Przejdź do treści

Jaki prezent jest najlepszy dla nastolatki?

Udostępnij:

Aby znaleźć najlepszy prezent dla nastolatki trzeba spróbować zrozumieć, co w tym okresie jest dla niej najistotniejsze. Dla wszystkich, którym brakuje pomysłu, jak i tych, którym ciężko odnaleźć się w nastoletnim świecie, przygotowaliśmy mini poradnik z podpowiedziami dotyczącymi najlepszych prezentów dla nastolatek.

Jak znaleźć prezent idealny?

Zanim przejdziemy do listy przykładowych prezentów, warto przypomnieć sobie kilka ważnych kwestii, które pomagają wybrać idealny upominek. Podstawę oczywiście stanowi znajomość upodobań osoby, którą zamierzamy obdarować. 

Pamiętajmy, że samo sugerowanie się docelową grupą wiekową może być złudne. Nie każda młoda dziewczyna uwielbia modę. Nie brakuje też nastolatek, które bardziej niż z nowych ubrań ucieszą się z nowości wydawniczej lub płyty ulubionego zespołu.

Kolejną ważną sprawą jest wiek nastolatki. Prezent dla jedenastolatki powinien być nieco inny niż ten, który wręczamy 16-latce lub 18-latce, chociażby ze względu na odmienne zainteresowania dziewczyn z różnych grup wiekowych. O ile w pierwszym przypadku może on nawiązywać jeszcze do wieku dziecięcego, o tyle w drugim musi odzwierciedlać potrzeby dorastającej osoby. 


Jak znaleźć prezent idealny?


Postarajmy się dopasować prezent do okoliczności. Jeśli kupujemy prezent urodzinowy, możemy poprosić o przygotowanie listy wymarzonych podarków i w ten sposób ułatwić sobie to zadanie. Niestety z metody tej nie możemy skorzystać, jeżeli prezent ma być niespodzianką. Jeżeli natomiast chcemy obdarować dziewczynkę z okazji świąt, wówczas upominek może nawiązywać do tej tematyki. 

Na koniec ostatnia, choć wcale nie mniej ważna kwestia, a mianowicie jakość prezentu i koszt jego zakupu. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, jaką sumę przeznaczamy na zakup prezentu, zawsze powinna cechować go wysoka jakość. Jeśli nasz budżet jest skromny, wybierzmy drobny upominek zamiast większego, postawmy na jego wygląd i staranność wykonania, kierując się zasadą mówiącą o tym, że najbardziej nieudany prezent to ten, który przestanie być funkcjonalny kilka godzin po wręczeniu…

Prezent dla trzynastolatki, czternastolatki…

Wiele osób często zadaje sobie pytanie, co kupić nastolatce na urodziny. Tymczasem odpowiedź na nie za każdym razem może być inna. Każda dziewczynka w tym wieku zazwyczaj marzy o czymś innym, ale istnieje też kilka upominków, które najczęściej przewijają się w dziewczęcych marzeniach. Ich listę otwierają kosmetyki. 

Nastoletni wiek to okres pierwszych, mniej lub bardziej udanych eksperymentów kosmetycznych, co wynika z faktu zwiększającego się zainteresowania swoim wyglądem. Poza tym zamiłowanie do kosmetyków można zauważyć już u małych dziewczynek, które bacznie obserwują sztukę makijażu mamy, często potajemnie wykradając jej kosmetyki, które następnie zostają zastosowane na własnej buzi lub lalce. 

Zakup kosmetyków będzie jednak dobrym pomysłem tylko wtedy, kiedy ich charakter dostosujemy to etapu rozwoju nastolatki. W przypadku jedenastolatek, dwunasto- i trzynastolatek najlepszym wyborem będą kosmetyki dla lalek, przy użyciu których będą mogły się swobodnie bawić. Dla grupy 14- i 16-latek można wybrać kosmetyki pielęgnacyjne, natomiast powyżej 16 – tego roku życia można już zdecydować się na zakup kosmetyków do makijażu. 

Zainteresowanie własnym wyglądem przekłada się także na zamiłowanie do mody. Ubrania są więc kolejną pozycją na liście pożądanych przez nastolatki prezentów. Dzięki temu, że zdecydowana większość sklepów oferuje wydłużony czas zwrotu zakupionych towarów, nie musimy obawiać się tego, że wybierając niewłaściwy rozmiar lub nieodpowiedni kolor, zepsujemy całą niespodziankę.

Nawet jeśli przydarzy się nam taka sytuacja, obdarowana będzie mogła wymienić nietrafiony prezent na inną, dowolną rzecz. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku starszych dziewczyn, są karty upominkowe, które pozwalają na wybór dowolnych ubrań za określoną kwotę. 

Prezentem dla nastolatki, w zależności od jej zainteresowań i naszych możliwości finansowych, może być także książka, płyta, smartfon, tablet, laptop, rower, rolki i wiele innych przedmiotów – ważne, by każdy z nich był wręczony jako dowód sympatii

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).