usiąść i wstać, chętnie będzie bawić się zabawką, która może się za nim toczyć. W tym przypadku pomysł na prezent dla rocznego dziecka w formie zwierzątka, które można za sobą ciągnąć lub samochodu, który pojedzie za maluchem jest jak najbardziej trafiony. To wyjątkowo atrakcyjne zabawki, które wszystkie dzieci kochają. Jeśli rodzice dbają o środowisko i prowadzą ekologiczny styl życia, można wybrać zabawki drewniane, które dziś są bardzo modne.

Warto też wspomnieć o zabawkach na biegunach. Najbardziej popularne koniki znane są wielu osobom z dzieciństwa. Dziś mogą to być różne zwierzaki czy autka na biegunach, a maluchy mają wiele radości, bujając się na takiej zabawce.

Zabawki wspomagające małą motorykę

Unoszenie niewielkich przedmiotów paluszkami, wkładanie małych elementów w te większe może sprawiać dziecku wiele radości. Roczek to już czasami pora na pierwsze puzzle – powinny być one duże, wykonane z pianki lub z drewna. Koniecznie muszą być bardzo proste i kolorowe, bo wówczas zainteresują malucha i sprawią, że gdy uda mu się je połączyć, pojawi się na jego twarzy uśmiech i chęć do dalszej zabawy.

Zabawki wspomagające małą motorykę


Wybór prezentu na roczek, to spore wyzwanie. Warto wcześniej porozmawiać z rodzicami malucha i dowiedzieć się, na jakim etapie rozwoju jest maluch. Dziś w sklepach z zabawkami znaleźć można wszystko, więc jedyny problem, jaki może się pojawić, to finanse. Jeśli staniesz przed problemem braku gotówki, nie denerwuj się, skorzystaj z szybkiej pożyczki Wonga. Radość jaką sprawisz malcowi wspaniałym prezentem, jest po prostu bezcenna.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).