Przejdź do treści

Jaki prezent kupić na komunię dla dziewczynki?

Udostępnij:

Prezenty komunijne mogą być różne, dlatego niektóre dzieci tworzą specjalne listy, umieszczając na nich najbardziej pożądane przez siebie upominki. Niestety najczęściej z tą decyzją zostajemy pozostawieni sami sobie. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, jaki prezent na komunię dla dziewczynki będzie najlepszy.

Prezenty komunijne dla dziewczynki – sprawdź, jakie masz możliwości?

Prezenty komunijne dla dziewczynki – sprawdź, jakie masz możliwości?

Prezenty komunijne dla dziewczynek, podobnie jak te przeznaczone dla chłopców, przede wszystkim powinny uwzględniać potrzeby i oczekiwania dziecka, a także rangę uroczystości i jej charakter. Oczywiście muszą być też adekwatne do naszych możliwości finansowych. Zatem co kupić dziewczynce na komunię?

Bardzo popularnym prezentem dla dziewczynki z okazji pierwszej komunii świętej jest biżuteria: kolczyki lub łańcuszek. Ten pomysł na prezent komunijny doskonale sprawdza się jako pamiątka, a przy tym wpisuje się w rodzaj uroczystości. Najlepiej wybrać złotą biżuterię. W związku z tym, że jest ona przeznaczona dla kilkuletniego dziecka, powinna być subtelna. Zadbajmy o to, by nie była zanadto zdobiona. Decydując się na zakup łańcuszka, możemy pozostać w temacie religijnym i wybrać model np. z wizerunkiem świętego.


Prezenty komunijne dla dziewczynki – sprawdź, jakie masz możliwości?


Możemy też zdecydować się na zakup oryginalnego i okazałego albumu na zdjęcia, w którym obdarowana będzie mogła umieszczać fotografie z najważniejszych momentów swojego życia. Dodatkowo może on posiadać miejsce na zapiski. Dobrym pomysłem jest też zakup Biblii dla dzieci w eleganckim wydaniu lub innych książek, niekoniecznie o tematyce religijnej. Zakup na przykład efektownie wydanej kolekcji lektur szkolnych z pewnością okaże się praktycznym prezentem, który będzie się pięknie prezentował na półce przez wiele lat. Dobre pomysły na prezent komunijny dla dziewczynki to różne sprzęty sportowe – rower, rolki, hulajnoga, a także trampoliny. Jeżeli nie mamy pewności co do tego, który z nich będzie się dziecku podobał, możemy dyskretnie skonsultować się z jego najbliższymi.

Podstawową zasadą wyboru prezentu idealnego dla dziecka jest poznanie jego upodobań. Im lepiej poznamy dziecko, tym łatwiej będzie nam znaleźć upominek, który sprawi mu największą przyjemność. Kolejną kwestią jest zakup prezentu wyróżniającego się dobrą jakością. Choć ta zazwyczaj podąża za wysoką ceną, nie warto oszczędzać w kwestii prezentu komunijnego. Jeśli nie stać nas na drogi upominek typu rower, kupmy coś mniejszego, na przykład książkę, ale postawmy przede wszystkim na jakość, bowiem podarowanie przedmiotu, który zepsuje się lub zniszczy po krótkim czasie jest w złym guście.

Cena prezentu komunijnego

Koszt zakupu prezentu z okazji pierwszej komunii świętej jest mocno zróżnicowany i uzależniony nie tylko od rodzaju upominku, ale też jego jakości. Zakup biżuterii wykonanej ze złota to wydatek kilkuset złotych, koszt roweru może przekraczać nawet tysiąc złotych. Tańszym rozwiązaniem jest zakup Biblii, książek czy też albumów. Zazwyczaj jednak prezent komunijny to spory wydatek, który mocno obciąża nasz domowy budżet. Dobrym pomysłem może więc okazać się przygotowanie do niego na długo przed planowaną uroczystością poprzez systematyczne odkładanie niewielkich sum lub skorzystanie z alternatywnych rozwiązań, jak na przykład kredyt. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule: „Prezent do 100, 500 i 1000 zł - co wybrać?"

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).